Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 23
Misafir da5

1 yıl önce - Sal 28 Ksm 2017, 20:21

poligan iyidir

kaan0703
1 yıl önce - Sal 28 Ksm 2017, 20:28

guzelbahce ..
narli dere..favorim

Bosnak Selin
1 yıl önce - Sal 26 Arl 2017, 10:46

beyler çiğliden (efe city) daire alınır mı.Gözüme bi daire kestirdim ancak netten biraz araştırma yapınca çöplükten (harmandalı çöplüğü) koku geldiğini okudum.Haberlerde öyle bir geniş alana koku yayıldığı yazılmış ki yeni yapılan bir dolu site var.insanlar bu kokuyu göre göre mi daire alıyorlar çiğliden acaba?özellikle çiğlide efe city yakınlarında yaz kış oturan (yazın varmış koku cam pencere açtırmıyormuş özellikle geceleri artıyormuş??)arkadaşlar yorum yazarsa memnun olurum.neticede tüm birikimimizle bir daire almaya karar verdik gel gör ki bu koku haberleri midemi bulandırdı.hatta harmandalı çöplüğü için belgesel çekilmiş 3 yıl olmuş.belki çöplük kalkar alayım desem 25 yıl olmuş kalkmıyormuş.e çevrede tam gaz siteler yapılıyor nufus artıyor koku daha da artar diye dusunuyorum.belki madem bu kadar sorun ettin alma diceksiniz ama daireyi siteyi begendik.fiyata da yetişebiliriz ödeyebileceğimiz bir miktar dedik niyetlendik.bunun dışında efe city hakkında bilgisi yorumu olacak arkadasların da yorumlarını okumak isterim.sevgiler.

alen Doğu Gencer
1 yıl önce - Sal 26 Arl 2017, 13:31

Güzelyalı : çok sıkışık ama denize yakınlıgı, her ihtiyaca cevap vermesi, inanılmaz ulaşım kolaylıgı ve tabiki klasikleşmiş her yıl yapılan 14 haziran göztepe kutlamaları.

Narlıdere: çook pahalı. Denize yakın, hava kirliliği az. neredeyse her apartmanın yeşil alanı ve otoparkı var. sıkışıklık yok. sıkışıklık olmadıgı için hem denizden ,hemde dagdan gelen havayı alıyor. otoban bağlantısı var. artıları eksilerinden çok fazla olan bir favori ilçemizdir.

Misafir 93c

7 ay önce - Cmt 29 Eyl 2018, 21:09

Yeşilyurt /Karabağlar semti ile ilgili bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Misafir da7

7 ay önce - Çrş 17 Ekm 2018, 14:29

Çiğli gelişmekte olan bir ilçe şu an için. Neden mi?

Kuş Cenneti
Doğal Yaşam Parkı
2. Hava Ana Jet Üssü
600 yataklı yeni hastane
6 Özel Hastane
Organize Sanayi Bölgesi
20 Özel Lise Koleji
2 AVM
Foça'ya 40 km
Bostanlıya 7 km

Misafir 67b

2 ay önce - Prş 14 Mar 2019, 05:42

Burada hep klasik cevaplar verilmiş. Ben gerçeklerden yanayım. Karşıyaka, Alsancak,Güzelyalı,balçova vs buraların denize bakan kısımları iyi denilebilir. Kaldı ki bitişik nizam kimi zaman yan tarafları sıvasız tuğlalı binalar bana göre ilkelliğin simgesi. Sahil şeridinin arka taraflarını söylemeye gerek bile yok. Ben İzmir'de sadece iki semtte düzen gördüm. Biri Mavişehir diğeri Gaziemir deki emlak bankası konutları. Bu iki yerde gerçekten çok güzel planlama yapılmış.

City Of Özkanlar
2 ay önce - Sal 19 Mar 2019, 06:34

Bir izmirin her yerinde oturmuş görmüş geçirmiş olarak bana göre İzmirin en güzel semti açık ara özkanlardır.
Öncelikle izmiri şöyle güzelce analiz edelim.
Biraz uzun olacak ama en net doğruları gerçek bilgileri okumanız gerekir.

öncelikle güzelbahçe dediğin yerde oturmalık yermi varda burayı yazanlar var.bu kadar adam güzelbahçe diyor ama güzelbahçede bu kadar adamı sığdıracak ev bile yok.öyle kafadan biri birşey atınca hepsi hop ona yumuluyor.özellikle istanbullular yazıyor hep bilip bilmeden.
güzelbahçe dediğin yerin urladan çeşmeden şehir uzaklığına bakıldığında pek farkı yok.
orada oturacağına ondan çok daha iyi yerler var yani oraya kadar gideceksen.git urlada otur git çeşmealtında otur git hatta çeşmede otur.

neyse şehir içine dönelim izmirde adam gibi az yer olsada ilk sırayı izmirin tam ortasında ( ksk ile konak alsancak arasında) heryere yakın olduğundan bayraklı bornova arasında kalan özkanlar semti (manavkuyu - mansuroğlu mahalleri.) gerek park yeşil alan gerek siteler gerek oto park caddelerin genişliği ulaşım kolaylığı metrosu osu busu rahatlığı filan derken öne çıkıyor özellikle alttaki diğerlerine göre.birde evka 3 denebilir oda çok küçük bir alan olsada iyidir sadece düz değil yokuşlu bir yer.özkanlar semti herhalde izmirde metrekareye en çok park düşen yerdir.
Adım başı park var diyebilirim bazı yerlerinde.

altta sayacağım yerler deniz kıyısı denildiğinden abartılıyor ama onun garipliğinide anlattım aşağıda.ayrıca bayraklı sahile bornova merkezden bile 10 dkda ulaşılıyor.özkanlardan yürüyerek 10 dk (yüzbaşı ibrahim hakkı caddesinden) bisikletle 5 dk.
Ben araçla karşıyakaya ve konağa 10 dk alsancağa 8 dkda ulaşıyorum trafiksiz.ankara caddesi üzerinden.ki kaldı ki çevreyoluda semtin tam ortasından geçiyor.
Bisikletle bile karşıyakaya 18 alsancağa kordona 12 konak ise 15 dkda varıyorum.güzelyalıda 23 dakika sürüyor.
Bayraklı sahile 5 dkda bisikletle çıktığınız gibi bütün körfez semtleri ayağınızın altında.tam ortada kaldığındanda sağa giderseniz karşıyaka sola giderseniz alsancak kordon.

bu altta sayacağım dediğim yerlere bostanlı ile başlayalım.bura olabilir ama binalar o kadar eski ki 35 - 40 yaşında binalar çoğu 4 katlı asansörsüz evlerin içi ağır tadilat isteyen , küçük caddeler desen ana caddesi bile iki araba yan yana gidemiyor hiçbir aptde sitelerde otopark yok ama adı çıkmış diye evler ateş pahası.eski bostanlı iyiydi ama çoğu mavişehirdeki sitelere geçtiler ha tabi orasıda istanbullu akınından dolayı bozuldu.koca koca gökdelenimsi sitelerin nüfusu o kadar çok ki kimin kim olduğu bile belli olmuyor.site derken buradaki siteler biraz site değilde şöyle etrafı çevrilmiş lüks hapishane gibiler.1+1 ler diyarı da denenilir.tam istanbulluların o izmirlilere uymayan yaşam tarzları gibi.verdiğim örneği izmirliler anlar.

sonra alsancak diyeceğim ama o kadar parça parça ki oturulacak yeri bir sokağı nezihken diğer yan sokağı nahoş işler kaynayabiliyor.bostanlı gibi sokaklar dar aptler eski otopark sorunları hemen hemen aynı.alsancakta oturulacak düzgün yer en az mümkün olabilen ama oldumu da en ateş pahası yerdir.
aynı bostanlıya ne yazdıysak güzelyalı civarlarınada geçerli dip dibe apartmanlar eski aptler otopark sorunları içleri dökülen evler ve bostanlıdan eksi olarak bol bol merdiven çünkü düz yeri sadece mithatpaşa caddesi ve yalı tarafı ki oda güzelyalının çeyreğinin çeyreği değil.

üstte dediğim yerlerin deniz kıyısında yalı dairesinde oturacaksanız diğer sıkıntılarını görmeyebilirsiniz.ama arkalardaki hayat önünden geçtiğiniz yalı daireleri gibi değil.bütün kaymağı onlar yiyor arkadakilerde anca orada oturuyorumla avunuyor yani.

diğer 2 yerde balçovanın avm yakınları ve narlıdere balçova arası yerler ama buralarda ev sayısı olarak yetersiz ve şehir merkezine uzaklığı olarak güzelbahçe örneğinden aşağı kalır yanı yok.
özkanlar bornova bayraklı arası semt caddeler geniş otopark sorunu yok trafik sorunu yok izmirin tam ortasında karşıyakayada konağada yakın avmler var herşey var.
bostanlı karşıyaka mavişehir hattı (oturanlar iyi ama binalar hep eski klasik 4-5 katlı asansörsüz yeni binalar ateş pahası otopark ve trafik sorunu caddeler küçük dar)
güzelyalı hatay üçyol tarafları (yalı daireleri dışında eski binalar çok kötü birbirine çok yakın mithatpaşa caddesi dışında heryer tepelik eğimli )
yukarıdaki ikisi merkeze yakın ama birbirlerine çok uzak sadece isimleri var.

balçova narlıdere hattı izmire merkeze çok uzak diğer yönlerden bostanlı karşıyakadan iyi.

yukarıdakilerden en iyisi sırasıyla
özkanlar > balçova narlıdere tarafları = bostanlı tarafları > güzelyalı tarafları.

üstte bahsettiğim yerler dışında hepsini at çöpe
çöpün ise en kralları tabiki en başta buca gaziemir çiğli karabağlar gibi yerlerden uzak durmayın kaçın.

onurkoo
2 ay önce - Sal 19 Mar 2019, 07:22

Balçova'yı abartmışsınız bence uzaklık olarak. Şehir merkezini Konak olarak alırsak Özkanlar da Balçova da Konak'a 10 km uzaklıkta ikisi de aynı mesafede . Ha tabi Özkanlar'dan metroyla tek vesait gidilebilirken Balçova'dan otobüs+metro veya tramvay gerekiyor Narlıdere metrosu açılınca Balçova'nın yukarıdaki kısımları hariç ona da gerek kalmayacak.

Karşıyaka Bostanlı uzak kalıyor ama onun için de Üçkuyular İskelesi var oradan arabalı feribotlarla da 15 dakikada karşıya geçilebiliyor. Bu durumda tam anlamıyla uzak kaldığı yer sadece Bornova oluyor.

City Of Özkanlar
2 ay önce - Sal 19 Mar 2019, 15:22

İş çıkış saatlerinde bir feribota arabalı arabasız binmeye çalış bakalım.
Neden her seçim vaadinde akp izmire yarı köprü yarı tünel yapacağız diyor.
İzmirin iki yakası vardır iki merkezi iki ucu
Biri kuzey biri güney
Biri konak diğeri karşıyaka
Bu ikisinin ortasında kalan yer bana göre lokasyon olarak en merkezi yerdir.
gaziemire ulaşımıda bucaya ulaşımıda ankara caddesinden veya çevre yolundan mevcut.o kadar lokasyonu iyi ki manisaya bile 15 - 20 dkda varabilirsin.alsancağa yakınlık olarak en yakın olan yaşanabilir yer diyebilirim.bornovadaki küçük park ege üniyi saymıyorum.
Ayrıca bir ucunda bölge metro diğer ucunda salhane izban var.

Özkanlar semti bornova çevre yolu uçan yoldan başlar aşağıya doğru folkartlara kadar gider.evet eskiden çamkırana kadardı ama semt çok büyüdü.
Özkanlr semtinin içindeki sadece manavkuyu mahallesi 32 bin kişi yaşıyor.
Semtte Apartman ve sitelerin en yoğun olduğu yerdir.
Semtin diğer mahallesi mansuroğlunda ise 26 bin kişi yaşıyor.
Bu iki mahalle bayraklıda da bornova da da en çok nüfus olan yerler.

Nüfus olsada gayet sakin ferah bir yaşam var diğer yerlere göre çünkü iyi planlanmış bir yer.
Öyle her metrekareye bina değil parkta düşünülmüş.yolları dar değil geniş geniş yapılmış.
Sınırları içinde hem bayraklı hem bornova olduğundan iki belediyeninde ilgilendiği yer.
Ayrıca adliyenin dibinde olmasına
Birde özellikle izmirin yeni kent merkezinin artık bayraklıda gökdelenlerin yükselmesine hiç değinmiyorum.artık konaktaki çoğu şey buraya kayıyor.bu yeni kent merkezine en yakın nokta ise özkanlar semti.

sayfa 23
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet