Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Pendik - Çarşı Camii
« önceki   1234567

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
Misafir dd7

12 ay önce - Pzr 25 Mar 2018, 13:00

Pendik Çarşı camiimizde ilgili bu yapmış olduğunuz güzel resim bir çalışmayacağını gönülden tebrik ediyorum canmizin tanıtımı ile alakalı bu güzel görüntüleri yayınlamak da sizler adına mutluluk duyuyorum tebrik ediyorum kardeşlerimize Allah'ın mescitlerini en güzel İmar edenler kazanacak saygılarımla pendik Çarşı camii derneği yönetim kurulu Üyesi mahmut fidan

Misafir 382

8 ay önce - Pts 02 Tem 2018, 16:34

Bu camiyi görmek dün nasip oldu çok beğendim güzel bir eser neden simetrik iki bölümden oluşuyor acaba önce bir bölüm yapıldı daha sonra büyütmek mi gerekince 2 bölüm yapıldı yoksa hepsi birden bu şekildemi inşa edildi.Bilen Varsa bilgilendirse iyi olur.

Mustafa Çetinkaya

8 ay önce - Prş 05 Tem 2018, 14:19

Alıntı:
Bu camiyi görmek dün nasip oldu çok beğendim güzel bir eser neden simetrik iki bölümden oluşuyor acaba önce bir bölüm yapıldı daha sonra büyütmek mi gerekince 2 bölüm yapıldı yoksa hepsi birden bu şekildemi inşa edildi.Bilen Varsa bilgilendirse iyi olur.

İkinci bölüm daha sonradan caminin kapasitesini arttırmak için ilaveten yapıldı. Bu metin tam olarak cami hakkında bilgileri içermektedir.

(+)

Ayrıca cami için birde web sitesi yapılmış. Sitenin tarihçe bölümünde ise 1957 öncesi kaleme alınmış.

Alıntı:
TARİHÇEMİZ
Şu an Pendik’in en büyük ikinci camisi olan Çarşı Cami; 1886 yılında İstanbullu Gayrimüslimlerin katkısıyla bir kilise olarak inşa edildi. 1 yıl sonra İstanbul’un bütün papazlarının katıldığı açılışta kiliseye “Ebediyete kadar mabedimiz” denmiş, ancak 1924 Mübadelesi ile Gayrimüslimler göç etmiş ve kilise hizmete kapanmıştır. Boş kalan yapı 1956 yılına kadar tütün ambarı olarak kullanılmıştır. 1957 yılına gelindiğinde ise bu yapı yıkılmış ve Pendik halkının desteğiyle Çarşı Cami inşaatına başlanarak 1957’de hizmete girmiştir.

Kaynak: http://www.pendikcarsicamii.com/tarihcemiz

Alperen B E

1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 17:58

(+)

yasin.yılmaz

4 gün önce - Sal 19 Mar 2019, 16:45

(+)

(+)

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL