Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4151
repsida
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:48

Ohooo Kadıköy rıhtıma metro istasyonunun oraya gitmeyecek mi yani? Kadıköy vapur iskelesine gitmek için Ayrılıkçeşmesinde inip dünya kadar yol mu yürünecek? Haydarpaşa durağına ne oldu?

ggman
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:50

Ayrılıkçeşmesinden Kadıköy'e metro var M4. Haydarpaşada da arkeolojik kazılar var yanılmıyorsam

En son ggman tarafından Sal 12 Mar 2019, 20:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ismail ferruh

BU YAZIYI LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN

Sizler bir söz vermiştim. Hat açıldığı zaman şahit olduğum bir konuşmayı aktaracağım demiştim. İşte o gün geldi , neden önceleri aktarmadı diye sorarsanız , boşuna tartışmaya girmek istemem fuzuli insanlarla tartışmam.
Demokratik yönetimlerin olmazsa olmazı muhalefettir. Muhalefet hatanı yüzüne söyleyen dosttur. Muhalefet iktidarla beraber ülkenin ilerlemesi için çaba harcayanlardır. Biz buna yapıcı muhalefet deriz.
Bir de bizim içimizde öyle kişiler ve öyle siyasiler varki iktidar yanlış yapsın hata yapsın başarısız olsun da biz pirim alalım zihniyeti var. Veya yapılan her işte eksik gedik arama hastalığı var , Bu takıntıları bunları öyle bir yerlere sürüklüyor ki karşısındakini nerede ise düşman görmeye başlıyor. Hatta uzun zaman mensubu olduğu zihniyet iktidar olamayınca halka ve ülkesine bile düşman olmaya başlıyor. Bunu nerden anlıyoruz masum başlıysan bazı protestolar daha sonra kırıp dökmeye başlıyor. Biz bunun örneğini bu ülkede yıllarca gördük. Ben 1968 ,1971,1980 yıllarını yaşadım ve hep beraber gezi olaylarını 2016 darbe girişimini yaşadık.
Bu zihniyeti iyi tanımanız için Gebze-Halkalı banliyö hattının iyileştirme çalışması başladığı zaman şahit olduğum bir konuşmayı hiçbir şey eklemeden nakletmek istiyorum.
Yıl 2017 aylardan ocak hat çalışması uzun zaman durmuş ,çalışmaların başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Fakat Ayrılıkçeşmede çalışmalar bir türlü hızlanmıyor.(o zaman daha forumla tanışmamıştım ve foruma yazmıyordum) gelip geçerken uğruyorum bir iki kişi görürsem onlardan malumat alıyordum. Artık zamanı geçti keşke o bilgileri de sizinle paylaşsaydım. (gecikmenin sebebleri)
Evet 2016 ocak ayının başında Kadıköy Yeldeğirmen inde Uzun Hafız sokağında köprünün üstünde hatta bakıyorum. İmalat başlamak üzre iki yol olan hat üçü çıkacak hattın iki yanına fore kazık çakılması lazım bu işlem içinde şevlerde bulunan ağaçlar kesilmiş.
Köprünün üstün benim yakınımda altı kişi var. Biri 60 yaşın üstünde diğerler genç. 60 yaş üstündeki konuşmasından anladığım kadar demir yollarından emekli. Aralarında geçen konuşmalar.
Kesinlikle bu çalışmaya mani olmamız lazım.
Bu çalışmayı sekteye uğratmamız lazım
Bir gecede ağaçları kesip ortadan kaldırdılar haberimiz bile olmadı
Eylem bile yapamadık halkı sokağa dökemedik.
Bu çalışmaya mani olmak için yasal açıklarını bulmamız lazım.
Bu hattı bunlar tamamlar ve hizmete açarsa büyük pirim yaparlar.
Bunların yaptığı her işe mani olmamız lazım.
Yanlarında bulunan yaşlı söze girdi i Artık biz bunlara mani olmayız her itirazımızdan her yasal yola başvurmamızdan sonra öyle bir profesyonel oldular ki yasaların hükümlerini tamamen yerine getirdiler istimlakları yaptılar vatandaşın parasını ödediler. Yasal olarak bunlar mani olmayız. Halkta bu işin yapılmasını istiyor halkıda arkamıza alamayız.
Bunun üzerine gençlerden ikisi oradan ayrıldı 60 yaşındaki de ayrıldı.
Orada kalan bir kız iki erkek istimlak edilen arsaların içindeki bulunan evlerin kapılarını çalıp halkı bu işe karşı gelmeye davet ettiler. Ben de onları çaktırmadan takip ediyorum.
Ev sahiplerinin cevabı devlet paramızı fazlası ile verdi size ne oluyor ki.
Onlar dedi ki .
İmalat sırasında evleriniz çatlar yıkılır.
Vatandaş cevap verdi.
Yıkılırsa devler onu da yapar.
Ve oradan ayrıldım Hak ve Halk bir şeyin yanındaysa o işe kimse mani olamaz.
Kardeşlerim sizlerin canını sıkan, içinizi acıtan , çapsız , etik olmayan yorumları ben de okuyorum. Bunların karakterini bildiğim için cevap verme zahmetinde bulunmadım.
Yoksa bu projede ciddi eksikler oldu CİMERE ben yazdım cevabı sizle paylaştım.yakın bir zamanda Sultan hamamı paylaştım. Keşke bu kişiler aramızda olmasa da bizler gördüğümüz eksikleri yapıcı muhalefet olarak burada yazsak. Sırf yıkıcı muhalefetin eline koz geçmesin diye yanlışlıkları burada dile getiremiyoruz. Kalın sağlıcakla.

halkcan

Insallah videolar arka arkaya gelir

Muhammet07
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:51

Ağ Haritası yenilenmiş hayırlı uğurlu olsun

(+)

Hala K. Çekmece'de aktarma yok

halkcan
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:52

Ismail bey agzina saglik

Hamdullah Son

1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:55
Başlığın devamı

Bu başlığın devam etmesinin yegane sebebi hatta yaşanacak sıkıntılardir. Hat sıkıntısız sorunsuz kuyruksuz bir biçimde çalışırsa ki benim en büyük temennim bu başlık kendiliğinden kapanır.
Valla sıkıntı çıkmasında biz başka başlıkta devam edelim.

Mustafa Yavuz Ay
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:57
Marmaray Sefer Tarifesi

(+)

soldiersan
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:58

Koltuk sistemi değiştirilmeli Zeytinburnu - Kabataş metrosu gibi yapılmalı bence oturacak kişi sayısı artar yoksa hep ayakta kalırız böyle

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 20:59

yine iceriksiz bos bos mesajlar basladi, yok koltuk dizilimi ,yok kadikoy rihtima gitmiyor mu.. bu tip mesajlar atacaksaniz hic atmayin da bari okumakla yetinin. ici bos mesaj ATMAYIN

sayfa 4151
ANA SAYFA -> ULAŞIM