Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Zeytinburnu - OnaltıDokuz : 37, 32 ve 27 katlı üç gökdelen
« önceki   123 ... 686970

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 70
selman yıldırım
8 ay önce - Pzr 08 Tem 2018, 18:50

Bu tarz yüksek binalar istanbulda kaçınılmaz. İstanbul gökdelenlerine göre güzel bile sayılır ancak yer korkunç. Zalimlik.. Surların dibine bu nasıl yapılır!?!? Asıl kazlıçeşme arazisine nasıl fiyakalı izinler verilecek merakla bekliyorum. Allah bunlara İstanbul sevgisi versin

ahmet1965
2 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 22:29

(+)

ALİFDN
2 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 22:48

Alıntı:
imar affı çıktı, ne yıkması (veya traşlaması)

Bu binalar hangi gerekçelerle, hangi akla-mantığa hizmet etsin diye yıkılsın isteniyor, bi kere en başta buna bir açıklık getirmek lazım. Milyonlarca gecekondunun cirit attığı İstanbulumuzda o kadar ucube, köhne, mühendislik hizmeti dahi almammış yapılar dururken bu güzelim, modern kulelere birileri niye takıntı yaptı ben anlayabilmiş değilim. Silüeti bozan bu binalar mı, yoksa etrafındaki düzinelerce gecekondu mu? Ben bu kulelerin sahibinin kim ya da kimler olduğunu dahi bilmiyorum; ama her ne olursa olsun bu kulelerin yıkılması ya da traşlanması tamamen milli servete zarar demektir. Kaldı ki madem tıraşlanacak en başta neden müsaade edildi? Bu kulelerin inşaatında yüzlerce işçi çalıştı, bir çok inşaat malzemesi Türk Firmalarından temin edildi ve devlete doğrudan ya da dolaylı olarak vergiler ödendi. Dolayısıyla binalara yıkım kararı çıkmış olsaydı, dolaylı olarak milli ekonomiye zarar verilmiş olacaktı. Bana göre yıkım ya da traşlama kararının iptal edilmesi ile en doğru karardır.

Arda M Öztürk

1 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 01:58

(+)

Jckdaniels
1 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 04:12
Çok merak ettim acaba iki resmin açısını ayırt edemeyip " hani yağvv bozuyo sen zum yapıyon o

Alıntı:
Arkadaşlar tekrar yazayım, zum yapmazsan o çok değerli zannedilen silüet aynen duruyor.
Bakın Akif arkadaşımız daha 2 hafta önce aynı yerin fotoğrafını yüklemiş :

HANİ NEREDE?

Arda M Öztürk

2 hafta önce - Çrş 13 Mar 2019, 00:32

(+)

sayfa 70
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 686970
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet