Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
genckenan
2 ay önce - Çrş 13 Mar 2019, 21:10

Sanki diğer tüneller gibi kendi trafiğini yaratacak gibi bir his var içimde. Özellikle Alibeyköy tarafındaki giriş çıkış çok pratik görünmüyor. Umarım yanılırım...

mert söylemez
2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 00:52

Tünel açılmış. Trafiğe iyi yönde etkisi oldu mu acaba, 2km ilk uzayan yolu kısaltmış.
https://ray haber.com/2019/03/ibb-tarafindan-yapilan-silahtaraga-tuneli-hizmete-acildi/
ray ile haber arası boşluğu siliniz


Misafir b84

2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 12:33

Otobüsler bu tüneli kullanıyor mu?
Alibeyköy Meydan'a girmeye devam ediyorlar mı?genckenan
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 15:59

Bu tünelde şöyle bir problem var; Alibeyköy tarafından girildiğinde hem Kağıthane yönüne hem de Eyüp yönüne trafik ışıkları bulunuyor. Trafik akışı akıcı sağlanamayacağı için normalde Alibeyköy mısır'ın orada meydana gelen sıkışıklık buraya da taşınmış olacak. Tam tersi yönde de Kağıthane'den gelişte mısırı dolanmadan tünele gelmek mümkün değil. Bütün trafiğin mısır'a yönlendirilmesinden kaynaklı bir problem var. Küçükköy tarafına gidecekler alakasız şekilde hem ekstra trafik içine sokuluyorlar hem de ekstra trafik yaratıyorlar. Şimdiye kadar Alibeköy'de yapılan her çalışma trafiği daha da kötüleştirdi. Kendileri berbat edip sonra da çözüyormuş gibi yapmaları gerçekten artık kabak tadı verdi...

Abdullah 78
2 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 18:12

Bir kaç foto


(+)
(+)
(+)


[/img]bayfatih2000
2 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 00:00

@genckenan sizin istimlak edip her tarafı dümdüz ederek yol açmaktan başka bir fikriniz varsa söyleyin, istifade edelim.

genckenan
2 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 23:38

@bayfatih2000 benim mesajımdan nasıl bir sonuç çıkardınız anlayamadım. AKP'nin betondan ve ranttan başka bir belediyecilik anlayışı var mı? Alibeyköy'de en az 25 yıldır yapılmadık saçma uygulama kalmadı en sonunda trafiği rahatlatacağız diye 10 yıl konuşup 1 yılda inşaatını bitirdikleri 100 metrelik tüneli büyük bir işmiş gibi bize sunmasınlar diyorum. Tünel açılmadan önce heryerde 200 metre uzunluğunda tünel yapıyoruz diyorlardı tünel girişinde uzunluk olarak 100 metre yazıyor. Bu da gösteriyor ki yaptıkları ve söylediklerinin en azından yarısı yalan dolan. Bu tünel Alibeyköy trafiğini çözmez. Sadece trafiğin tıkandığı yeri biraz değiştirir diyorum. Bunu çok değil 1-2 hafta içinde zaten göreceksiniz. Çünkü akış olmadıktan sonra ha tünelden geçmişim ha mısır'dan dolanmışım ne farkeder? Trafik tünelle Küçükköy arasında olacak, çünkü tünelden geçtikten sonrası yanlış diyorum, bilmem anlatabildim mi?bayfatih2000
2 ay önce - Pts 18 Mar 2019, 08:35

Son cümleniz hariç boş laf.

Not: Gidiş/geliş 200 metre olduğu için o şekilde veriliyor uzunluklar.


Cemoli D18
2 ay önce - Pts 18 Mar 2019, 19:24

Alıntı:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eyüp Silahtarağa bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hayata geçirdiği “Silahtarağa Tüneli” ve bağlantı yolları tamamlandı. İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan Silahtarağa Tüneli, Eyüp Silahtarağa Caddesi ile Gaziosmanpaşa Caddesi ve Vardar Bulvarı’nı birbirine bağlıyor. Tek tüp şeklinde inşa edilen tünel her iki yönlü hizmet veriyor. Bugün itibariyle sürücülerin kullanımına açılan tünel sayesinde 2 kilometrelik mesafe 75 metre tünel yol ile geçiliyor.
Silahtarağa Tüneli’nin açılmasıyla ilgili basın bilgilendirme programı düzenlendi. Programa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı Deniz Köken katıldı. Programda konuşan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, tünelin Gaziosmanpaşa ve Eyüp arasında önemli bir ulaşım aksını oluşturacağını kaydederek, “Bu tünel bölge trafiğini ve Alibeyköy meydanındaki trafik sıkışıklığını ortadan kaldıracak önemli bir tünel oldu” dedi.

BARAÇLI: “VATANDAŞLARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK BİR PROJE”
Baraçlı, hizmete açılan tünel ile birlikte İstanbul’da tünel uzunluğunun 23 kilometreye çıktığını kaydederek şunları söyledi, “Önümüzdeki süreç içerisinde İstanbul’da tüneller ile ilgili 2023 ve ötesinde birçok vizyon projemiz ve çalışmamız da var. Yaklaşık olarak 181 kilometrelik tünel yol projelerimiz var. Bu tünel İstanbul’daki 10. tünel yol. Bu sayede vatandaşlarımızın hayatı kolaylaştıracak bir projeye daha imza attık.”
Yapılan tüneller ile hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra çevreye de büyük katkı sağlandığını belirten Baraçlı, “Bu tüneller ile karbonmonoksit ve karbondioksit salınımları da azalmış oluyor. Ayrıca Günlük olarak yaklaşık 4865 kilometrelik bir mesafe tasarrufu da sağlanmış oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak hedefimiz vatandaşın hayatını kolaylaştırabilmek” diye konuştu.

ALİBEYKÖY MEYDANI’NDAKİ TRAFİK RAHATLAYACAK
Tünel projesi hizmete girmeden önce Eyüp-Haliç yönünden gelen ve Yıldız Tabya ile Vardar Bulvarı’na gitmek isteyen sürücüler Alibeyköy Cami’nin bulunduğu meydandan ‘U’ dönüşü yapmak zorunda kalıyordu. Bu durum da araçların daha uzun mesafe kat etmelerine ve bölgedeki trafik yoğunluğunun artışına neden oluyordu. Tünelin hizmete girmesiyle Eyüpsultan’dan gelen ve Karadolap, Akşemsettin, Çırçır, Yeşilpınar'a gitmek isteyen sürücüler Alibeyköy’e girmeden doğrudan Vardar Caddesi’ne çıkacak. Bu sayede Alibeyköy Meydanı başta olmak üzere bölgedeki trafik yoğunluğu önemli ölçüde azalacak. Mesafelerin kısalmasıyla zaman ve yakıt sarfiyatından tasarruf sağlanacak.

TÜNELLERLE MESAFELER KISALACAK TRAFİK RAHATLAYACAK
Silahtarağa Tüneli’nin hizmete girmesiyle İstanbul’da yapımı tamamlanan tünel sayısı 11’e, toplam tünel uzunluğu ise yaklaşık 23 kilometreye yükseldi. Toplam 10,5 kilometre uzunluğa sahip Dolmabahçe-Levazım Tüneli ile Sabiha Gökçen Havalimanı Tüneli’nde çalışmalar sürüyor. 2023’de toplam 94,64 kilometre uzunluğunda 15 tünelin, 2023 sonrasında ise 54,25 kilometre uzunluğunda 13 tünelin hizmete alınması planlanıyor. Böylece 2023 sonrasında İstanbul genelinde toplam 181 kilometre uzunluğunda 51 tünel ile mesafeler kısalacak trafik rahatlayacak.


Hayırlı olsun tekrardan.
Geçtiğimiz hafta açıldı.


aydın bahadır
2 ay önce - Pts 18 Mar 2019, 21:25

Alibeyköy fazla bildiğim bir yer değil ama problemin silahtarağa caddesinin gelip alibeyköyde sonlanması ve iki caddenin tek caddeye düşmesinden olduğu belli.Tramvaya paralel bir yol yapılsa iş çözülmez misayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM