Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
« önceki   123 ... 151152153154155   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 152
Yiğit3344
2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 12:07

Misafir 407 sadece slogan atıyorsun. Duygusallaşma ve ajitasyon yolu ile insanlardan destek bekliyorsun. Çünkü mantık dahilinde ortaya koyabildiğin tek bir husus dahi yok. Bir önceki mesajımdada sordum. O kadar adanaya olan faydasından bahsettim tek birine itiraz edebilecek olan var mı dedim çıkmadı. Adanaya ne zararı olacak dedim onu yazanda çıkmadı. Çünkü zararı yok faydası ise çok.

Çukurovanın betonlaşması demişsiniz. Havalimanına gelene kadar o kadar çok şey varki Çukurovayı betonlaştıran. Havalimanı yapılınca mı aklınıza geldi. Kaldıki pist yapılmış temeller atılmış olan olmuş orası artık sökülümeyeceğine göre beton argümanınız çöpte. Elinizde malzeme kalmayınca ne diyeceğinizi şaşırmışsınız.

Birde mersin limanı demişsiniz ne alaka harbiden. Olmazda hadi bir sebepten taşınması gündeme geldi. Eğer mantıklı sebepleri varsa neden karşı çıkayım.

Misafir 404

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 16:46

Ayni mantik.Baska yanlislari ornek gostererek yanlisi devam ettirme cabasi.Kardesim sizin seviyenize inmek istemiyorum ama bu siteyi basindan beri takip etseydiniz bunu sizinle tartisabilirdim belki.O zaman:
1.Neredeyse Adana havaalani yuzyillik havaalani.Bu havaalanini kullaniyorsunuz, neden genisletilmiyor diye hic sorguladiniz mi?
2.Ornegin Mersin limaninin 20 km otesine Antalyaya veya berisine Adanaya yeni bir bolgesel deniz limani yapilacak olsaydi bu mantiksiz olmazmiydi?
3.Niye birseyi elestirdigimiz zaman yanlis olsun ki belki siz yanlis dusunuyorsunuzdur.
4.Sizin dediginiz dogruysa Tarsusa Sehir Hastanesi de yapsaydik beraber kullanirdik niye Mersinde bir tane Adanada bir tane yaparak kaynak israfi yaptik ki o zaman?
5.Adana havaalani kapatilmazsa Mersin HA (pardon isinize geldigi zaman Mersin gelmedigi zaman Cukurova Havaalani) islemez diye mi endise ediyorsunuz?
6.Niye herhangi bir Mersin milletvekili Adana HA kapatilacak diye bir aciklama yapmadi da Adana milletvekilleri Adana HA kapatilmayacak diye aciklama yapiyor.Hem de TRT Cukurova radyosuna.
7.Adana HA nin genisletilmesine niye karsisiniz?Elinize ne gececek?
8.Kentsel donusumden ve tarim alanlarinin yok olmasi ile ilgili azicik bir bilginiz varmi(oldugunu sanmiyorum)
9.Turkiyenin bir cok iline hic islememesine ya da kendini amorti edememesine ragmen bir suru havaalani yapildi bunlar yapilirken neredeydiniz?
10.Havaalani projesinin yeri secilirken daha verimsiz ve daha batida bir yer secilemez miydi?Illa bolgesel olmasi sartmiydi.

Mor Yel
2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 18:04

Havaalanlarının etrafı otellerle çevrilidir hele ki büyük bi havaalanı ise bu otellerin yanına iş merkezleri ve avm ler eklenir. Bu tarz iş sahaları, işçi ve bu işcilerin barinma sebebiyle mahalleler, semtler oluşur. Tabi havaalanına ulaşım için büyük yollar ve rayli sistemler döşenir. Tüm bunları düşününce adana, mersin ve akdeniz ücgeni arasindaki verimli tarimsal ve sulak bölgenin bu havaalaniyla birlikte maksimum 20 yıl icindeki yok olacağını görememek bence olaya at gözlüğü ile bakmaktır.

Adanalıyım, memleketçilik yapmak yerine hayatimin her senesinde gittigim her ilde çukurovayı savundum. Fakat bu havaalanının yeri adanadan ziyade cukurovanin tamamina zarar getirecek.

Benim nacizane fikrim jeopolitik konumdan yararlanarak daha akılcı ve ihtiyatli bi proje yurutulmesidir. Mesela;
Adana ve mersin cidden mesafe olarak cok yakın yol olarak düz bi bölge ve mevcut Şakirpasa havaalanı e5 ve tren yoluna cok yakın. "Adana mersin hizli treni ile 20dk ya düşecek" deniyordu. Mevcut havaalanına bütçe ayırana kadar bu tren yolunu iyileştirip daha bu projeyi hayata geçirselerdi, şakirpasa havaalaninı genişletip buyutup, modern bi hale getirselerdi. Mersin halkının havaalanına ulaşimi 30 dk olurdu. Mevcut tren yolunun sakirpaşa duragini modernize et. Havaalaniyla bu durak arasi ring koy(cok yakin mesafe zaten). Güneyden tarsusa kadar uzanacak denilen yol zaten yapılıyor bu da e5e alternatif olurdu. Mania diyorlar bunlar günümüz muhendisliginde cozulemeyecek sorunlar değil gerekirse kapat sakirpasayi büyült mevcut pist yönünü degistir. Yeter ki cukurovayi cukurova yapan tarimsal alanları yok pahasina yoketme.

(+)

-Mavi ile isaretledigim yer cukurova havaalanı
-Kirmizi ile isaretledigim yer muhtemel betonlaşacagini düşündüğüm yerler
-Sari bölge sit alanları

En son Mor Yel tarafından Prş 14 Mar 2019, 20:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 942

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 18:24

Bu tartışma manasız, bu proje bitecek ama 4 seneden önce bitmez, yalandan bir uçak indirecekler o kadar. O zamana kadar Adana açık kalır.
Bir yorumcu koskoca milletvekili yalan mı söyler hem de prof. demiş , bu arkadaşın yaşını merak ettim saftirik diye birçizgi film vardı çocukların izlediği, hiç kusura bakmasın ama ne bakanlar başbakanlar cumhurbaşkanları ne yalanlar konuştu, konuşuyor bu ülkede , sıradan bir milletvekili mi konuşmayacak , atış bedava at gitsin.

Misafir 404

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 21:08

Moryele katiliyorum.Ayrica bu sitenin ilk yorumlarindan itibaren ve daha oncesinde Adana havaalaninin genisletilmesi ihtiyaci ve talebi hep gundemdeydi zaten.Hatirlatirim o zaman Yenice projesi gundemde yoktu bile.Dolayisiyla Mersinin havaalanina ihtiyaci var veya yok tartismasi degil bizimkisi.Bizimkisi
1.Neden Adana havaalani israrla genisletilmemistir.(Guney ve bati aksinda musait alanlar da olmasina ragmen)
2.Neden Yenice deki verimli tarim arazileri proje alani secilmistir.Tarim alanlarimiz Cukurova icin olmazsa olmaz degil midir.
3.Neden bu projeyi hic kimse mantikli bulmamaktadir.Projenin yapildigi alan ve cevresinin betonlasacagi neden ongurulememistir.
4.Neden bu proje daha batida ve daha verimsiz bir araziye planlanmamistir.Silifke Erdemli taraflarina.
5.Necdet Ünüvar bey saygin bir sahsiyettir ve bir akademisyendir.Sozune itibar edilir biridir.Eski milletvekillerindendir.Adana havaalani kapatilmayacak diyorsa dogrudur.Kendisinden genisletilmesi noktasinda da bir girisim bekliyoruz.

Misafir b70

2 ay önce - Cum 15 Mar 2019, 14:44

Ben anlamıyorum her fırsatta Adana havalimanını kötüleme şurası böyle burası böyle arkasına kapansın lafları hepsi tek bir amaçla hizmet veriyor herkes bunu biliyor Şakirpaşa kapanmadan Çukurova ölü doğmuş bir yatırımdır ve iddia ederim Türkiye’nin en işlevsel havalimanıdır burası lokasyonu mükemmel ayrıca genişlemeye müsait ayrıca ulaşım sorunu hiç bu yok . Harcanan paranın dikkat edin harcanacak daha çok paralar var Çukurova için onda birine burası modernize edilir de büyütülürde çevresini bilmeyenler konuşup duruyor bir gezin çevresini hiçbirşey yok genişlemeye çok müsait

Misafir 392

1 ay önce - Pzr 07 Nis 2019, 13:52

Adana havaalani genisletilsin artik.

Misafir a81

1 ay önce - Sal 09 Nis 2019, 08:41

Tarsusa yapilmasi planlanan yeni bolgesel Havaalanina harcanan her bir kurusa uzuluyorum.Hele ki bu ekonomik sarlarda yazik gunah.Adana havaalani bugune kadar genisletilebilirdi hatta istense bolgesele bile donusturulebilirdi.Gercekten yazik gunah.Tarim alanlarinin gidecek olmasina zaten ayrica uzuluyorum.Biz tarim ulkesiyiz diyoruz yaptigimiz seye bak.Karar vericileri yanlis yonlendiren ve Cukurova tarimina bir darbe daha vuran bu projede yer alanlara hakkimi helal etmiyorum.Sakirpasa havaalani aslinda genisletilmeye cok musait ve bunu yapmak yerine 20 -25 km otesine yeni bir havaalani yapmaya calismak nasil bir mantik anlayamiyorum.

kaan0703
1 ay önce - Sal 09 Nis 2019, 17:21

in çarsıdasın ulaşım kolay ama kıymetı anlayan yok malesef 2 katlı olsun 30 km uzakta olsun havalı olsun
tarsustakının uzerınden geçtıkten 4 dakıka sonra ındık..hepsı bu ..bu ara dolar kaç para oldu..

[url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr809/kaan0703_20190408_202223.jpg]
(+) [/url

Misafir 418

1 ay önce - Cum 12 Nis 2019, 13:49

Hic kimse dogruya yanlisa bakmiyor.Sadece kuru hemsehricilik yapiyor.Simdi ben desem ki Mersin Limani kapanacak ve Adana il sinirinda kalacak sekilde yeni bir bolgesel liman yapilacak ve adi da Cukurova Bolgesel Limani olacak diye.Bunu hangi Mersinli ya da akli basinda bir insan mantikli bir proje olarak gorur.Bu yuzden hic kimse burada ve baska sitelerde Adanilari ya da Tarsusta ki tarim alanlarina 10 yildan beri beton dokup havaalani yapmaya calisan zihniyeti elestirenleri suclamasin.Bu proje basindan beri yanlisti ve yanlus baslayan proje yanlis gidiyor iste gordugunuz gibi.10 yildir yapilan masrafla Adana havaalani genisletilirdi ve hatta Bolgesel hale de getirilebilirdi.Dogru soyleyeni dokuz koyden kovanlara sesleniyorum biraz empati yapin ve devletimizin cebinden cikan parayi da dusunun biraz.Mantikli projeler uretin, sadece oy icin ve hemsehricilik ugruna karar verici sayin devlet buyuklerimizi yanlis yonlendirmeyin devletin parasini betona harcamayin.

sayfa 152
« önceki   123 ... 151152153154155   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM