Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT Elektrikli otobüs alıyor
« önceki   123 ... 262728

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 28
Cihan3422
1 yıl önce - Çrş 02 May 2018, 19:51

Erkinalp elektrikli araçlar Türkiye'nin şartlarına malesef uymuyor İstanbul'daki Hollanda yapımı Hybrid Phileaslar bile elde patladı yolcu şartlarını karşılayamadı...Mercedes citaro lar ise hor kullanmaktan yıprandı...Connecto modeli ise maşallah Allah nazardan korusun Sağlam çıktı halen taş gibiler ama şimdiki ürettiği modelleri kıytırık...
Man Lions city otobüslerin Cng li modelleri vasat yokuşta araç bayılıyor...Normal dizelleri ise on numara 5 yıldız...Man lions serisini tek geçerim...Eğer Mahali Hatlarda köylerde araç kullanılacaksa Bmc procity biçilmiş kaftan...

SERDAR OZAN
1 yıl önce - Çrş 02 May 2018, 20:09

Cihan elektrikli otobüslerin Türkiye şartlarına uymadığını iddia ediyorsun ama verdiğin örneklerde elektrikli otobüs yok. Philasların , Citaroların olumsuzluklarından elektrikli otobüslerin ülke şartlarına uymadığı sonucuna nasıl ulaştın merak ettim doğrusu.

erkinalp
1 yıl önce - Prş 03 May 2018, 00:03

cihan3422 demiş ki:
Erkinalp elektrikli araçlar Türkiye'nin şartlarına malesef uymuyor İstanbul'daki Hollanda yapımı Hybrid Phileaslar bile elde patladı yolcu şartlarını karşılayamadı

Seri hibrit modeller alınsın o zaman, böylece araçlar şehir içinde düz yollarda bataryasından elektrik çekerken şehirler arasında içten yanmalı motor ya da yakıt hücresi ile elektrik üretebilir.

Cihan3422
1 yıl önce - Prş 03 May 2018, 00:20

SERDAR OZAN Haklısın biraz konuyu saptırdım...Malesef belediye kurumunu torpille işgal eden işten anlamayan vizyonsuzlar yüzünden halk mağdur oluyor devletin halkın parası çöpe saçılıyor...
Ben birçok otobüse bindim...Karatı da denedim...İşporta malı gibi otobüsler...Dandik çin işi karoser olsun tasarım olsun...Eskiden Conecto derdim..Şimdiki tasarımı rezalet ötesi...Karatlar rezalet ötesi elektrikli araçları sınıfta kaldı...Elektrikli olarak Volvo süper ötesi sektörün öncüsü ama gel gelelim Türkiyedeki şehirlerin yol yapısı gerek yolcu trafik kuralsızlık bu güzelim volvo ları 5 senede bitirir...Citaro gibi...Elektrikli araçlar Türkiyeye uymaz...Ayakta yolcunun fazla olması kapasiteden fazla çalışması elektrik motorunu yakar...Karatlar kaldıysa volvo lar ne hale gelir düşünmek bile istemiyorum...
Gel gelelim hangi otobüsleri tavsiye ederim...
Yukarıda yazdığım gibi güçlü beygirli enerji ve tasarruf açısından sorun çıkarmayan Hybrid modelli otobüsler gayet uygundur...Man Lions city araçları şiddetle öneririm...Hybrid model de çıkarmışlar...Ankarada fabrikası var...Özel siparişle bu işi tek celsede hallederim...Mahali hatlara ise Bmc Procity modelleri kullanırım...Elde olanları ise conectolar ana hatta takviye diğer bmc leri ve otokarları ise Mahali hatlara takviye ederim...Uzak ilçelere ise Man Lions intercity modelini kullanırım...

Barış_AMD
1 yıl önce - Cum 11 May 2018, 16:30

Elektrikli motorların torkları içten yanmalı motorlara oranla kat ve kat daha fazladır motor yanıyor gibi saçmalıkları nereden çıkartıyorsunuz anlamış değilim.

erkinalp
1 yıl önce - Cum 11 May 2018, 17:20

İlk hareket anında aşırı yüklenirse ve sargılar iyi soğutulmazsa yangın çıkabiliyor.

berkokoc
7 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 20:32
547 BOSTANLI İSKELE-ALSANCAK GAR

ben bu otobüsü bugün bu hatta kullandım ben çok beğendim hiç ses çıkarmıyor koltuklarda rahat tek kusuru kısa olması gayet güzel otobüsler

mahmut11
7 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 20:41

547 Çiğli-Bostanlı arası çalışıyor.

sayfa 28
« önceki   123 ... 262728
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege