Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Mehmet BAYA

3 ay önce - Çrş 20 Şub 2019, 12:08

Konunun açılalı 6 yıl olmuş. Turan kurulacakmış. 6 yıl içerisinde ne tür bir çalışma yapılmış acaba, hangi aşamaya gelinmiş ? Turan'ı kurmak ideolojik açıdan milliyetçi görüşün hayalidir. Geçmiş yıllarda milliyetçiler ülkede iktidar oldular. Şimdi de oldukça etkililer. Bu hayallerini neden gerçeğe dönüştüremediler ?

Kimi Türk devletleri bağımsız, kimleri federal veya özerk bölge. Azeriler, Kazaklar, Kırgızlar, Türkmenistan, KKTC, ülkemiz topraklarına yüzlerce evliya veren Buhara'nın olduğu Özbekler, Tatarlar, Çuvasistan, Tuvalar, Yakutlar, Altaylar, Karaçay-Çerkesler, Kabardin, Hakasyalar, Çin'deki Şunhualar, Gagavuslar, Kırımlar. Daha bunların dışında yazamadığım Nahçıvan, Dağıstan ve diğerleri mevcut. Birde bağımsız olamamış, Türk topluluklar var. Ne bileyim Irak'ta, İran'da falan bunları görebiliyoruz.

Onlarca devlet. Her devletin kendine has yüzlerce sorunu var. Bunlar aynı masaya oturduğu zaman binlerce sorun ortaya çıkıyor. Ve biz Türkiye olarak bağımsız Türk devletleri ile ilişki kuramıyoruz. Ne bileyim doğalgaz gibi enerjiyi bunlardan alamıyoruz. Alıyorsak bile sembolik bir değerde alıyoruz. Eti bu ülkelerden alamıyoruz. Kısacası bu Türk devletleriyle konuşmayı, paylaşmayı, bölüşmeyi başaramıyoruz. Onları anlayamıyoruz. Konuşamadığımız kardeşlerimizle nasıl Büyük Türk Devleti kuracağız ? Turan'ı nasıl kuracağız ?

Gerçikçi olmak gerek. Netice de Turan kurulsa bile etkisi olmaz, olamaz. Bu hep ulaşılamayacak bir hayal olarak kalacak.


Misafir 099

3 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 19:09

Alıntı:
İlk defa uluslararası katılım ile gerçekleştirilen Kış-2019 tatbikatından Komando-Özel Birlik Harekâtı görüntüleri.Keske Kirgizistan ve Türkmenistanda olsaydi. Hatta su kuvveyt, arabistan yerine Cezayir, Tunus, Fas davet edilse.


Misafir 015

3 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 23:46

" target="_blank" class="postlink">
" target="_blank" class="postlink">
Bir kac böyle tatbikatta karada ve denizde Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kirgizistanin ordularindan birliklerin katilimiyla yapilmali.Misafir 195

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 19:43

Alıntı:
Moğolistan Savunma Bakanı'nın Bakan Akar'ı Ziyareti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara'ya resmî ziyaret gerçekleştiren Moğolistan Savunma Bakanı Enkhbold Nyamaa'yı Bakanlıkta askerî törenle karşıladı.

https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1432019-16786

Bakalım bu ziyaretin arkasından hangi haberler gelecek


Misafir 158

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:44
Türk-Kazak askeri iş birliği:
• Türkiye ile Kazakistan arasında bu yıla ilişkin askeri iş birliği planı imzalandı
• Plan askeri istihbarat, savaş hazırlığı, barış gücü faaliyeti, siber güvenlik gibi konularda 17 etkinlik içeriyor


Misafir 239

3 hafta önce - Pzr 28 Nis 2019, 13:32

Daha 2 hafta once biten Al-Adeid-2019 sonrasi Katar’da yeni bir tatbikat daha.

Al Mashabiya-2019 Sınır Guvenligi Tatbikati’na Katar'da konuslu 2 komando kolu katildi.

Bu ara yurt disi tatbikatlarda cok aktifiz. Ayni anda Katar Azerbaycan Ozbekistan’da tatbikatlara katiliyoruz.

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET