Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1121
Mustafa Torun 0834

2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:10

Alıntı:
Istanbulu iktidar partisi kolay kolay vermez!!!! Kendi oyları öne geçene kadar sayıma devam edecekler. Baktılar buda yetmeyecek tümyeküm yeni seçim isteyecekler istanbulda . Niye kızıyoruz ki öyle? Dünyanın en demokratik seçimine şahit oluyoruz işte. Bizim seçimler dünyaya örnek teşkil eder


Çocuklar gibi bol smileyli mesaj. Ne güzel dünya.


Semih Yaşar

2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:10

10 puanlık uzman sorusu.

--- tekrardan sayılan oy pusulalarındaki mürekkebin telekinezi yöntemiyle basıldığı alandan silinip, istenilen partinin alanında yeniden oluşturulabildiği ispatlanmıştır.

---- Her sandıkta yaklaşık 300 pusula bulunmaktadır. Sandıktaki bütün oylar sayıldığında , 1,26 civarındaki bir oyun Ak Partiye geçirilebildiğini varsayarsak, 14,000 oy farkının kapanabilmesi için sandıkları kaç defa saymak gerekir?


En son Semih Yaşar tarafından Pts 15 Nis 2019, 16:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Burç

2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:11
Sahtekarlığın son kullanma tarihi olmaz


Binali Yıldırım:
"Şaibeler oy hırsızlıkları ile sınırlı değil, birçok yanlış var. Mesele Büyükçekmece'deki olay çok konuşuldu. Ne olduğunu İstanbul halkı anlayamadı. Neden orada seçimlerin yenilenmesi noktasına geldik? 'Seçmen nakli herkes yapıyor sizde yapın' deniliyor. Bu sahtekarlıktır, yani kendi iradenizle seçmen nakli yapmıyorsunuz. Bilgisayarın başında belediyeden aldığınız belgeleri kullanarak TC kimlik numaralarını alarak oturduğunuz yerden bu seçmen girişlerini yapıyorsunuz. Ne kadar hazin bir durum ki MHP İlçe Başkanının evine 6 kişi yazılmış haberi yok. Kepazeliğin geldiği boyutu görüyorsunuz. Bunu yapan Büyükçekmece Belediyesinden İlçe Nüfus Müdürlüğüne geçici olarak görevlendirilen biridir. İş 1 sene öncesinden planlanmıştır. Orada seçmen ağırlığını CHP lehine değiştirmek için önceden planlanmış bir iştir. "mehmetlu
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:16

Oyların %10'u sayılıyor ve 30 binlik fark 12 bine düşüyor. Eğer burada sistematik bir hırsızlık yoksa ve İmamoğlu gerçekten önde ise fark 12'bine düşmez aşağı yukarı aynı oran korunarak İmamoğlu oy farkını arttırırdı. Açık oy, gizli tasnifçiler ayak oyunlarını iyi bildikleri için kameralar önünde gelin tüm oyları yeniden sayalım teklifini kabul etmediler. Abdestinden şüphesi olmayanın, namazından da şüphesi olmazdı. Ortadaki açık usülsüzlükleri sümen altı etme derdindeler. Hayır yani sağına bölücü terör örgütünü, soluna FETÖ'yü, stepnene DHKP-C'yi almışsın, beynelmilel güçler de sana yardım etmiş buna rağmen fark 12bin...

eslemela52
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:16

Alıntı:
Binali Yıldırım :
"Yeniden sayımlarda 5500 oy bana, 500 rakibe çıkıyor. Bu normal mi? Bu sorunun cevabını bekliyorum"


Aynı 400 sandığın üçüncü kez baştan sayılmasını istemek normal mi?

Peki Ak partinin kurulmasını onayladığı ve görevli atadığı sandık kurullarına "kurullar usulsüzce belirlendi" diyerek itiraz etmesi? Bu normal mi?

Biz de bu soruların cevabını bekliyoruz sayın Yıldırım'dan.Mahmut Göksu
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:25

olurda seçimler tekrarlanırsa siyası baskı yeni bir ekonomik kriz doğuracak.

Ve buna hiç hazırlıklı değiliz faizler zirve de dolar her gün artıyor.

Faizler bu seviyede iken dolar 6'yı geçerse vaaaaaay halimize.


Bu arada bir beka meselesi vardır ne oldu ona?

Hayır zaten ysk güven timsali iken ne oldu da sistem çöktü.


En son Mahmut Göksu tarafından Pts 15 Nis 2019, 16:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


habibkadir
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:27

Alıntı:
Peki Ak partinin kurulmasını onayladığı ve görevli atadığı sandık kurullarına "kurullar usulsüzce belirlendi" diyerek itiraz etmesi? Bu normal mi?

Biz de bu soruların cevabını bekliyoruz sayın Yıldırım'dan


Sayın Yıldırım az önce bu sorunun cevabını verdi...

"Baktılar ki CHP yetkilileri mazbata diye tutturdular ve alalacele ilçe seçim kurulları hakimlerini baskı altına alarak, yeniden sayım tasnif heyeti kurdular. Bu da yetmez yeni bir tane olsun dediler, o da yetmez 30’a çıkarttılar. Ben size burada bir belge göstermek istiyorum. 298 sayılı seçim kanununun 18’inci maddesi bir ilçede ilçe seçim kurulunun nasıl kurulacağına dair bir kanun maddesi. 20’inci madde de yetki ve görevlerini anlatır. Bir ilçede seçimin düzenle yürütülmesini sağlamak için tedbirleri almak ilçe seçim kuruluna verilmiş. 7 tane üyesi var. Maltepe’de kimler var? CHP var, AK Parti var, MHP var, Saadet Partisi var. Bu belgeye göre ilçe hakimi kendi bireysel tasarrufuyla bir karar veriyorlar. Şunları şunları yapacağız diye. Oldu bitti ile kargaşa çıkararak bir işlem tesis ediyorlar. Biz bunu YSK’ya taşıdık. İlçe seçim kurulu var orada, bir kurul ancak karar verebilir. Kurul tedbirleri alabilir. Siz bir hakim olarak tek başınıza bir imza açarak, ikinci hakimi de getirerek bir karar oluşturamazsınız. YSK da evet böyle bir işlem tesis edilemez, ve kendisi de çok net bir karar verdi. Ve dedi ki, bu şekilde her iki karara vererek bu şekilde bir işlem tesis edemezsin dedi.

''HER TÜRLÜ ENGELLEYİCİ PARTİ CHP'DİR''

CHP’lilere sormak lazım. Böyle mi yapmak lazım? Sonra da diyorlar ki kargaşa çıkarıyorlar. Şunu çok net söylüyorum. Bugüne kadar yapılan oy sayımıyla ilgili her türlü engelleyici parti CHP’dir. Burada aynı zamanda MHP’nin belediye başkanı ile ilgili oy pusulaları sayılıyor. Bir oy bile önemlidir. Net bir şekilde sandıkta kime nasıl oy verildiğinin açık şekilde ortaya çıkartılması için şeffaf, her türlü güvenlik tedbirlerinin alındığı bir alanda bu oy sayımının ve doğru mu yanlış mı diye denetimin yapılmasını niye istemiyor?

İki üç kişiyle oy sayımı yaptılar. MHP ve AK Parti üyesi olmadan torbaları açtılar, usulsüz şekilde açtılar. O torbalarda ne olduğunu bilmiyoruz. Bu bile seçimin iptalini gerektirmektedir."

http://m.haber7.com/guncel/haber/2851840-ak-parti ...ler-yapmisveysel döker
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:29

15 gün öncesine kadar dünyanın en güvenilir seçimlerini yapıyorduk oysa ki.

serhat_44
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:33

Alıntı:
15 gün geçti. Daha hızlı ve şeffaf yapılamaz mıydı?
Dün akşam TRT Haberde en geç Pazartesi sabahı bitecek denildi, oh kurtulduk diye düşündüm ama sonra süreç başa sardı.


Maltepe'deki sayım başa sarınca iş de uzadı . Ali İhsan Yavuz olağanüstü itiraz çalışmalarımız bitmek üzere demişti dün. Demek bitmemiş ki maltepe'deki sayımı sürekli engelliyorlar


Musa Ardıç
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:37https://Reklam_link/FBRkNMTR2Csayfa 1121
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET