Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Midye Yemek Haram mı?
« önceki   123 ... 545556 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 55
Haldun Turan

7 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 00:26

Midye dolması sevenlere iyi hafta sonları dilerim

(+)

Smurf
7 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 08:04

Denizden babam cıksa yerim

Misafir 911

7 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 08:30

Dini kismini bir kenara koyarsak midye cok da saglikli bir sey degil. Beslenmesini deniz suyunu suzerek yapiyor dolayisi ile kirli suda yetisen midye yediginizde denizdeki tum kiri de yemis oluyorsunuz, Zaten islam dini akil dinidir, bir seye haram denildiyse mutlaka bir sebebi vardir.

Ali clarkkent
6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 12:48

Alıntı:
Midye Kuranda nerede haram yazıyor?

Vay arkadaş. Kur'an'da olmayınca haram olmamış mı oluyor. Yani bu mu. Kur'an'da bira haram demiyor. Ama bira haram.

100 puanlık uzman sorusu. Bira neden haram. Kur'an'da yok. Peygamberimizden sonra çıkan bir içecek olduğu için peygamberimiz de haram dememiş. Söyleyin bana. Bira neden haram. Rakı neden haram.

Cevap bekliyorum.

Misafir 4fe

6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 13:00

Bira, Peygamberimizden sonra çıkmadı tabii ki.

Yaklaşık 5 bin yıldır Sümerler, Mısırlılar ve Hititler’in yazılı kaynaklarında biranın varlığı yazıyor.

Haram olması da doğal.

Tütün sonra (Amerika keşfedilince) çıkıyor be bence tütün de kesinlikle haram olur(du).

veysel döker
6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 13:06

Biranın tarihi semavi dinlerden bile eski. Neredeyse tarımın başladığı yıllara dayanıyor.

Ali clarkkent
6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 13:14

Tamam. Bira dediğiniz gibi olsun. Ya rakı. Rakı neden haram. Kur'an'da yok.

Altar Tarkan
6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 13:26

Rakı neden haram die sorulmuş.Haram olduğunu kim söylüyor diye soruyorum bende.

Mehmet BLC
6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 13:35

Ali Clarkkent demiş ki:
Tamam. Bira dediğiniz gibi olsun. Ya rakı. Rakı neden haram. Kur'an'da yok.

Sn Ali Clarkkent, İslam dinini kimden ve kimlerden öğrendiyseniz gidin daha doğru yerlerden öğrenin. Wowturkey sitesinin farklı farklı yerlerinde sürekli, dinde olmayan çok yanlış şeyler paylaşıyorsunuz, kaynak istendiğinde cevap vermiyorsunuz, yalanınızı söyleyip gidiyorsunuz. Ya doğrusunu söyleyin, ya da yanlışı söylemeyin veya yanlış bildiğiniz şeyi burada öğrendikten sonra özür dileyin. En başta itikadınızı düzeltin.

Midye caiz değildir demişsiniz bu başlıkta yazdığınız ilk mesajda, verdiğiniz linkte nerden geldiği belli olmayan caiz değildir kelimesi haricinde hiç bir kaynak yok. Caiz değil demek başka, haram başkadır. Midye haram değildir, bunu düzeltin. Aynı mesajda sigara haram değildir demişsiniz, Diyanet işleri başkanı "sigara haramdır" dedi, bunu da düzeltin.

Bir başka başlıkta Hz İsa a.s. 'ın avcılara "bereket görmeyesiniz" diye beddua ettiğini yazmışsınız, hiç bir gerçek ve güvenilir kaynakta öyle bir söz yok, düzeltin.

Hacamat'ı Allah'ın Peygamberimize "tavsiye et" diye emrettiğini yazdınız, bu da yalan, kaynağını açıklamadınız ve o sözünüzü düzeltmediniz.

Peygamberimiz s.a.v. ile alakası olmayan sözleri ona iftira ederek hadismiş gibi paylaşıyorsunuz, yönetim ile ilgili paylaştınız, hatırlarsanız, bunu da düzeltmediniz.

Bir başka başlıkta İzmir ile ilgili yanlış bir söz paylaşmıştınız, düzelttik, onu da dikkate almadınız.

İçkiyle ilgili de yalan yanlış bilgiler paylaşmayın, bilmiyorsanız susun, bilmiyorum demek de bir erdemdir.

Sizin yanlış bilgilerinizin hepsi kendinizde kalsın. Ama insanların kafasını artık bulandırmayın. Yeter.

Ali clarkkent
6 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 13:39

Mehmet BLC

Bir soru sordum. Sorunun etrafında gezme. Madem atladın. Cevap ver.

Benim dikkat çekmek istediğim meseleyi hala anlamadın değil mi. Yoksa işine mi gelmiyor.

Rakı neden haram. Kur'anda yok.

Rakı neden haram.

sayfa 55
« önceki   123 ... 545556 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET