Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 5c0

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 20:16

ZAZA bey, projelendirilmiş ve inşaası başlamış hiçbir proje iptal edilmez. En güzel örneği Marmaray'dır. Marmaray'ın bütçedeki kodu 1998 ile başlıyor. Kredisi Ecevit zamanında alındı.

Ayrıca bu projeler ana hatlarıyla siyasi değil bilimsel araştırmalarla tasarlanmış projeler. Raylı sistem yapayım deseniz çok farklı hatlar yapmazsınız. Keza M4 hattı da tramvay diye başlayıp dönüşe dönüşe ağır metro oldu. Başka parti olsa belki tramvay olarak yapılacaktı ama yapılacaktı.

Orta ve uzun vadeli projeler ise değişiklik gösterebilir. Orada da söz konusu olan güzergahtan çok öncelik sırası olur.


Misafir f8e

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 20:30

Mehmet Kasım İyonya Bey,

Belli ki sorulara cevap vermeyeceksiniz,o zaman konuyu değiştirelim ve daha somut işlere yönelelim.
Marmaray konusunda sürekli olarak açıklamalarını paylaştığınız ve savunduğunuz BTS'ye bağlı olan bir makinistin en son Ankara'da hızlı tren kazasına karışması sizce tesadüf mü?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının BTS'ye bağlı makinist için terör örgütleri ile ilişkisi olduğu(FETÖ) ve bu kazayı kasten yaptığı,makas değiştiren elemanlarla birlikte soruşturmaya dahil edileceği söyleniyor bu konuda bir bilginiz var mı?

Sizce bu kadar ciddi iddialar varken TCDD'de BTS'ye bağlı her hangi bir çalışana görev verilmesi milyonlarca insanın canını riske atmak olarak görülmeli mi?

Yapılan hizmetlere engel olmak için pasif direniş yapan,hizmetleri geciktiren BTS bu işlerle sonuç alamadığı için daha büyük eylemler için terör örgütleri ile işbilrliğine girer mi,terör örgütlerini kendi elemanlarının aracılığı ile sabotaj için kullandırır mı?

Savunduğun BTS'ye bağlı bir makinistin kazaya karışması ve BTS'nin de biz demiştik diye ortaya çıkması sizce sadece rastlantı mı?
---------------------------------------------
Bugün Ankara'da raydan çıkan petrol yüklü yük treninin makinistlerinin de BTS üyesi olduğu iddia ediliyor,ikisi de göz altına alındı.
Büyük bir patlama yapacak kadar petrol olması ve bu iki makinistin BTS üyesi olduğu iddiası arasında sadece bir tesadüf mü var?

Neden bu kuruma ait açıklamaları Marmaray başlığında paylaşıyorken bu sorulara cevap vermiyorsunuz Mehmet Kasım İyonya Bey.

Bugün o petrol treni patlasaydı ne anlatacaktınız bize?

Yarın başka bir yerde BTS üyesi makinistler kazaya karışırsa yine bu kurumu savunacak mısınız?


Misafir b84

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 21:14

M3 Bakırköy’e inemedi.
M7 Mecidiyeköy’e gelemedi.
Bu ikisi büyük başarısızlık.Misafir afe

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 16:54

Mehmet Kasım İyonya Bey,

Neden bu konuya gelip cevap vermiyorsunuz,o kadar soru var sorulmuş,neden görmezden geliyorusunuz?


Misafir bbb

2 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 15:30

Mehmet Kasım İyonya Bey,

İstanbul Metro AŞ ve Türk Hava Yolları gibi çok büyük işletmelerde işler saat gibi çalışırken,TCDD'nin sürekli olarak sorunlar yumağı olması,gelişen zamana ayak uyduramaması,kazalara karışması burada savunduğunuz BTS elemanları ve onların yol verdiği FETÖ terör elemanları ile bir alakası olabilir mi?


TCDD'de yaşanan son iki kazada da BTS üyesi makinistler olması sizce tesadüf mü?
Banliyö hattının açılmaması için enerji veren trafolara sabotaj yapan ve süreci geciktiren BTS üyeleri halkı kışkırtmak için başka ne yapacak.


Size sorulan sorulara ne zaman cevap vereceksiniz?Misafir ad3

2 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 18:10

Dudullu-bostancı
Ataşehir-ümraniye
Çekmeköy-sultanbeyli
Tavşantepe-sabiha gökçen metroları 2019,da Açılırmı bu Muamma?!?!
Bunlardan birisi bile zor bu gidişle belki düdüllü 😀😁 bostancı hattı kısmen açılabilir Anadolu yakası hatlarında.


Misafir bbb

2 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 19:05

Mehmet Kasım İyonya Bey,

Gebze-Halkalı Marmaray banliyö hattında dün ve bugün yaşanan aksaklıklarla ilgili olarak bu hattın seçim öncesinde açılmaması için hattın trafo merkezlerine sabotaj gerçekleştiren,hat açıldıktan sonra da geciktirme grevi yapacağını açıklayan BTS sendikasına bağlı olan kişilerin amacı TCDD'yi zor duruma düşürmek ve hattı sorunlu göstermek mi?
Seçim öncesinde bu hattın açılmaması için her şeyi yapan bu insanların arkasındaki güç hakkında bir yorum yapacak mısınız?

Sizce TCDD içinde bu tür bir sendika varken ve TCDD'nin karıştığı son iki kaza bu sendikaya bağlı makinistler tarafından yaşatılmışken insanların emniyeti için acil olarak Metro AŞ'ye geçmeli midir?

Size sorulan bu sorulara neden cevap vermiyorsunuz?

Bu iddiaları görmezden gelerek Türk halkına ve Türkiye'ye karşı yapılan işleri destekliyor musunuz?Misafir bbb

2 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 22:01

aliveli100 isimli kullanıcı,günlerdir burada Mehmek Kasım İyonya'ya sesleniyorum ama cevap alamıyorum.

Ona sorduğum soruları siz cevaplamak ister misiniz?
Özellikle de Mehmet Kasım İyonya isimli kullanıcı ile aynı kişi olmadığınıza namusunuz,şerefiniz ve aileniz üzerine yemin eder misiniz?


Misafir 927

2 ay önce - Pts 18 Mar 2019, 16:57

Burada çok ciddi iddialar var,inşallah Savcılar buradaki iddiaları dikkate alır ve BTS yapılanmasını ve arkasındaki gücü soruşturur.
TCDD'nin Ankara kazasında BTS üye makinist olduğunu biliyordum ama petrol tankerleri kullanan ve göz altına alınan makinistlerin de BTS üyesi olması çok ciddi bir durum.

Banliyö hattının trafo merkezine saldırmak ve çalışmanın aksatılması için çabalamak kabul edilir şeyler değil.


sevket19

2 ay önce - Sal 19 Mar 2019, 00:09

Misafir fc7 kardeşim yazın çok iyiydi.Yazdıklarının altına imzamı atarım.Mehmet Kasım denen şahsı çok da kaale alma.Konuşsun dursun.Kervan yürür kardeşim.
O dönemleri fazlasıyla yaşamış biriyim kardeşim.Yaşatılan bütün zorluklara rağmen geç de olsa bütün ulaşım yatırımları devam ediyor.İnşallah devam edecekde.Kimse ulaşım yatırımlarını mahkeme kanalyla sekteye uğratan meslek odalarına bir çift laf yazmıyor.sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM