Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
cCcenk38
1 yıl önce - Pzr 14 Nis 2019, 01:54

“İlkilem” yazıyor tabelada..

Ters yazmışlar. Daha önce de belirtmiştim.

En son cCcenk38 tarafından Pzr 14 Nis 2019, 02:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Misafir ee0

1 yıl önce - Pzr 14 Nis 2019, 01:58

Göktürk Alfabesi Viking alfabesine çok benziyor. Acaba etkileşim oldumu niye bu kadar benziyorlar birbirine.

mahmut11
1 yıl önce - Pzr 14 Nis 2019, 02:11

Göktürkçe sağdan sola değil miydi
Sanırım karmaşa ondan dolayı.....

cCcenk38
1 yıl önce - Pzr 14 Nis 2019, 02:14

Aynen, sagdan sola..

Adamlar soldan saga yazmislar

Ama aradan 2 sene gecti, duzeltiler

fsmehmetozhan
1 yıl önce - Pzr 14 Nis 2019, 02:20
Göktürk Damgaları (Alfabesi)

Göktürkçe Damga'larında (Harflerinde) ara boşluk yoktur, onun yerine Üst Üste İki nokta vardır..Göktürk yazıtlarında Büyük veya Küçük harf yoktur Göktürkçe Damga'sını ezberlemeye gerek yoktur. Hepside Doğada var olan nesnelerden harf almıştır. Beyinde çağrışım yapar. Ama diğer dilin harflerini ezberlemek zorundasınız. Göktürkçe Damgala'ları (harfleri) ile istediğiniz cümleyi kurarsınız, istediğiniz şiiri yazarsınız, kısaca her türlü yazıyı yazarsınız. Çok kısa zamanda okumaya ve yazmaya başlarsınız. Sonuçta bir Ata Kültürüdür. Ancak şu anki Türkçe Latince harfleri de sürekli kullanmalıyız. Göktürkçe'yi bir merak, eski Atalarımıza bir saygınlık ifadesi ve kültür zenginleşmesi vb. kullanabiliriz.

Ağalbay
1 yıl önce - Pzr 14 Nis 2019, 02:57

Arabada, kolumda, telefonumda, evimde kısacası benim olduğum heryerde Türk runikleriyle "Türk" yazar. Eğer ileride yasaklanirsada devam edeceğim. Ne demiştik; hükümetler benim kim olduğumu tayin edemez. Biz Türküz demek için rahatı bırakıp göçeden bir neslin torunuyuz... Tengri Türk Menen!

sayfa 17
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET