Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

12 yıl önce - Pzr 21 Oca 2007, 11:27
[İST-D3.31] - İstanbul'un Havalimanlarından Trenyollarına Ek Bağlantılar Yapılacak

"Atatürk, Sabiha Gökçen havalimanlarına demiryolu bağlantısı projeleri başlayacak." "Havalimanlarına demiryolu bağlantısı projelerinde bu yıl kamulaştırmalar yapılacak." "Bu yıl içinde yapımı başlayan demiryolu projesi Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarına demiryolu bağlantısı kurulması olacak. 2011 yılında bitirilecek olan projenin tamamı için 184.8 milyon YTL'lik kaynak gerekiyor."

Kaynak

Hayalim yarım saatte bir kalkan bir Atatürk-Sabiha Gökçen ekspresi.. sadece anaduraklarda (bakırköy, yenikapı, sirkeci, üsküdar, göztepe, kartal, pendik) duran bir ekspres.. Ya da ikisine de marmaray dahilindeki yüzeysel metro bağlanmış, gebze halkalı dışında son uçları farklı olan bir Atatürk-Sabiha Gökçen hattı.

2000lerin İstanbul'una yakışacak bir resim..

Emre Konuralp
12 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 00:57

Atatürk'ün bağlanması kolay da Sabiha Gökçen'in bağlanması hem zor hem de kamulaştırma açısında pahalı olacaktır kanaatimce

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

12 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 21:27

son derece kafadan atarak bir çizgi çektim eğim ve boş alanları dikkate aldım. yaklaşık 7 km çıktı bu uzunluk hiç mesele değil.. zaten sabiha gökçene yeni terminal yapılacak. terminal'in altında istasyon olabilir.. almanya'da çok güzel örneklerini gördüm..

(+)

Mehmet Kasım
12 yıl önce - Sal 23 Oca 2007, 14:37
Bağlantılar

Son yayınlanan haritada Havaalanı ile Marmaray bağlantıları gösterilmişti.

Kırmızı Yuvarlağa Aldığım Bölge :

(+)

Misafir 01b

1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 22:50

Yeni tren hatları havalimanı bağlantılı yapılıyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM