Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Ağın
« önceki   123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 22
Eğin Kemaliye
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 08:42

Ağın geçen günlerde Mısırlı iş adamlarını ağırladı İnşaallah güzel gelişmeler görürüz

Misafir 49c

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:48

Eğinli yeğenim Mısır ekmeyemi gelmişler. Gelmişken Bizim Arapgir ve Eğinede uğrasalardı...

alper23

2 ay önce - Sal 26 Mar 2019, 09:54

Alıntı: Mynet Haber, A.A.
Türkiye İstatistik Kurumu, ülke genelinde yaptığı araştırmayla Türkiye'nin en yaşlı ilçesini belirledi. 65 yaş ve üzerindekilerin toplam nüfusa oranıyla elde edilen verilerde 'en yaşlı ilçe' sıralamasının başında Ağın yer aldı.
Yapılan incelemeler sonucunda ilçede yaşayan 2 bin 776 kişinin yüzde 17'sinin 65 yaş ve üzerinde olduğu ortaya çıktı. İşte emekli çiftlerin beğeniyle yaşadığı 'Fırat'ın saklı cenneti'ni yaşlılar için bu denli değerli kılan özellikleri...
'Doğası, suyu ve havasıyla Ağın bulunmaz bir ilçe'
Elazığ'ın Ağın ilçesi, sakinliği, tarihi ve doğal güzellikleriyle, yıllar önce yöreden göç edip emeklilik döneminde huzur arayanların adresi oluyor.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Ağın, 65 yaş ve üzerindekilerin toplam nüfusuna oranıyla, ülke genelinde "en yaşlı ilçe" sıralamasında başta yer alıyor. İlçede yaşayan 2 bin 776 kişinin yüzde 17'si, 65 yaş ve üzerindekilerden oluşuyor.
Ağın'ı sırasıyla, Bolu'nun Seben ve Kıbrıscık, Bilecik'in Yenipazar ve İnhisar, Balıkesir'in Balya, Erzurum'un Olur, Artvin'in Şavşat, Sinop'un Dikmen ve Erzincan'ın Kemaliye ilçeleri takip ediyor.
Genellikle gençlerin eğitim ve istihdam nedeniyle ayrıldığı ilçe, Hastek Kalesi ve Kaya Mezarları gibi tarihi yerleri, doğal güzellikleri ve sakinliğiyle, hayatlarının ikinci baharını huzur içinde geçirmek isteyen emekli çiftlerin beğenisini kazanıyor.
Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ağın'a 'Fırat'ın saklı cenneti' dediklerini söyledi.
İlçede yaşlı nüfusun her geçen yıl daha da arttığını ifade eden Cıdıroğlu, 'Zamanında buradan göç eden genç nesil, emeklilik zamanı gelince tekrar Ağın'a yerleşiyor. Bu da yaşlı nüfusun artmasına neden oluyor.' diye konuştu.
Şehir hayatının gürültüsünü, iş hayatının sorumluluğunu, yılların yorgunluğunu geride bırakıp doğal ve sakin bir hayat isteyen emekli çiftlerin Ağın'ı tercih ettiğini anlatan Cıdıroğlu, şöyle devam etti:
'Ağın, özellikle yaşlı çiftlerin huzur bulduğu bir yer. Doğal güzelliği, Keban Baraj Gölü'ne kıyısı, fabrikasız, temiz havasıyla emekli çiftler için bulunmaz bir nimet. Yaşlılarımız burada yaşamaktan gerçekten mutlu oluyor, mahalle ve köy ziyaretlerimizde bunu görüyoruz. Emekliler burada rahat yaşıyor.'
'KOŞA KOŞA GELİYORLAR'
İlçe sakinlerinden 72 yaşındaki Ergül Yılmaz, 30 yıl Kayseri, Mardin ve Gümüşhane'de devlet memuru olarak çalıştığını, emekliliğinden sonra eşiyle memleketi Ağın'a yerleştiklerini belirtti.
Çocuklarının büyük şehirlerde oturmasına rağmen, daha huzurlu ve sakin olması nedeniyle hayatlarının kalan kısmını bu ilçede geçirmeyi tercih ettiklerini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:
'Huzur buldukları için yaşlı kesim Ağın ve köylerinde yaşıyor. Gençler hem okul hem de memuriyet dolayısıyla dışarı gidiyor. Bazı yaşlılar ise torun bakmak için Ağın'ı terk ediyor, yaz tatillerinde tekrar koşa koşa geliyor. Ağın'ın güzellikleri, bağı, bahçesi, suyu, havası, dinlenebilecek bir yer olması, yaşlıların burayı tercih etmesindeki başlıca etkenler.'
Güner Ağın (67) ise eşiyle emekli olduktan sonra huzuru memleketinde bulduklarını kaydederek, şunları söyledi:
'Ağın, huzur kenti, rahat. Herkes kardeş gibi yaşıyor. Burada herhangi bir olay olmaz. Doğası, suyu ve havasıyla Ağın bulunmaz bir ilçe.' (AA)hakan023
1 ay önce - Pts 08 Nis 2019, 18:39
alper23

4 hafta önce - Cmt 27 Nis 2019, 20:42
Siteminin Baba vatanı Ağın olan gedikli üyesi Haldun Turan arkadaşımıza ve bütün Ağınlılar için gelsin. Hazırlayanın eline sağlık.sayfa 22
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler