Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10

Hangi adayı destekliyorsunuz?
AK Parti - Nihat ZEYBEKCİ 42.0%  42.0%  [79]
CHP - Tunç SOYER 54.3%  54.3%  [102]
DSP - Selçuk KARAKÜLÇE 2.7%  2.7%  [5]
DP - Tarcan ÜLÜK 1.1%  1.1%  [2]
Toplam Oy : 188

GkhanTR
2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 23:41

Çözüm sürecini başıma musallat edenler kimlerdi. Aylarca o teröristlerin güç kazanmasına müsade edenler askerimizi karakoldan çıkmasına müsade etmeyenler kimlerdi? Askeri sanık PKK'lıları tanık yapanlar kimlerdi Mahmut? İnsanın aklıyla dalga geçmeyin ya.

mahmut11
2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 23:42

Tamam bu yanlışın karşılığı başka bir yanlış mı? Türkiye orada hatalarını silmiş ve terörle mücadele ederken denilecek cümle mi bu?

E tamam, AK Parti çözüm sürecinde yapılmayacak hatalar yaptı desek bile, bunun karşılığı DÜŞMANA AH DİLEMEK MI?

İçi gidiyormuş HDP'ye . Vah vah.. O zaman kendi gitsin..

Şimdi yarın öbür gün İzmir'in parasını Sur belediyesine hibe diye verirse ne yapacağız?
Hükümet şunu yaptı bunu yaptı mı diyeceğiz?

Senin metro inşaatı göçüğünde ölenleri unutturmak için "Bak marmaray pahalı" demen gibi bir şey bu.

Orada terörle mücadele var, orada teröristlere çukur kazan belediyeler var ve bu teröristlere alınan tedbire canı sıkılıyor,,,, olabilir mi bu ?

mustafaeksi
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 00:12

Anladığım kadarı ile Chp çözüm sürecini kendine refarans alıyor

GkhanTR
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 01:03

Anıl 95 demiş ki:
Tunç Soyer demokrasiden yana bir insan o videoda da sadece ve sadece demokrasiyi savunuyor ne olursa olsun demokrasiden ödün verilmemeli diyor
Eger belediye baskanı bir sebepten görevden alınıyorsa yerine meclis üyelerinin seçeceği biri gelmelidir diyor
Kaç kere açıkladı bunu bunun herhangi bir parti ile alakası yokki aynısı ak partili bir belediyeye olsa orda da kayyum yerine meclis üyelerinin yeni başkanı seçmeleri gerekir
Türkiyenin demokrasiden ödün verme gibi bir lüksü olamaz, demokrasiyi daha yaygınlaştırmamız gerekiyor aksi taktirde ülkede ne hak hukuk ne de adalet kalır
Bütün bu kavramların içi boşalır o zaman

Maalesef bunu anlayamıyorlar. Kendi partilerinden biri bu konuşmayı yapsa ayakta alkışlarlar. Ancak bu rakip partiden olunca anca ık mık. Terör destekçisi bilmem ne. Bu konuda kendi partilerine bir şey yapmazlar ama hep suçlu CEHAPE.

mahmut11
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 01:09

Hendek kazmanın demokrasi ile alakası yoktur.
Hendek kazanları görevden uzaklaştırmanın, "demokrasiyi delmek"le alakası yoktur.

Diyelim "istenen" demokrasi? oldu :
Belediye meclisi de hdpli, halkı da hdpli, ee bunlar hdpli hadi belediyeyi bunlara verelim. Sonra? Sonrası yine aynı. Teröristlere devletin parasını teslim edecek.

Kısır döngü bitmeyecek.

Zafer A

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 03:10

Baştan açık açık söyleyeyim, sayılamayacak kadar çok sebepten dolayı zaten bu seçimde Chp ye oy vermeyi düşünmüyordum. Ama bizim oyumuzla işler değişmez, gene seçileceklerini biliyorum. Bunun için de sabırla adayın bu hendek meselesi hakkında düzgün bir açıklama yapmasını bekledim. Düzgün bir şeyler desin ki içimiz rahat etsin diye. Mesela derdi ki, "bize yanlış bilgi verilmiş, olayın sıcaklığıyla acele hareket ettik, hata yaptık". Ama olmadı maalesef.

Bu açılım süreci işinde Akp'ye kızmadık mı? Bunu yanlış bulmadık mı? Adamlar yanlıştan dönüp devlet yeniden terörle mücadeleye başlayınca, bu dangalak Chp'nin "ne yaparlarsa tam karşılarında olalım" refleksi ile aldığı pozisyonun nesi savunuluyor yahu burada? Savunmanın akıl dışılığına bakar mısınız, robot gibi "onlar da böyle yaptı" deniyor. Her yerde aynı şey yazılıyor. Yaptıysa yaptı ya, yaptı hata yaptı, kızdık, eleştirdik, isyan ettik, adamlar da döndü hatadan. Şimdi sen neyi savunuyorsun yahu? 3 yıl önce isyan ettiğin şeyi senin partin şimdi yapıyor, "ama demokrasi" palavrası altında neyi savunuyorsun?

Ne demokrasisi be? Böyle demokrasi mi olur? Bomba döşemiş, üstüne asfalt atmış belediyede, başkanı görevden alınınca aynı belediyeden yerine başka adam seçilecekmiş. Neden, çünkü her başkanın en az 1 bomba döşetme hakkı olsun ya ayıp olur yoksa, hatırı kalır! Ulen sizin kafalar nerede? Yolsuzluk mu bu, zimmete para geçirme mi? Adamlar öz yönetim diyor, bomba döşüyor, senin ülkende, senin şehrinde sana karşı cephe kurmuş, siper kazmış oraya! Dünyanın en demokrat ülkesinde dene bakayım bunu, bak bakalım neler yaparlar adama! Dalga mı geçiyorsunuz be.

Ki bu "demokratlığımdan yaptım" palavrası da işin kıvırmaya çalışması. İlk önce "legal parti" diyordu, baktı yemiyor, "demokratlığımdan" diye kıvırdı. Ama bu da yemez. Videoda neler dediği gayet açık. "Gidememek yardım edememek bizi üzüyor, biz onlarla kardeş olmaktan memnunduk." Kimin için diyor bunu? Oradaki sivil vatandaş için mi, hayır. Devlete isyan etmiş, oraya buraya bomba döşeyip üstüne asfalt atmış belediye için diyor! Operasyon sırasında diyor, askerimiz terörist ile çarpışırken bunları diyor. Pabucumun demokratı! Vicdan ve adalet, demokrasi! Bu soysuzların bombalarla şehit ettiği askerimiz için vicdan yok mu? Ona adalet istemek yok mu?

Hala demokratlığından yaptı diye savunuyor orada! 15 yılda şehrin nüfus yapısını değiştirdi adamlar. Tokat, Tunceli, Muş'ta insan kalmadı. Sülale boyu buraya yerleştirip belediyede kıyak maaş iş verdiler. Git bakayım alevi değilsen işe girebiliyor musun? Git bakayım kendin iş kurmak istediğinde ruhsat alabiliyor musun? Bunlar yetmedi terör işbirliğine alenen başladı adamlar. Hala "ama demokrasi".

Bunun sebebi de belli aslında. Burada savunanlar bilmiyor mu sanki, görmüyor mu gözünün önünde aleni terörist destekçiliğini? Tabii ki görüyor. Ama kör muhalif olduğu ve muhalefetin nasıl yapılacağını bilmediği için gidip gene de bu adama oy verecek. İşte oy verecek de vicdanını nasıl kandıracak? Midesi nasıl kaldıracak bu adama oy vermeyi? İşte anca böyle kaldıracak. Kendine ve herkese "ama o demokrat diye yaptı" diyerek ancak.

Yanlış olduğunu bile bile "ben doğruyu yapıyorum" diyebilmek için tüm bu savunma çabası. Kendini aklıyor... Halbuki muhalefet yapmayı biliyor olsaydı, partisinin başına çökmüş bu dersim çetesinden kurtulması gerektiğini bilirdi. Bunun da tek yolunun 15 senedir yaptığı gibi koşulsuz şartsız, önüne ne konursa tıpış tıpış gidip oy vermek değil, tam tersi oy vermemek olduğunu görürdü. Oy vermeyeceksin ki vatanseverler bu çeteyi partinin başından atabilsin. Ama yok işte, onun yerine bundan 10 sene sonra buraları tekrar okuduğunda utancından yerin dibine girecek şekilde bunları savunmayı tercih ediyor.

Tolgax35
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 09:48

geçmiş demeçlere göre birileri suçlanacaksa way başımızdakilerin haline . adam adalet demiş, adalet bağımsız olsa ne güzel bir ülke olur değil mi? hoş adaletin refahın en yoğun olduğu avrupa birliği bizi kıskanıyor denildiğinde alkışlayan bir topluluktan ne beklenir ki
Bu ülkede yargısız infaz uygulanarak işlerinden atılan, vatan haini ilan edilen yüz binlerce insan var. Adalet herkese lazım, yarın siz de bu duruma düşebilirsiniz. az biraz vicdan. Birilerini vatan haini ilan etmek ne kadar kolay oldu

Zafer A

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 10:48

Vicdan, demokrasi, adalet ne güzel kelimeler-kavramlar. Ama allayıp pullayıp ne kadar kolay şekilde iğrençlikler için de aynı kelimeler ile savunmalar yapılıyor! Sen gözünün önünde teröre destek atan adama oy verirken miden bulanmasın diye kendini kandırmak istiyorsan buyur, ama kalkıp bu güzel kavramları pisliğe alet etme.

2015 seçimleri olmuş. O aşağıladığın, alkış tutuyor dediğin insanlar açılım denen saçmalık sebebi ile iktidarı cezalandırmış, oyları düşürmüş. İktidar nihayet hatasını anlamış ve bu hatadan dönmüş.

Operasyonlar başlamış. Terörle iç içe geçmiş belediye alaşağı ediliyor, hendekler başlarına geçiriliyor. Buna karşı terör partisi; hem dışarıdan bir müdahale gelsin diye "siviller öldürülüyor" şeklinde iğrenç propaganda başlatmış, hem de o belediye alaşağı edilemesin diye miting yapmış. Bu mitinge de vicdan ve adalet adı vermiş. Tunç Soyer'de bu işe destek vermiş, gitmiş konuşma yapmış.

Şimdi adama soruyorlar nedir bunun açıklaması diye, legal partinin mitingi diyor önce. bakıyor ki olmuyor, ben demokratım kim olsa yapardım diyor. Eveliyor da geveliyor. Yani geçmiş demeç değil, hala aynı yerde. Hata yaptık demek yok. Olay bu. Bunun, maalesef ülkemizde ezelden beri olan tam demokratikleşememe, adaleti tam sağlayamama sorunu ile ne ilgisi var? Neyi nereye kıvırıyorsun?

Teröristin kendi kara propagandasını allayıp pullayıp, mevcut adalet-demokrasi gibi sorunlarla harmanlayıp önümüze koymasını yemedik diye vicdansız olduk? Eğitimliyiz, biz şöyle bilgiliyiz, İzmirliyiz yemeyiz diyip duruyorsunuz. Aşağıladığınız, cahil dediğiniz insanlar kendi partisini hatasından döndürdü. Eğitiminizin hakkını verin. Burada boş boş kör muhalefet yapmak adına hain savunması yapacağınıza kendi partinizi adam edin.

Tolgax35
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 11:55

Arkadasım. Ne güzel dedin şu oldu bu oldu sene 2019 bizi kıskananlar uzaya koloni göndermeyi planlıyor bizim ülkemizde 3.dunya ülkesi misali darbe yapılmaya çalışılıyor. Halen kesin sayı verilmiyor binlerce can gidiyor. Bu olaylar japonya misali bir ülkede olsa baştakiler harakiri yapar kendini öldürür allah benim belamı versin nasıl izin verdik bunlara der. Biz de ise pişkin pişkin muhalefet suçlanır...muhalefet e terorist denir dolayısıyla ona oy atan vatsndaslara da terorist denir ve bu gayet normal karşılanır. Vatanı bir siz seviyorsunuz zaten..

Zafer A

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 13:55

Umutlar harakiriye bağlandıysa vah bize. Bak sen de ne güzel demişsin. Bütüüün bunlar olmuş, üstüne adamlarda 17 yılın iktidar yıpranmışlığı da var. Tüm bunlara rağmen muhalefet partileri vatandaşın gözünde geçer not alamamış. Vatandaş, muhalefet partilerine dönmüş; "ben tüm bunları engelleyemese bile iktidara senden daha çok güveniyorum" demiş. O zaman bu partiler gitsin kendini denize atsın.

Kendine çeki düzen vereceğine, ben nerede hata yapıyorum nasıl bu insanlardan oy alırım diyeceğine terörist ile işbirliğine giriyor. Oradaki % bilmem kaç kimisi tehdit altında, kimisi beyni yıkanarak oy veren insanın oylarına konmaya çalışıyor. Yok nazlı ılıcak alkışlatmalar, zaman gazetesi neden basıldı demeler, ypg bize mi saldıracak diye saçmalamalar... Sen bunları yaparsan kim sana oy versin?

Emperyalistlerin 2 tane kuklası var. İktidar bu 2 kuklayla da iş tutmaya çalıştı. İkisinde de hatasını gördü döndü. Bu sefer de muhalefet başladı bunlarla iş tutmaya. Şimdi körlüğü bırak, 2019 yılı itibariyle (tüm partiler yaramaz da) hangisi daha yaramaz? Hangisi ülkenin geleceğine daha beter olacak iş yapıyor, hangisi doğu akdeniz de ülkemizin çıkarlarını koruyacak hamle yapıyor iyi bak.

Ve siz eğitimliyiz-yemeyiz diyen kesim neleri yiyorsunuz. Nelere olur veriyor, neleri savunuyorsunuz. Muhalefet böyle yapılmaz. Muhalefet demek yapılan her şeye karşı olmak değildir. Her şeye karşı olacam diye diye, iktidar hatadan döndükçe siz hatalı tarafa kaydınız. Muhalefet olmak iktidarı doğru yola çekmektir. Doğru yönü göstermek, gerekirse daha iyi projeyi teklif etmek, daha iyisini aramaktır. İlla indireyim diye gidip terörist ile bile iş birliği yapmak değildir. Propaganda gücü iktidarda, "ben başka bir yol denedim, ama bunlarla anlaşmak mümkün değilmiş" der çıkar işin içinden. Sen de sadece karşısında olayım refleksi ile hareket ettiğin için teröristin yanında kalırsın. O zaman ne diyecek ya sana başka? Devlet olarak denemiş, olmadığını görmüş. Olmadığı ortaya çıkmış, kanıtlanmış. Sen ondan sonra demokrasi adı altında terörist ile iş tutmuşsun. Adamın eline altın propagandayı vermişsin, sana (yani muhalefet partisine vatandaşa değil) terörist demeyecek de ne diyecek?

Bu terörist iş birliğinin Chp'ye getireceği şey şu; bir ihtimal muhalefetin İstanbul ve Ankara'yı alma şansları vardı artık yok, tebrikler. İkincil olarak da bir ihtimal İyi Parti bir yerlere gelebilirdi, o da gitti. Kendi elleri ile altın tepside ikram. Ki bu haliyle zaten alamasınlar da. Çünkü İzmir belediyesine önümüzdeki 5 yılda kimlerin yerleştirileceğini, bunların ne işler yapacağını hep beraber göreceğğiz. Bakalım o zaman da hala savunacak mıısnız?

sayfa 10
« önceki   123 ... 91011 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet