Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yeni Zelanda'da iki camiye hristiyan teröristler silahlı saldırı düzenledi, 49 şehit var!
« önceki   123 ... 202122 ... 414243   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
istamin uzbek
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 21:37

Bazi mesajlari okuyorum. Beni sadece döğru anlayin.
Benda Türkçuyim, Türanciyim. Ama burada müsulmanlar şehit olmuş. Bu kanli vakiada bile Türk milliyetçiliğini uluğlamaya çalişiliyor. Va bu döğrü değil.

Mehmet BLC
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 21:40

Allah’ın mescidlerinde O’nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olması için çalışandan daha zalim kim olabilir? Aslında bunların oralara ancak korka korka girmeleri gerekir. Böyleleri için dünyada rezillik var, âhirette de onlar için büyük azap vardır.

Bakara Suresi - 114

Allah'ın en sevdiği mahluk olan "insan"a, O'na ibadet edilen bir yerde, ibadethanede saldırının karşılığı bu dünyada da rezillik, ahirette de büyük bir azap.

akin87
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 21:43

Alıntı:
Bazi mesajlari okuyorum. Beni sadece döğru anlayin.
Benda Türkçuyim, Türanciyim. Ama burada müsulmanlar şehit olmuş. Bu kanli vakiada bile Türk milliyetçiliğini uluğlamaya çalişiliyor. Va bu döğrü değil.

Istamin Türkiyeli Türklerin din anlayışı kavmiyetçidir.
"Anadolu" İslamı diye birşey bile uydurduk.

HAKAN UZN

1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 21:49

Olup bitenleri maalesef şaşırmıyorum. Mesele İslam ve Türk dünyası oldu mu, batı dünyası daha doğrusu haçlı seferlerin zulmü hiç bir zaman durmayacaktır. Bizlerin bu konu da kınamak ve buğz etmekten başka yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Ama Allah'ın nuruyla söneceğini inancımız da şüphesiz sonuna kadar inanıyoruz. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi "Medeniyet dediğin tek kişi kalmış canavar!" İşte batı kendilerini bununla yakıştırıyorlar. Biz kendimize ve özümüze dönmemiz için taviz vermemek adına öncelik olarak milli savunmayla daha güçlü olmamız lazım. Bilgi ve teknoloji silahtan daha büyük roldür. Allah devletimizi zeval vermesin. Hayatını kaybeden Müslüman Şehitlerimizi Allah'tan sonsuz rahmet eylesin.

Yiğit3344
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 21:51

Alıntı:

Akın şimdi şöyle bir şey var. O silahın üstünde yazanları okuduysan hepsi Türklerle ilgili. Tamam müslümanlar katledildi ama hedef sadece İslam değil. Diğer hedef ise Türkleri yok etmek. Açık açık yazmışlar bunu. İki hedefleri var.

ali dostbey

Alıntı:

Konu dışı olacak ama tüm Türkiyeli Türklerin İslam anlayışını genellemeniz doğru olmamış.
Türkiyeli Türklerin din anlayışı kavmiyetçi ise Vahhabi Arapların din anlayışı neci? Yada şii Perslerin din anlayışı?

Müslümanlar her türlü mezhebi, kavmiyetçi, ideolojik ve siyasi ayrılıkları bir tarafa bırakıp bir ve tek vucut olmalılardır. Bunun için herşeyi bir tarafa bırakıp Allah'ın kelâmı Kur'ana kulak verip onu hayatlarının merkezlerine koymalılardır. Sözde değil özde Müslüman olmalılardır(kendim dahil)...

En son ali dostbey tarafından Cum 15 Mar 2019, 21:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

izmirli genc

Murat Bey , çok doğru söyledi.
Müslüman dirayet sahibi olmalıdır. Her şeyin zamanı vardır. İnsan yaptığı her hareketten ve bunların neticelerinden mes'uldur. Harb istememek , ama harb mecburi olmuşsa kaçılmaması gerektiğini bilir.
Sırf basit bir gazla karşımıza ortodoks,Protestan, Katolik ittifakı çıkartmak , müslümanların canına,malına zarar verir, bu islama hizmet değildir.
Zaman gelecek Ayasofya açılacak, Belgrad'ın , Budin'in, Filibenin , bütün rumelinin camileri tekrar yapılacak. Zaman gelecek Kurtuba Camii tekrar açılacak. Zaman gelecek, Büyük Rum feth olunacak ,inşallah.
Ayasofya Camii mühimdir. Bir vakfın gaspı , dinimize göre büyük bir günahtır. O vakfı iade etmek ,borçtur. Ama zamanı var. Kırımda,Rumelideki camiler harabe yıkılmaya terkedilmiş, onlar için ne yapıyoruz?
250 den fazla camii olan Belgraddan ne kalmış,kaçımız okuduk? Bulgar , filibedeki bir camii , meyhane olarak kullanıyor, kaçımız tepki gösterdik. Yunan isyanında , kadın çocuk demeden 30 binden fazla müslüman türk sırf Tripoliçada katledildi.Kaçımız bunları okudu, dikkate aldı. Popstarlardan zaman kaldı mı?
Yazdıklarımı okuyanlar teyid eder. Vicdanım rahat olmalı yazarken. Ehli sünnet itikadının haricinde bir şey yazmaktan,söylemekten Allah'a sığınırım.

mehmetes
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 21:58

nerden bulacagiz görüntüleri aradim ama bulamdim.özelden gönderirseniz sevinirim

ali alimi012
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 22:08

mesele ayasofya değil. mesele islam türk düşmanlığı istanbul ve türk yurdunu almak sen hala anlamadın mı
yoksa anadolu kiliseden camiye çevrilmiş çok yer var. ayasofya bahane.
kk ne demiş bir bakalım
teröre kim destek veriyorsa Allah belasını versin
biz de amin diyoruz
sayın kk verdiğin destekler sadece pkk ya değil tüm birleşik terör örgütlerine
Allah bu duanı ve dualarımızı kabul etsin. katmerle belanı versin inşaAllah

Kenanwow
1 hafta önce - Cum 15 Mar 2019, 22:14

...

En son Kenanwow tarafından Cmt 16 Mar 2019, 12:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122 ... 414243   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET