Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 599
Sinan Bilgin
2 ay önce - Prş 11 Nis 2019, 12:03

Garanti gecis sayisi almadan, onunu goremeyecegi bir teklifi hangi sirket kabul eder

Ihale yapiliyor ve en dusuk sartlari sunan seciliyor.

Cok ciddi para kazaniyorlar bu dev projelerden yapan sirketler, yoksa neden girsinler ki zaten ?

huseyin yildirim
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 00:27

Bu yap islet devret projeleri verimsiz oldu.altinda yetersiz planlama ve hatali etütler var..ozellille korfez koprusununun 20 yilin uzerinde bir isletme suresi oldugu kabul edilirse bayagi kulfetli olacak. Yss ve kuzey marmara otoyolu nisbeten daha zararsiz gorunuyor.. avrasya gecisi ise bence zamana artiya gecer

8Selcuk
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 00:33

Kasadaki para yanlış yerlere harcandı. Biri de bu işte. İnsanları metro gibi toplu taşıma araçlarına yönlendirmek yerine köprü yaptılar.

kadir akbas
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 10:07

Aslında YİD projeleri kasada para olmadan proje yapmak için çok mantıklı.
Fakat yeterli fizibilite çalışmaları yapılmadığından malesef şuan hiç kullanışlı değil.
Özellikle İzmir otoyolundaki YİD projesinde hem ihaleyi alan Otoyol AŞ hemde İDO için çok fazla fayda sağlıyor, bu projede kamu yararı çok çok az miktarda. Halkımız için kullanmak ise lüks olmuş durumda.

dr_korkut
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 15:19

proje çok yerinde ama ido para kazansın diye fiyat fahiş. yap bakalım 30-40 tl köprüyü nasıl araç geçişleri kademe kademe artıyor

ama o zaman da ido en karlı hattını kapatır avantalar kesilir..
şu köprüyü bu halde bırakanları allaha havale ediyorum...

dr_korkut
3 hafta önce - Prş 30 May 2019, 16:55

basından ...
''3. Köprünün müteahhiti İbrahim Çeçen’in işleteceği Bilkent Şehir Hastanesi’ne verilen “hasta garantisi” yüzünden 138 senelik Numune Hastanesi kapatıldı!''

ben 25 tl ye iki köprü ayağı arası körfezi dönüyorum arkadaşlar başımıza bir şey gelmez demi. otoyola zam yapma, D100 ü kapatma gibi

yakup51100
3 hafta önce - Prş 30 May 2019, 17:05

Atalarimiz can vermis bizler bu ülkede yasayabilelim diye benim vergilerimden gecmedigim halde para gidiyormus Hangisi
Daha önemli Hatalarin oldugu asikar
Bunlar hic yapilmasaydi yarin
Torunlarimiz bizim cektigimiz cileyi cekmemeli
Burada vergilerin bosa gittigini yazanlar belediyeler eliyle terör örgütlerine kac para gittiginin de hesabini yaptimi acaba

kadir akbas
3 hafta önce - Cum 31 May 2019, 10:30

Alıntı:
D100 ü kapatma gibi

D100 candır can.

Serkan Guzel
3 hafta önce - Cum 31 May 2019, 11:04

Alıntı:

ben 25 tl ye iki köprü ayağı arası körfezi dönüyorum arkadaşlar başımıza bir şey gelmez demi. otoyola zam yapma, D100 ü kapatma gibi

Dostum hastane ile yol bir mi ? Yol yoldur, hastane de hastanedir.

Yol için alternatif yol/yollar açılmadan, d100 yolu ne diye kapanacakmış ?

Yahu birde d100 diye yazıyorsun, ondan sonra da kapatmaktan bahsediyorsun.

Hani yazdığın yol, numarası olmayan tali bir yol olsa, amenna. Kapatılabilir. Tali yol kapatılırsa da yerine mutlaka daha gelişmişi yapılıp kapatılır. Oysa senin bahsettiğin yol d100 karayolu. Yani numaralandırılmış bir karayolu.

Sen 25 TL'ye nereyi dolaşıyorsan dolaş. Ona bir itirazım olmaz. Ben de işim acele olmadığı zaman körfezi dolaşıyorum. Hem de yol üzerinde uğrayacağım yerler oluyor.

kadir akbas
3 hafta önce - Cum 31 May 2019, 16:40

Köprü varken hala feribot sırası bekletenler utansın.

sayfa 599
ANA SAYFA -> ULAŞIM