Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4284
Cenk tavukçuoğlu
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 02:24

Arda bey,ben bugün söğütlüçeşmedeydim,kapalı değildi.Sefer aralarındaki kısıtlı zamandada yapamayacakları için.Büyük yaşta birisinin ayağı oraya düşmezde,bebek anne kucağında değilde,yanında olursa,bebek ayağı düşer oraya.

bülent89
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 02:25

Gebze-Halkalı banliyö tren hattı, Wikipedia'daki haritaya da işlenmiş.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/ ...it_Map.png

HAKAN DERECEULE
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 06:57

Arkadaşlar dün saat 18:25 de dükkandan çıktım ve 18:40 da sirkeci de gelen ilk trene bindim. Vatman in olduğu yerde Zeytinburnu yazıyormuş fark etmedim ve bindim. Tabiki Zeytinburnu'nda indirdi. Tam 25 dakika durakta halkalı treni bekledik. Bu arada bir Zeytinburnu treni daha geldi durak doldu taştı. 25 dakika bekledikten sonra halkalı aracı geldi ama içi ful dolu. İtiş kakış bindim. Ama binemeyen çok oldu.
Arada yavaş giderek durarak küçükçekmece ye vardım. Durak ile Metrobüs o okadar uzak ki yürü yürü yol bitmedi. Belki kısa yol vardı ama ben bilmiyorum. Metrobüse bindim beylikdüzü ne vardım. Dükkandan çıkıp beylikdüzüne varmak tam 2 saat sürdü. İstasyon çıkışı para iadesi beklemedim. Çok uzun kuyruk vardı. Beklesem 10 dakika daha fark ederdi.
Kısacası Beylikdüzü ve daha ileride oturan için Metrobüs şimdilik en hızlı çözüm.

Hamdullah Son

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 07:07

Bu sabah Zeytinburnu durağına varmadan 10dakika dan fazla süre bekledik yolcular baya huysuzlandi.
Yani bu şekilde gecikmeler oldukça dakika hesabı yapmakta anlamsız oluyor.

ÖzgürZB

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 07:39

Arkadaşlar benim anlamadığım bi nokta var...
Aydınlatırsanız sevinirim... Şimdi önceki banliyo hattı biliyorsunuz Kazlıçeşme’den ayrıldıktan sonra yer üstü devam şeklinde Yedikule-Koca Mustafa Paşa vs sahilden devam ediyordu! Şimdi Bu duraklar kalktı artık Marmaray eskisi gibi yeni hatta bu duraklardan artık geçmiyor, Kazlıçeşme’den yine yeraltına inip marmaray’ın durakları ile gidip Ayrılıkçeşme’de yerüstüne çıkıyor...

Yani bizim o eski nostalji Yedikule ve Kocamustafapaşa durakları tarih oldu değil mi?

O üst taraf ne oldu orada bir ring hattı felan varmı? Eski banliyo hattı üzerine bildiğiniz veya çalışması projesi yapılan?

Forumdan baya uzak kaldım takip edemiyorum malesef cevaplarsanız sevinirim...

Gurbet Brian

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 07:40

Alıntı:
Arkadaşlar benim anlamadığım bi nokta var...
Aydınlatırsanız sevinirim... Şimdi önceki banliyo hattı biliyorsunuz Kazlıçeşme’den ayrıldıktan sonra yer üstü devam şeklinde Yedikule-Koca Mustafa Paşa vs sahilden devam ediyordu! Şimdi Bu duraklar kalktı artık Marmaray eskisi gibi yeni hatta bu duraklardan artık geçmiyor, Kazlıçeşme’den yine yeraltına inip marmaray’ın durakları ile gidip Ayrılıkçeşme’de yerüstüne çıkıyor...

Yani bizim o eski nostalji Yedikule ve Kocamustafapaşa durakları tarih oldu değil mi?

O üst taraf ne oldu orada bir ring hattı felan varmı? Eski banliyo hattı üzerine bildiğiniz veya çalışması projesi yapılan?

Forumdan baya uzak kaldım takip edemiyorum malesef cevaplarsanız sevinirim...

Dostum oraya TCCD el koydu banliyo projesi vardi IBB nin dokandirtmadılar boş boş duruyor o iş iptal ya

ÖzgürZB

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 07:44

Aslında TCDD orayıda hatta eklese bir hat Banliyo Sirkeci-Halkalı arası eskisi gibi çalışsa süper olmazmı? Yani Tren setlerinin bir bölümünde Halkalı/Sirkeci-Diğer bölümünde atıyorum Halkalı/Gebze veya Kazlıçeşme-Zeytinburnu Yazıp bu şekilde çalışsa iyi olurdu!

Veya oraya bir Ring Hattı Güzel Olurdu! Sonuçta çok eski ve özlenen bir hattı Sirkeci-Halkalı hattı! Yazık oldu!

erenka
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 07:48

Günaydın herkese ilk defa sabah bindim küçükçekmeceden. Önceden sadece bir kez bindim o zaman var mıydı hatırlamıyorum ama metrobüste olan iade makinelerinden koyulmuştu. durakta bekleyenler dün tam 7.24te geldiğini söyledi bugün ise 07.34'te bindik önemli bi gecikme degil tabi ama hattın üçüncü durağında bu kadar gecikme olmamalı. Trenin önünde zeytinburnu-sogutlucesme kartonu asılıydı yine ama ön led ekranda gebze yazıyor artık. Şu an yeşilköydeyiz ve şimdiye kadar tüm duraklarda anons geçti. Yalnız şuna değinmeden edemiycem önceden küçükçekmecede hattın iki yanını istasyona bağlayan mis gibi altgeçit vardı şimdi onun istasyon çıkışını iptal etmişler meydandan hattın karşı tarafina geçmek için onu kullanıp sonra iki yönlü arabaların gittiği daracık bi yolda bi süre yürüyüp üstgeçitten geçerek istasyona ulaşıyorsun ömrümde bundan mantıksız ve sakat iş görmedim sanki "bak nasıl maymun edicem milleti" diye şakasına yapılmış gibi cidden yazık.
Metrobüse bineceklere şunu oneririm meydana ciktiktan sonra sola doğru ilerleyip arabaların kullandığı geçit benzeri şeyden yürümek yerine meydanın karşısına geçip kaya kırtasiyenin önünden sola dönerek oradaki taş köprüyü kullanmaları. Daha kısa diyemem aşağı yukarı anıdır ama araba çarpma riskini minimize edersiniz

Barış Öztuna
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 08:21
İnsan istifi

Halkalıdan gebzeye giden 15 dklik olan 5 vagonlu tren aşırı kalabalık oluyor? Çözüm için düşünülen bi şey var mı?

talharo123
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 08:33

Sirkeciye banliyo treni girmeyisi tam anlamiyla rezalet zaten,onu ayri bir baslikta konusmak lazim. Tarihi yarimadaya girmeyen bir banliyo treni,inanilmaz

sayfa 4284
ANA SAYFA -> ULAŞIM