Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TOKİ'den Bursa'ya özel sanayi sitesi
« önceki   123 ... 32333435   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 33
Misafir c32

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 19:09

bu gecikmeyle ilgili yasal süreç başlatamıyormuyuz bu adamların keyfini mi bekleyeceğiz böyle giderse ömrümüz yetmeyecek dükkanları görmeye

Misafir 1b1

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 19:33

Belediye baskan adaylarinin hicbirinin secim vaadlerinde bu projeyi goremedim, hepsi ulasim projeleri uzerinde duruyor, zaten chp basindan beri bu projeye karsiydi, bursa sanayi sehri ve bugun sehrin icinde pek cok mahallede isyerleri ile evler ic ice, isyeri dediklerimizinde cogu cevreye rahatsizlik vererek uretim yapan imalathaneler. Bu proje sadece besobun insiyatifine birakilacak bir proje degil, basta buyuksehir olmak uzere ilce belediyelerininde bu projeye ilgi gostermesi lazim, bugun bursada pek cok bolgede isyerleri imalathaneler icin tasinacak bir yer yapilmadan kentsel donusum yapilamaz.

Misafir 761

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 21:25

Benim merak ettiğim acaba yatırdıklarımızı geri alabilecek miyiz?
Yasal süreç mi?
Kimi kime şikayet edeceğiz?
Elimizde şu tarihte bitecek diye bir yasal döküman var mı-YOK.
Seçim sonrası Besob tan ne gibi hikayeler çıkacak.Merakla bekliyorum.

ckspamukcu
5 gün önce - Cmt 16 Mar 2019, 09:56

Malesef bursa esnafını dusunmemenin bedelini ağır odicekler

BRS1616
5 gün önce - Cmt 16 Mar 2019, 17:19

İyi günler herkese
Ben yatırmış olduğum dekontların hepsinin üzerine sanayi sitesi gıdacılar bölümü 1.taksit-2.taksit.....gibi açıklamalar yazdırdım.Bu senenin sonunda baktım bu işi beceremeyecekler önce Besob a gidip yatırmış olduğum paraları isteyecem ve projeden ayrılacağımı belirtecem yok olmaz falan filan derlerse savcılığa gidip yatırmış olduğum paraları alabilmek için dava açacam.
Faizini falan da istemiyecem nerdeyse 10 sene olacak bu kadar mı beceriksiz olur bir yönetim, bu proje bitmeyecek ise söylesinler bizde ona göre planımızı programımızı yapalım.

Misafir 1b1

5 gün önce - Cmt 16 Mar 2019, 18:52

Diger sehirlerde durum nedir, onlardada esnaf odalarimi yurutuyor bu projeleri, daha once baska sehirler icin tokinin sitesinde nerdeyse 1000 li sayilarda isyerinin ihaleye ciktigini gormustum. Bu proje besobun elinden alinmali, belediyeler niye bu ise karismiyor anlamis degilim, bursali milletvekilleri varsa bakanlar el atmali bu projeye.

BRS1616
5 gün önce - Cmt 16 Mar 2019, 19:34

Proje için gelmeyen kalmadı
Belediye başkanları, vali, bakanlar, başbakan...böyle gidiyor gelmeyen bir tek Donald Trump kaldı oda geldi mi işlem tamam
Her gelen ile Besob başkanının fotoğrafı var ama icraat???

MELİH ÖNEN
3 gün önce - Pts 18 Mar 2019, 10:11
BURSA BÜYÜK SANAYİ SİTESİ

ARKADAŞLAR DURUM NEDİR ÇOK SIKILDIM.EN AZINDAN BİR YOL BELLİ OLSA BİLGİ ALAN VARMI BESOPTAN. ARAYALIM BRAYA YAZALIM

MELİH ÖNEN
3 gün önce - Pts 18 Mar 2019, 10:16
BURSA BÜYÜK SANAYİ SİTESİ

KBursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak, Büyük Sanayi Sitesi Projesi'nin ikinci kısmını kendilerinin yapacağını söyledi. Söz konusu projeyi Toplu Konut İdaresi'nden (TOKİ) geri aldıklarını açıklayan Tak, ‘'Arsayı geri alıyoruz. Kooperatif kuruldu. Bu projeyi kendimiz yapacağız. Çünkü TOKİ parasızlıktan dolayı yapamıyor. Bu bir kaç aylık bir mesele. Oraya kim para yatırmışsa yere sahip ve orada hakkı var. Projelerde zaten yerleri belli. Bir sıkıntı olmayacak'' dedi.İLK KISMI TOKİ YAPMIŞTISöz konusu projenin ilk kısmının ve altyapı çalışmalarının TOKİ tarafından bitirildiğini hatırlatan Arif Tak, BESOB'un ikinci kısım için böyle bir karar aldığını dile getirdi. Tak şöyle devam etti: ‘'Ekonomik sıkıntıdan dolayı gecikecek diye korktuk. Onun için böyle bir karara vardık. Zaten mahsuplaşma noktasındayız, bitmek üzere...Çok bir rakam yok aramızda. Çünkü şu ana kadar milletten alınan paralar TOKİ'ye ödendi. O yüzden birbirini dengeliyor gibi. Eğer mahsuplaşmada bir rakam ortaya çıkarsa, ki çıkmayacak gibi görünüyor o zaman oturup anlaşacağız. Biz onlardan memnunuz. Tamam gecikme oldu ama arsanın işi bitti.''HERKESİN HAKKI KORUNACAKBESOB Başkanı Arif Tak, söz konusu gelişmeyle projenin çok daha ucuza mal edileceğini ileri sürerek, ''1 milyar liranın üzerinde büyük bir proje bu. Kaba inşaatları bitirip vereceğiz. İşyerinin içini herkes kendi yapacak. Bugünlerde bize devri olacak.Tapusunu üstümüze alıyoruz ve ondan sonra devam edeceğiz. Orada bin 260 tane şirket var. Bin 700 küsür esnaf sanatkar bulunuyor. Ama geri almamızla 700-800 tane daha dükkan kazanıyoruz. Dolayısıyla esnaf sanatkarlar, oraya yatırım yapanlar karlı çıkıyor. Şuan rakamlar anormal yükseldi. Herkes hakkını koruyacak. Biz kendilerine bütün gücümüzü kullanarak yardımcı olacağız'' diye konuştu Kaynak: Çataltepe'de flaş gelişme

ckspamukcu
3 gün önce - Pts 18 Mar 2019, 15:49

Insallah diyelim , bu açıklama yi ne zaman yaptı sayın Tak melih bey

sayfa 33
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 32333435   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet