Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erdoğan'dan kadınlara: En az 3 bebek doğurun
« önceki   123 ... 121122123   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 122

Size göre 35-40 yıl sonra nüfus yapımız nasıl olur?
55-70 milyon 3.3%  3.3%  [34]
70-85 milyon 9.6%  9.6%  [100]
85-100 milyon 56.5%  56.5%  [586]
Türk nüfusu azlacak,etnik kökenli insanların nüfusu artacak 27.5%  27.5%  [285]
Diğer seçenekler 3.1%  3.1%  [32]
Toplam Oy : 1037

brs1905

4 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 00:16

Ben 2 tane yaparım Allah ilerde neyi nasip ederse o olacak inşallah önce bi işe gireyimde sonra eş bulayım hayırlısıyla onuda yaparız

osman yörükoğlu
4 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 00:26

Alıntı:
Bal gibi istersin yeme biz

Herkesi kendin gibi şeytanlık düşünüyor zannetme istersen. .Senin kalbin düşünürken kendi arasında birbiriyle şey yapıyor olabilir .

Alıntı:
Ben hemen isterdum hatta 1 tane daire bile yetmuz bana derdum 

Tamam sana 1 değil al 10 daire verdik diyelim peki o da doyuracak mıydı ya da doyacak mıydın onunla.

cCcenk38
4 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 00:45

Ne kadar daire okadar cocuk

Uğuray
site denetçisi
4 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 09:26

Önce bir iş sahibi olsun insanlar, sonra evlenebilsinler, ardından çocuklarını yapabilsin.

Misafir ecc

4 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 09:45

İş çoğaldıkça refah seviyesi arttıkça çocuk sayısı azalır. Bakın Norveç yok oluyor... İşsizlik artınca daha fazla çocuk yapılır. İnşallah 70-80-90 lardaki gibi yine bakteri gibi çoğalırız.

Kenanwow
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 20:50
TÜRKİYE'Yİ 30 YIL SONRA BEKLEYEN EN BÜYÜK SORUN...!

Durum kritik beyler.

Emir ERTEN
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:25

Evlilik yaşı artık 30 ve üzeri oldu. Bu durumda maksimum 2 çocuk yapılır. Eğitim düzeyi yükseldikçe çocuk oranı azalır.

HAKAN UZN

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:39

Türkiye istediği gibi çağ atlasın hiç bir zaman doğurganlık oranı azalmaz. Ben bi evlendim arkasından son iki yılda kuzenlerim ve arkadaşlarım da evlendiler hepsi de yolda dünyaya gelecek. Bunun gibi her sülalede olduğunu düşünürsek nüfus yoğunluğundan dolayı ülkenin gidişatında refah seviyesi hep altta kalacaktır.

alican65
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 23:16

Alıntı:
Türkiye istediği gibi çağ atlasın hiç bir zaman doğurganlık oranı azalmaz. Ben bi evlendim arkasından son iki yılda kuzenlerim ve arkadaşlarım da evlendiler hepsi de yolda dünyaya gelecek. Bunun gibi her sülalede olduğunu düşünürsek nüfus yoğunluğundan dolayı ülkenin gidişatında refah seviyesi hep altta kalacaktır.

Hakan Uzun istatistikler öyle söylemiyor Yaşadığın Sakarya'nın doğal nüfus artışı (doğanlardan ölenleri çıkarıp nüfusa bölünerek bulunur göçler gözönüne alınmaz) binde 8,6 memleketin Trabzon'nun durumu daha vahim binde 6,5

mert amg
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 02:18

Türkiye'nin önünde iki seçenek vardı. Bunlardan biri kadının iş hayatına katılması diğeri de tam tersi.

Türkiye kadının iş hayatına katılmasını seçti. Hatta Aile Bakanlığı ile Çalışma bakanlığının birleştirilmesi bile bence bu politika ile bağlantılı.

Hükumetin 3 çocuk söylemleri, yapılan uygulamalara bakılırsa son derece samimiyetsiz boş bir söylem.

Kadın hem çalışsın, hem de çocuk yapsın diye bir şey yok. Çalışma hayatı doğumu ileri atar fakat kadının doğurganlık yaşı kısıtlıdır ve politikalar biyolojinin umurunda değil. Kadın ya iş hayatına katılır, ya da ev kadını olup çocuk doğurur. İkisinin aynı anda pek mümkün değil. Bu biyolojik bir gerçeklik ve biyoloji insanların düşüncelerini umursamaz. Kadınların sağlıklı doğurganlık dönemleri bellidir. Geçti mi biter.

Sadede gelecek olursak, şu saatten sonra doğum oranlarını arttırmak ve nüfusun yaşlanmasını engellemek mümkün değildir. Zaten devletin politikaları da bunun tam tersi istikamette.

Türkiye'nin acilen nitelikli sanayileşme yapması şart. Yoksa video'da bahsedilen sıkıntılı durum kaçınılmaz.

Belki ileri de eşeysiz üreme bulunursa sorun kalmaz ama geleneksel düzen çoktan yıkıldı.

Gelecekte hem yaşlı nüfusa, hem de evlilik dışı çocuklara, aile terbiyesi almamış sorumsuz hiç var olmasa daha hayırlı olacak bir nesle alışsanız iyi edersiniz.

Ok yaydan çıktı bir kere. Bu işin artık dönüşü yok. Yeni duruma alışmaya bakın.

Hem yeni bir düzen ortaya çıkaralım, hem de geleneksel düzen devam etsin. Yok öyle bir Dünya...

Geçti Bor'un pazarı sür eşeği Niğde'ye...

Son olarak gençlere tavsiyem kendinizi geliştirmeye odaklanın. Gelecekte çok daha zorlu ve sert bir rekabet ortamı olacak. Boş verin ülkenin durumunu, ülke kendince bir tercih yaptı iyi ya da kötü anlamda sonuçlarına katlanacak. Siz ise kendi yaptıklarınızın sonuçlarına katlanacaksınız.

Kendinizi kurtarın, gerisini sallayın.

sayfa 122
« önceki   123 ... 121122123   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET