Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
kemalcanhakkı

13 yıl önce - Sal 05 Şub 2008, 15:40
KOC » İzmit Körfezi Kulelerle Gözetlenecekİzmit Korfezinde Artan Deniz Trafigi İçin Korfezin 4 Ayrı Noktasına Deniz Trafiği Kontrol Sistemi Yerlestirecek Yapılacak Projeyle Korfeze Girip Cıkan Deniz Tasıtlarının Gozlenmesi ve İzmit Korfezindeki Deniz Trafıgının Kontrol Edilmesi Hedefleniyor
Alıntı:
Denizcilik Müsteşarlığı, Körfez içinde artan gemi trafiğini kontrol altına alabilmek için, harekete geçti. İstanbul ve Çanakkale Boğazı´nda deniz trafiğini kontrol eden VTS sistemi, Körfez´in 4 ayrı noktasına kurulacak kulelere yerleştirilerek, gözetleme yapılacak. Deniz Trafiği Kontrol Sistemi sayesinde, Körfez güvenliğini tehdit eden gemiler anında belirlenecek. Sistemin kurulması, hem Körfez ulaşımını rahatlatacak, hem de güvenli hale getirecek.
24 SAAT GÖZETLEME
Körfez İlçesi´ndeki Yarış Pisti yanına kurulması düşünülen kuleler için Büyükşehir Belediyesi´nin altyapı oluşturması talep edildi. Kulelere yerleştirilecek olan sistem, 24 saat süreyle deniz trafiğini gözetleyecek. Gemilere anında müdahale edilerek, ceza kesimi yapılabilecek. VTS sistemi ile ayrıca deniz trafiği ile ilgili tüm ses, veri ve görüntüler de kayıt altına alınabilecek.

http://www.kocaeli.bel.tr/tr/okuma.asp?id=6372


“Kurulacak olan sistem ile Körfez´in bundan sonra daha güvenli olacağına inanıyoruz. Körfez bizim için vazgeçilmez bir güzellik.


ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara