Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
MRT1977
7 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 01:18


(+)

(+)

(+)


Alıntı:
facebook


nakser
7 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 13:46

https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1919620/ ...ya-gelindi

2020 Şubat ayında açılacakmış.[/quote]


MRT1977
7 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 01:27Şehir Hastanesi inşaatı ne durumda?

Kocaeli'de 350 milyon avroluk yatırım maliyetiyle projelendirilen, inşaatında fiziki tamamlanma oranı yüzde 45'e ulaşan Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsünün önümüzdeki yıl hizmete girmesi planlanıyor.

Sağlık Bakanlığınca kamu-özel sektör iş birliğiyle başlatılan "Şehir Hastaneleri Projesi" kapsamında yapımı devam eden Kocaeli Şehir Hastanesi, Marmara Bölgesi'nin büyük bir bölümüne hizmet edecek. Kocaeli tarihinin en büyük sağlık yatırımı olan ve toplam 350 milyon avroluk yatırımla 368 bin 668 metrekarelik alanda inşa edilen Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsünün inşaatında fiziki tamamlanma yüzde 45 seviyesine ulaştı. Bünyesinde 6 hastaneyi barındıran kampüsün Şubat 2020'de hizmete alınması hedefleniyor.

Çalışmaların 2 bin 500 işçiyle 2 vardiya halinde devam ettiği şantiyede, havaların ısınması ve ince işçiliğe geçilmesiyle birlikte vardiya sayısının 3, çalışan sayısının da 4-5 bine çıkarılması planlanıyor. İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney yaptığı açıklamada, şehir hastanelerinin bilinen hastanecilik konseptinden farklı olduğunu belirterek, bu modelde ihtiyaç olan bütün hastanelerin bir arada tasarlandığını söyledi.Kocaeli'de yapımı devam eden sağlık kampüsünün içerisinde 6 hastane barındırdığını aktaran Ergüney, toplam 180 yatak kapasiteli kampüste Kalp Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi ve bir de Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi olduğunu kaydetti.

Kocaeli Şehir Hastanesinin inşa çalışmalarında gelinen noktaya ilişkin bilgi veren Ergüney, "Kocaeli Şehir Hastanesinin şu anda kaba inşaatı bitme noktasına geldi. Teknik olarak inşaat yüzde 45'lere ulaşmış durumda. Kaba inşaatı birkaç ay içerisinde tamamen bitiyor, ondan sonra ince işlere başlanacak." diye konuştu.

CERRAHİ AĞIRLIKLI BİR SAĞLIK MERKEZİ

Ergüney, Kocaeli Şehir Hastanesinin cerrahi ağırlıklı bir sağlık merkezi olduğuna dikkati çekerek, hastanenin 63 ameliyathanesi, 8 anjiyo ünitesi, yaklaşık 170 yoğun bakım yatağıyla donanımlı bir merkez olduğunu vurguladı.

Kocaeli'nin, Marmara Bölgesi'nin kalbi sayıldığına işaret eden Ergüney, "Bütün geçiş noktalarının üzerinde olan ve Türkiye'de de milli gelire en çok katkısı olan illerden birisi ve bütün Ege'nin, Akdeniz'in kavşak noktasında yer alan bir il. Sanayisi çok güçlü olan ve her yıl 50 bin civarında nüfusu artan bir kent. Böyle bir ilde bu hastane bir ihtiyaçtı." değerlendirmesinde bulundu.

Hastanenin sağlık sektöründe ciddi bir istihdam oluşturacağının altını çizen Ergüney, yaklaşık 5 bin civarında personelin çalışmasını öngördüklerini, bunun bin 500-2 bin civarının devlet memuru olacağını, geri kalanının da kamu-özel ortaklığı dedikleri sistemdeki şirketin kendi çalışanları olacağını bildirdi.

KAMPÜSÜN İÇİNE KADAR TRAMVAY GELİYOR

"İnşallah Şubat 2020'de hastanemizi devreye almayı planlıyoruz, en fazla birkaç ay aksama olacağını düşünüyoruz. Şu anda her şey takvime göre ilerliyor, herhangi bir aksamamız yok." diyen Ergüney, kampüsteki hastanelerin işletmesinin tamamen İl Sağlık Müdürlüğünün emrinde olacağını belirtti.

Kocaeli Şehir Hastanesi hizmete açıldığında Bursa'dan, Zonguldak ve Bartın'a kadar geniş bir bölgeye hitap edeceğini vurgulayan Ergüney, vale hizmetlerinden kafeteryalara, lokantalara ve buradaki yemeklerin kalitesine kadar her alanda birinci sınıf hizmetlerin sunulacağını aktardı.

Ergüney, hastanenin park ve ulaşım imkanlarına ilişkin bilgi vererek, "Kampüste 2 bin 500 araçlık otopark yer alacak ayrıca kampüsün içerisine kadar tramvay geliyor. Şehirle ilgili olan bağlantı yollarının ihalelerine çıkılıyor. Yaklaşık 8-10 ay içerisinde de bu çalışmalar bitmiş olacak." ifadelerini kullandı.

50 BİNE YAKIN MALZEME VE TIBBİ CİHAZ

Kocaeli'deki hastanelerde görev yapan personel arasından 160'a yakın uzmanın yer aldığı bir ekip kurduklarını dile getiren Ergüney, şöyle devam etti:

"Bu ekibimizdeki arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor. 50 bine yakın malzeme ve tıbbi cihaz çalışılmış durumda. Burada hangi uzmanlar çalışacak, bunlar en ince ayrıntısına kadar çalışıldı. Şu anda tefrişat ve tıbbi cihaz planlamaları son aşamaya gelmiş durumda, onlar da 2-3 ay içerisinde ihaleye çıkılacak."

İl Sağlık Müdürü Ergüney, kampüsün içerisindeki hastanelerin bütün inşaat, tefrişat ve tıbbi cihazlarının anahtar teslim şeklinde kamu özel ortaklığı kapsamında yapıldığını anlatarak, "Firma bunların hepsini temin edip, hizmetimize sunacak. Bunların kendine göre ağır şartları var, hizmette aksama olmaması için cezai müeyyideleri var. O yüzden her şeyde üst düzey kalite hedeflenmiş durumda." dedi.

Hastanelerde uluslararası kalite akreditasyonlarının geçerli olacağını belirten Ergüney, dünyanın her yerinden insanların gelip burada çok rahatlıkla tedavilerini yaptıracağını sözlerine ekledi.
(+)
Alıntı:
kocaeli gazetesi
MRT1977
7 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 01:16

Alıntı:
facebook


Ahmet4117
7 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 12:09

Hastane guzel ,yatirimda guzel ,merak ettigim bu hastaneden faydalanmak istedigimizde sgk butun masraflari karsiliycakmi.yoksa ozel hastanelerdeki gibi fiyat farkimi cikicak.neticede isletmesi oel olucak.Tolga Universe
7 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 13:36

Devlet 1 liraya alacağın sağlık hizmeti için bu hastaneye (girişim grubuna) en az 2 lira ödeyeceği için direkt olmasa da dolaylı yoldan cebinden para çıkacak güzel kardeşim.

Ama sorunun tam karşılığı ben gişede para öder miyim ise muhtemelen ufak bir katılım ödersin belki.

İlerleyen on yıllarda devlet kasasında para kalmaya devam ederse bu durum böyle sürüp gider kalmazsa yağmalayarak hizmet alabiliriz Venezüela gibi.


MRT1977
6 ay önce - Cum 05 Nis 2019, 01:24Alıntı:
facebook
MRT1977
5 ay önce - Prş 02 May 2019, 19:51Alıntı:
facebook
MRT1977
5 ay önce - Prş 09 May 2019, 18:37Memur Sen İl Başkanı Şahin Yaşlık, bağlı sendikaların şube başkanları ve il temsilcileri ile birlikte İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Samimi ortamda gerçekleşen ziyarete; Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım ve yönetim kurul üyeleri, Büro Memur Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Türk, 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler, Diyanet Sen Şube Başkanı Selami Tarcan, Bayındır Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa Altun, Enerji Bir Sen İl Temsilcisi Muhammet Fatih Temiz, Kültür Memur Sen İl Temsilcisi Ali Kemal Hazır ve Memur Sen Basın-İletişim Başkanı Mustafa Ulusoy da katıldı.

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM SUNUMU


Memur Sen ve bağlı sendikaların yöneticilerine ‘Sağlıkta Dönüşüm’ programıyla ilgili sunum yapan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, 2002 yılında başlayan Sağlıkta Dönüşüm ile ciddi kalite geldiğini söyledi. 1180 yataklı Şehir Hastanesi’nin 2020 yılının Şubat ayında hizmete açılacağını belirten Dr. Ergüney, içinde 6 hastaneyi barındıran Şehir Hastanesi’nin inşaatının yüzde 60 seviyelerine geldiği bilgisini verdi. Ergüney, “Hastaneye bağlantı yollarının ihalesi yapıldı, yakında başlanacak. Hastaneye kadar gelecek olan tramvay projesi de tamamlanmak üzere. Şehir Hastanesi hizmete girdiğinde, Kocaeli’de sağlık turizmi gelişecek.” dedi.

BAKANLIKTAN PARA BEKLENİYOR

1-2 ve 3’ncü basamak sağlık tesislerinin projelerinin hazır olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Ergüney, “Bakanlıktan para gönderilmesi halinde 60’a yakın sağlık tesisi şantiyesi olacak. İlimizde 3 yılda bütün sağlık tesisleri yenilenecek, fiziki olarak hiçbir sorunu kalmayacak. 40 Acil Sağlık İstasyonumuz var; Valilik tarafından 8 adet daha yapılacak. Valiliğimiz Derince Hastanesi’nin asansörlerini yenileyecek.” dedi.

20 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI

Dr. Ergüney, kamu ve özel olmak üzere ilimizde 20 bine yakın sağlıkta çalışan olduğunu, ortalama bir hastanın yılda 11 kez hastaneye gittiğini belirtti. Memur Sen İl Başkanı Şahin Yaşlık da, Memur Sen ailesi olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Şenol Ergüney’i başarılı çalışmaları nedeniyle kutladı. Yaşlık, “Çalışkan bürokratlara ihtiyacımız var. Kamu-Özel sağlık tesisleri şehrimize değer katıyor.” diye konuştu.Alıntı:
özgür kocaeli gazetesi


MRT1977
5 ay önce - Cmt 11 May 2019, 19:50

sayfa 15
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET