Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1865
Misafir e3d

6 gün önce - Prş 14 Mar 2019, 23:37

pantelis84
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 00:16

Alıntı:
YHT + 3. Havalimanı direk Ankara uçuşlarını baltalamış en çok da THY'ye zarar vermiş olacak.

Fiyatların patlaması yakındır o zaman Ne demek uçağa binmiyoruz.

İşin şakası bir tarafa bu son gelişmelerle birlikte olur mu? bilmiyorum ama yolcu taşımacılığına özel girer mi merakla bekliyorum. Gönlümden geçen girmesini isterim.

murad_1299
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 07:18

Tren garları, havalimanları-Şehiriçi ulaşımı açısından Hem İstanbul'da hem Ankara'da yht çok daha cazip oldu, eğer hızlı tren seferleri sık olsaydı uçuş trafiğini ciddi derecede etkilerdi diye tahmin ediyorum

Carre
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 08:59

Bir düşünsenize ankaradan istanbul için 11 lira belko ile havalimanı ulaşımı kızılaydan 70 lira uçak fiyatı minimum sonrasında istanbul 'dan merkeze ulasim 15 lira toplam 98 lira minimum ama yht 80 liraya halkaliya gidiyor he evet 90 lira olsa olur mu olur bence demiryollarının desteklenmesi gerekiyor kesinlikle

Misafir 97a

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 09:11

Halkalı-Konya 95 TL Söğütlücesme-Konya 86 TL arada 9 TL fark var

Erdem Taşlıca
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 10:35

Alıntı:
İşin şakası bir tarafa bu son gelişmelerle birlikte olur mu? bilmiyorum ama yolcu taşımacılığına özel girer mi merakla bekliyorum. Gönlümden geçen girmesini isterim.

Özellikle Ankara-İstanbul arasına özel bir tren işletmecisi kendi hızlı trenlerini alıp gelse şahane olur. TCDD Taşımacılık da kendine bir çeki düzen vermek zorunda kalır, yolcu açısından rekabet ortamı daha kaliteli bir hizmet getirir. Bu parkura giren şirket zarar etmez diye düşünüyorum. Sonuçta artık tren her iki ilde de merkezden merkeze gidiyor. Ama öncelikle Bilecik-Gebze arasındaki sıkıntıların giderilmesi sorunsuz bir işletmecilik açısından gerekli.

Boromir
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 11:03

Açıkçası keşke başka şirketler gelse de TCDD ile yolcu rekabeti yapsa.

Ama kim bu devirde yapsın ki.Hem 1 günde olacak iş değil.Özelleştirme,rekabetçilik furyasında zamanında TCDD ile rekabet edecek şirketleri getirseydik keşke.

muratteas
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 11:07

Ahmet Davutoğlu zamanında müjdelenen 2. Ankara - İstanbul arası bir YHT güzergahı olacaktı. Ne oldu o iş? Malum hat uygun olmadığı için Siemens setlerini Marmara'da göremiyoruz.

KHanbilge

6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 11:26

Alıntı:
Malum hat uygun olmadığı için Siemens setlerini Marmara'da göremiyoruz.
TCDD Siemenslerle bu hat ta testler yaptı treni Gebze'de görmüştüm Marmaray açılmadan önce de Siemens le baya pazarlığa giriştiler diye duydum ama sonuç ne olur göreceğiz mevcut caf setler yetersiz kalacağı için İstanbul'da sefer arttırımı yapilacaksa yeni gelecek 10 set siemens le ancak karşılık verebilirler. Görünürde başka ihale de benim bildiğim yok

Erdem Taşlıca
6 gün önce - Cum 15 Mar 2019, 11:34

10 set gelecek ama yakın zamanda Karaman hattı, daha sonra da Sivas hattı açılacak. Bu hatlar için de set ihtiyacı olacak. TCDD bu set temini işini ağırdan alıyor gibi geliyor bana.

sayfa 1865
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM