Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
GkhanTR
3 yıl önce - Sal 14 Tem 2015, 18:15

Alıntı:
tekrar söylüyorum,ağacın kesilmesi veya taşınması önemli değil,kimin kestiği ve taşıdığı önemlidir.resimde Aydın belediyesinin icraatı görülüyor,ama nedense ağacı kesenin kimliğine göre hoparlörlerin sesi kısılıyor.borazanlar belirli şartlarda ötüyor bu ülkede.


Bizim Susuzdede'yi Aydın'a bağladılar galiba. Ne alaka Aydın Belediyesi'nin icraatları ile bu başlığın?? Bu konuda sıkıntın varsa ayrı başlık açarsın. Bu konunun Aydın Belediyesi ile yakından uzaktan alakası yok.


Gulumanlı Musa
3 yıl önce - Prş 16 Tem 2015, 14:20

gezi parkını da İzmir'e bağlamadılar ama sokaklara dökülenleri gördük,Aydında ,Yalovada kesilenler içinde sokağa dökülünseydi güzel olacaktı.ama dediğim gibi kesilen yapılan değil,kimin yaptığı,kimin kestiğidir önemli olan güzel yurdumuzda.

Misafir ab9

3 yıl önce - Prş 16 Tem 2015, 14:37

Arkadaşın derdi belli, cevap vermeye değmez. 😀GkhanTR
3 yıl önce - Prş 16 Tem 2015, 15:25

Alıntı:
gezi parkını da İzmir'e bağlamadılar ama sokaklara dökülenleri gördük,Aydında ,Yalovada kesilenler içinde sokağa dökülünseydi güzel olacaktı.ama dediğim gibi kesilen yapılan değil,kimin yaptığı,kimin kestiğidir önemli olan güzel yurdumuzda.


Peki sen şu anda Yeşil Yol için kesilen yüzlerce ağaç için birşeyler yapıyor musunda burada gelmiş 4 tane 4-5 yıllık ağaç için günlerdir tatava yapıyorsun.

Yeşil Yol başlıklarında yalan söyleyen valiye aynı şeyleri söylemeye davet ediyorum seni. Bir tane ağaç kesmedik dedi halka capulcu dedi, sonra ortaya yüzlerce kesilen ağacın fotoğrafı çıktı. Ama ben seni Susuzdede'de gösterdiğin hassasiyeti ve çığırtganligi Yeşil Yol için gösterdiğini göremedim.

Bu durumda samimi misin?


Gulumanlı Musa
3 yıl önce - Çrş 22 Tem 2015, 14:17

sen hiç yılda 1 trilyon dolar ihracat yapan halkına sosyal imkanlar sunan almanyayı gördün mü?almanya da demir yolu ve karayolunun ulaşmadığı kasaba,köy hatta mezra yok.ee peki bu yolları yaparken hiç mi ağaç kesmediler.avrupada her karış toprak değerlendirilmiştir ama gariban afrikaya "masai mara","serengeti" vs dokundurtmazlar,afrikalı açlıktan ölür,o arazilerde tarım,hayvancılık yapamaz bunlar gelip safari yaparlar.Rize yoğun göç veren bir il,sebebi de basit ulaşım sorunu olan bir yer.bu istemezükçüler yaşamsal öneme sahip bir yola muhalifçilik oynamak adına karşı çıkarlar ama Türkiyenin en verimli ovalarından birisi olan bornova ovasına kooperatif binaları dikip daire sahibi olurken muhaliflik,çevrecilik nedense akıllarına gelmedi.fazla uzağa gitmeye gerek yok benim İzmirdeki "nylon" çevreci kardeşlerimden bir ricam var;şu yamanlar dağı kabak gibi duruyor hadi hep beraber el birliğiyle ağaçlandıralım.mahmut11
3 yıl önce - Cum 09 Ekm 2015, 04:28

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Susuzdede’de vatandaşların itirazlarına rağmen yapımından vazgeçmediği yaya üst geçidinin yürüyen merdivenleri bir günde ortadan kayboldu. Polisin yaptığı araştırmada üretici firmanın parasını alamadığı için merdivenleri söküp götürdüğü ortaya çıktı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşın istemediği yürüyen merdivenli üst geçidi yapmakta ısrar edince ortaya "Bu da oldu bitanesi" dedirtecek bir manzara çıktı. Tonlarca ağırlıktaki yürüyen merdiven bir günde ortadan kayboldu. Merkezi Antalya'da bulunan üretici firmanın, yüklenici firmadan parasını tahsil edemediği için yürüyen merdivenleri sökerek Antalya'ya geri götürdüğü ortaya çıktı. Üstgeçitin 12 Eylül'de bitmesi gereken yapımı ise Büyükşehir'in her işinde olduğu gibi yine arapsaçına döndü.

Vatandaşı dinlemediler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce Hatay İnönü Caddesi Susuzdede'de eski üst geçidin yerine, yürüyen merdivenli bir üst geçit yapmaya karar verdi. Ancak yeni üstgeçit için ağaçların kesileceğini öğrenen semt sakinleri, bölgede trafik yoğunluğunun üst geçit gerektirmediğini, eski üst geçidin de hiçbir şekilde kullanılmadığını belirterek eylem yaptı. Ancak Büyükşehir vatandaşın "istemiyoruz" diye eylem yaptığı üst geçit için ısrarından vazgeçmedi. Geçtiğimiz 24 Haziran'da vatandaşların eylem yaptığı üst geçitin yapımı ihaleyle 842 bin liraya Halser Mimarlık firmasına verildi. Yeni üst geçit için eskisi yerinden söküldü. Bu işlemler sırasında biri yaklaşık 60 yıllık 4 ağaç Büyükşehir ekipleri tarafından kesildi. Üst geçidin tüm kaldırımı kaplayacağını da belirten çevre sakinleri, o tarihte "Burada nasıl yürüyeceğiz. Engelliler, bebek arabaları nasıl geçecek. Binlerce lira bu vatandaşın parası. Biz buraya üst geçit istemiyoruz. Ağaçlarımızı geri istiyoruz" diye tepki gösterdi. Eski üst geçidin madde bağımlıları ve alkoliklerin mekanı haline geldiğini belirten vatandaşlar yine aynı manzaranın yaşanmaması için imza kampanyası başlattı. Halser Mimarlık, merkezi Antalya'da bulunan bir şirkete yürüyen merdiven işini verdi. Firma gelip tonlarca ağırlıktaki yürüyen merdivenleri taktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin her işinde olduğu gibi yürüyen merdiven yapımı da yine arapsaçına döndü. Çalışmaların yapıldığı yere asılan levhada iş bitim tarihi 12 Eylül gözükmesine karşın, çalışmalar bitirilemedi.


Antalya'ya geri götürülmüş

Üstelik vatandaşın istemediği üst geçidin yürüyen merdivenleri bir günde ortadan kayboldu. Halser Mimarlık, Basın Sitesi Polis Merkezi'ne başvurarak, merdivenler çalındığı için şikayetçi oldu. Merkezi Antalya'da olan üretici firmanın, yüklenici firmadan parasını alamadığı için yürüyen merdivenleri alarak Antalya'ya geri götürdüğü ortaya çıktı. Polis, Halser Mimarlık yetkilisi ile üretici firma yetkililerinin bilgisine başvurdu. Üretici firma yetkilileri, merdivenlerin parasını alamadığı için söktüğünü ileri sürdü. Olay kayıtlara, "emniyeti suistimal suretiyle hırsızlık" olarak geçti. Karşı çıktıkları üst geçidin inşaatına başlanmasıyla mağdur olan çevre sakinleri ise yaşanan bu olayın ardından ikinci kez mağdur oldu.


yeni asır


mahmut11
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 01:26

İlahiyat Fk. önünde ağaçlar kesilmiş ve bir daha dirilemesin diye gövdesine toprak atılmış.Kaynak: twittersayfa 5
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet