Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bosphorus Ankara
« önceki   123 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 65
Uzman eczacı
2 ay önce - Cum 22 Mar 2019, 02:25

Merak eden arkadaşlar için söylüyorum ben de 2. Etapta daire sahibiyim ne yazıktır ki. Bosphorus 1. Etap 2. Etap ve 3. Etabın şuan itibariyle iskanı yok ve belediyeyle görüşüldüğü zaman müteahhitler evleri projeye aykırı olarak yaptıkları için ve birçok kişiden şikayet olması dolayısıyla belediye buraya hiçbir şekilde İSKAN veremeyeceğini söyledi. Ayrıca aidatlar çok yüksek kullanılmayacak derecede küçük bir havuz var yani normal sitelerden hiçbir farkı olmayan bu binaların aidatları değmeyecek şekilde çok fazla. Evet yaşam başladı insanlar mecburiyetten duvar kağıdı yırtık dolapları malzemeleri beş para etmez tavanı alçak mezar gibi evlere girmeyi tercih edip orada burada akrabasında kalmamak kira ödememek için eve kendimi atıyım da ne olursa olsun dedi haklı olarak. Bir kısmı içinde Ekim 2018 de teslim edilecek olan evler Haziran 2019 da teslim edileceği söylendi müteahhit tarafından. Biraz vakit ayırıp Geçmişteki yorumlara bakarsanız anlarsınız buradaki problemleri 2 yıldır bizim psikolojimiz bozuldu artık başkaları zarara uğramasın. Bir çok kat sakini de aldığı fiyatın altında satıyor ne yazıkki yeterki burdan yönetimden sıkıntılardan kurtulayım diye. Biz de herşey çok güzel olacak deyip ne hayallerle almıştık keşke hayalimizdeki gibi iyi olsaydı ama hüsrana uğradık. Siz dersenizki dertsiz başıma dert almak istiyorum buyurun buradan ev satın alın herkes özgür. Sadece Benim söylemlerimle de kalmayın buyurun iyice bir burayı araştırın daire Sakinleriyle belediyeyle görüşün hak vereceksiniz.

Scurloewa
2 ay önce - Cmt 06 Nis 2019, 17:49

Yapılması vaadedilen birçok konuda farklı şeyler söyleniyor. Örneğin tavan yüksekliği, tasarımı konusunda ve alttan ısıtma konusunda iki etap arasında farklılık var. Bunun sebebi de inşaatın yapımını üstlenen firmaların farklılığı sanırım. İnsanın kafası biraz karışıyor istemsiz olarak. Fakat şöyle bir durum da söz konusu, yeni yapılmış ve benzer metrekarelerdeki daireler biraz daha yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor. Alış satışlarda iyi düşünmek gerekiyor o yüzden.

mert aytaç
2 ay önce - Pzr 07 Nis 2019, 09:18

bu siteden ev almak istiyorum ancak sorduğum bir çok kişi iskan için on binlerce lira ek ödeme çıkabilir diyor.Bu yüzden çekincelerim var.Bütçem kısıtlı iskan için o kadar ödeme çıkarsa ödeyemem baktığım bir çok projeden çok çok daha iyi yapılmış.hani derler ya iki uçu .... değnek karar veremedim.

Ert25
2 ay önce - Cmt 13 Nis 2019, 07:51

Mert Aytaç sizin amacınız ev almak değil bir şeyleri irdelemek mademki bu projeden ev almayı düşünmüyorsanız Ankara'da bir sürü proje var gider oralardan alırsınız benim bu projede evim var teslimd aldım memnunum tabiki her projede olan eksikler bizlerde de mevcut zamanla herşey hallediliyor elektrik,su,internet,doğalgaz abonelikleri tamamlandı ve kat malikleri kullanmaya başladı su an herşey kademe kademe ilerliyor.

mert aytaç
2 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 18:55

Ert25 sorunun nedir anlamadım.Bu siteden ev almak istiyorum yazdım istemiyorum demedim ki sana ne oluyor polemik yapıyorsun.

Hestia06
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 12:30

Herkesin amacı ya soru sormak ya da cevap vermek. Bence konuşmaları tartışmaya dönüştürmemek lazım. Bilgi sahibi olanlar paylaşsın öğrenmek isteyenler de okusun. Ben de 2. etaptan 3+1 veya duruma göre 4+1 ev almayı düşünüyorum eve taşınmış kişilere danışayım demiştim umarım yanıt alabilirim.

Güncel aidat miktarı ne kadar?
Ev sahiplerine depo veriliyor mu?
Akıllı ev sistemi kullanıldığını okumuştum doğru mu yoksa bildiğimiz görüntülü diyafon mu?
Site altı mağazalarda açılan dükkan var mı?
Son olarak da site girişlerinde kapı ve güvenlik olacak mı?

Taşınmış olanlar veya bilgi sahibi olanlar yanıtlayabilirlerse sevinirim. Teşekkürler, iyi günler.

halibo112
1 ay önce - Pzr 21 Nis 2019, 22:08
Ert25

Arkadaşa neden kızıyorsun eski yazışmalara bakınca ev sahiplerinin %90 ı şikayetçi Eryaman bölgesinde adı çıkmış sitenin doğru veya yanlış karalama da olabilir arkadaşta onları öğrenmek için soru yöneltiyor.

canatar 0606
1 ay önce - Sal 23 Nis 2019, 15:27
İSKANSIZ EV ALMAK İSTEYEN BUYURSUN

Arkadaşlarım ev alacaksanız
problem
sorun
kandırma
hile
aldatma
kul hakkı yeme
entrika
zarar
daha ne deyim. Hepsi var. Alanlarla konuşun. Özellikle hakkını arayan bilinçli tüketici olanlarla.
evi aldım aslında pişmanım, başka şansım yok. azcık değerlensin satar kendimi paramı kurtarırım diye düşünenlerle değil. Aklı başında, hakkını hukukunu arayan kişileri bulun konuşun sorunlara bakın. Daha ne diyeyim. Oturanlarda mecburiyetten oturuyor. 1. etabın bile iskanı alınmamış bu arada. Müteahitler kendilerine çalışıyor. Dükkanların iskanını almış evlerin iskanını alamıyorlarmış.

canatar 0606
1 ay önce - Sal 23 Nis 2019, 17:09

Komsular site yonetimi aidat icin yazi gondermis. Yazıdan benim dikkatimi ceken seyler ÇALışanların ÜCRETLERİ:
Proje yoneticisine .......................... 6.170 tl
Teknik personel elektrikciye ........... 5.130 tl
Ortak alan temizlik elemani........... . 4.300 tl
Yonetim danismanlik hizmeti.......... 8.566 tl
Kapicilara.......kisi basina............... 3.038 tl
Guvenlik elemanlarina..kisi basina.. 3.540 tl
Asansör bakım ücretlerine de dikkat edelim. normalde 100 tl civarı. Bunlar anlaşma yaparsa 300 civarı olabilir.
Arkadaşlar yukarıdaki çalışan ücretleri ve 2.100 TL. abone ücretini görünce Aidat ve abonelik için istedikleri ücretleri müeahit evi teslim edip iskanımızı alana kadar ödemeyelim diye düşünüyorum.
Müteahit bizimle yaptığı sözleşmede evleri 31 ekim 2018 tarihinde teslim edecekti. EDEMEDİ. Bazılarımızın sözleşmelerinde 900 - 1200 TL. kira ödemeyi kabul ediyorlardı. Süre geçti. Kira alan yada dava açan varmı bilmiyorum. Ayrıca bize Müteahit evleri satarken yaptıgı yanlış bilgilendirme yada kandırma ( evi yüksekten satıp tapuda değerini düşük gösterme işini ) birileri şikayet etmiş. Vergi dairesi herkesi çağırıp kaça aldığını soruyormuş. Müteahit bu sebeple elimizdeki asıl sözleşmeyi almış, sonradan düşük değerli sözleşme yapmış. Anlayacagınız kandırılmışız. Bakalım biz bu işten nasıl kurtulacagız. Maliyeyi kandırmakta büyük suç. Yalan da söyleyemeyiz. Zaten bazılarında gerçek sözleşmeler de kalmış. Şimdiden sonra ev alacaklar verdikleri paradan göstersinler tapuda evin degerini. Sonradan ceza çıkıyor. Bunlarıda bilerek alın lütfen evinizi. İSKAN sorununu daha önce de bazı kişiler yazmıştı. Bilginize.

Aslan 23
1 ay önce - Cmt 27 Nis 2019, 13:46

Ben bulvar 312 den daire almayı düşünüyorum. Bosphorus un müteahhiti ile bulvar 312 nin müteahhiti aynı firmaymış. Aynı sıkıntılar (iskan alamama, yüksek aidat vb.) orada da var mı acaba

sayfa 65
« önceki   123 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet