Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 786

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 46.9%  46.9%  [1035]
olumsuz düşünüyorum 46.6%  46.6%  [1030]
fikrim yok / kararsızım 6.5%  6.5%  [144]
Toplam Oy : 2209

Arap arap
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 18:10

Artık hükümetimizi sonuna kadar desteklememiz lazım gelir kafirlere karşı tek yürek olalım Yeni Zelanda da Şehid olan kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum yaralılara acil şifalar diliyorum artık benim için kanal İstanbul kafirlere karşı atılacak bir goldür ve sonuna kadar destekliyorum inşallah en kısa zamanda yapılır yaşasın ümmeti Muhammed Sav kahrolsun kafirler destekçileri

Ahmet YükselS
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 18:53

Alıntı:
Bu ifadelerin hiçbir şekilde kaynak dayanak veya delili yok, sadece temenni hissiyat ve beklentiden ibaret.

Kaynak bizzat devletin kendisi. Devlet stratejik planlarını ulu orta açıklamaz. Yapıldığında görürsün. Sonra da, ''vay be ne büyük devletimiz varmış'' dersin. Tabi vatanseversen!!

Alıntı:
Bu bilginin yapılacak kanalla hiçbir ilgisi yok, mevcut Boğaza dair bir hesaplama yöntemi ve Kanal olsun yada olmasın hiç fark etmiyor

Kanalla dolaylı ilgisi var. Boğaz geçiş ücretlerini güncellediğin zaman zaten Türkiyeyi tatmin edecek bir ücret ortaya çıkacak, bu da kanalın önemini artıracak. Boğazdan büyük gemi geçişini durdurup kanala almak için bir nevi destek olacak. Boğazı ise ağırlıklı turizm amaçlı kullanma durumu ortaya çıkacak.

Alıntı:
Hayır kendisini Devletten akıllı zannedenler kanal yapılmasın değil, yapılsın diyenler.
Zira Devlet gerçekleri görmüş, kanalı yapmıyor,

Sen kendini böyle avutmaya devam et. Yapıldığını gördüğün zaman kıskançlıktan kaçacak delik ararsın herhalde? Avukatlığını yaptığın Avrupa ülkelerine mi sığınırsın artık bilmiyorum!!

Murat Altınay
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 20:16

Alıntı:

Devlet stratejik planlarını ulu orta açıklamaz

Devlet neden sana gizli stratejik planını söyledi? Sen kimsin??

Sıradan bir forumda Devletin bu stratejik planını ulu orta neden açıkladın??

Peki gizlenen bu bilgi, yarın açıklanmak zorunda değil mi? Bütün Dünyaya duyurulması gerekmeyecek mi? Gemilerden parayı göz kırparak gizli mi alacaksın, bu nasıl strateji??

Baştan sona kuru sıkı sallamasyon, başka bildiğin yok..

En son Murat Altınay tarafından Cum 15 Mar 2019, 20:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Altınay
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 20:49

İşte sıkışınca Fetöcü Vatan haini görevli falan.

Sizden çok var bu Ülkede ve dizboyu cahillikle çoğu şeyleri batırmaya başladınız.

Ahmet YükselS
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:09

Arkadaşım sen kendini ne sanıyorsun! Sen her gün burada kanal olmaz deyince devlet bundan vaz mı geçecek sanıyorsun? Devlette olmayan akıl sende mi var? Sende sana yetecek akıl var mı acaba?
Her gün ''olmaz'' deyince olacak iş olmaza mı dönüyor? Yoksa züğürt tesellisi peşinde misin? Niyetini söyle de ona göre muamele edelim?
O kadar soru sordun, hepsine cevap verdik. Az sus artık. Aynı soruları hergün sorma!!
Bu proje yapılacak, havanı alacaksın, ondan sonra kaybolup gideceksin.

Murat Altınay
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:26

Yok o büyük soruyu ben sana sormuştum
Sen olmasan şantiyeler duracak mı zannediyorsun demiştim.

Kendine biçtiğin payın kıymeti harbiyesi yok,
Bırakta başkaları değerlendirsin seni

Ahmet YükselS
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 21:31

ben olmazsam da devletimiz bu işleri yapar, ama sen olmazsan şu forumlarda ülkeye düşmanlığını projelere karşı çıkma kılıfına saklayarak insanları yanıltmaya çalışan sayısı bir kişi eksilmiş olur.. arada böyle bir fark var..

ne hikmetse her seçim öncesi senin gibi esrarengiz birileri gelip bu ve benzer projeleri kötülüyor, seçim sonrası kayboluyorlar!

Arap arap
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 21:54

Murat kardeşim artık bu iş kafirlerin aleyhine müslümanların lehine buna göre hareket etmek zorundayız bu iş millet ümmet meselesi olmaya başladı masaya yumrugumuzu hep birlikte vuralım bu yüzden reis ne derse bizim için çok önemli artık muhalefet zamanı degil gün birlik günü Ahmet bu sözüm sanada

İsmet Bayramoğlu
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 22:08

Devletin yapacağı yatırımdan rahatsız olmak artniyettir. Fakat yapılanın olumlu ve olumsuz yanları ortaya konulamaz diye bir kanun yok.

Kanal İstanbul başta harika bir fikir gibi gelmiş olabilir. Ama derin bir analiz yapıldığında sonuçlar pek lehte durmamaktadır. Zira kanalın sırf açılma maaliyeti bile 60 Milyar Tl yi geçebilir. Kanalın açılması demek güzergah üzerindeki birçok otoyolu, kanalizasyon bağlantılarını, altyapısını yıkmak demektir. Bunların yeniden yapımı ayrıca milyarlarca lira masraf gerektirecektir.
Yine arazilerin istimlak edilmesi gerekecek ve yine ciddi rakamlar ödenecek hak sahiplerine.
Bunların dışında doğal kaynaklar zarara uğrayacak ve İstanbul'da su ve oksijen sorunu doğacak.
Ayrıca hali hazırda boğaz var iken aynı uzunlukta yapılan bir kanalın ek bir gelir getirme olanağı yok. Tüm bunların yanında yapılanın geri dönüşü olmayacak.
Yine İstanbul'un daha da genişlemesi nüfusu artırabilir. Doyum noktasına ulaşan İstanbul'un nüfusunun daha da artması Türkiye'deki gelir dengesini alt üst edecek.

Üzerine iyi düşünülmesi lazım.

Murat Altınay
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 23:14

Arap kardeşim bizim gözümüz bugün değil, 17 sene önce yani 2002 de zaten açıktı.
Dolayısıyla iktidarla reisle bir problemim yok
Sadece kuvvetli öngörülerimizle şakşakçılardan tabi patron evet patron olur patron emredersin patron diyen ve kendi benliklerinden bir tutam fikir sorgu akıl süzgecini kullanmaktan aciz her şeye evet diyen zihniyetlerin içinden farklı bir ses olarak gerçekleri konuşuyor ve dile getiriyoruz hepsi bu.

Nitekim bir insan evliya dahi olsa hata payı varken, sadece Peygamberler günahsız olabilirken ve bu makamda günümüzde artık yok iken her yapılana doğru, her yapılana hatasız demek bir hata iken, bazı hataları dile getirip iyi niyetiyle vatanı Milleti düşünüp konuşan insanları da susturmaya çalışmak ne büyük bir hatadır.

Şimdi bu kanal yapımı Ülkeye yarar değil zarar verecektir ve bahsettiğin küffarın elini güçlendirecek, zayıflamış bir Türkiye ile mücadele onlar için daha kolay hale gelecektir.

Ben olaya böyle bakıyorum Türkiye açısından değerlendiriyorum, ne siyasi endişem var, ne de bir parti kaygım.
Varsa yoksa Türkiye var. Ümmetin lider Devleti, çaresiz Müslümanların umutla yardım beklediği yer var..

sayfa 786
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET