Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Güzel İzmir sadece bir şehir efsanesi mi?
« önceki   123 ... 656667

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 67
Tacettin Şenel

3 ay önce - Pzr 02 Arl 2018, 10:16

Caddelerin yolların sokakların hali rezzillik kepazelik alt yapı mahfolmuş durumda evsel atıklar denize hemde körfeze boşaltılıyor....

ali ihsan kolacine
3 ay önce - Sal 04 Arl 2018, 07:51
Doğrular

Osmanlı'dan gelme İzmirliyiz. Bununla birlikte İzmir'de hep yanlış işler yapılageldi, bunu da inkar etmenin bir anlamı yok. Burada takım tutar gibi İzmir'i savunmanın ya da eleştirmenin bir anlamı yok. Benim bir üst neslim Bayraklı'da plajda yüzer, bizim boklu dere olarak bildiğimiz Manda Çayı kenarında piknik yaparlarmış. Kaybettikleri yüzüğü bir gün sonra denizin kumları içinde bulmuşlar. Anlayın yani deniz nasıl pırıl pırılmış. Yanlışı yapan da dışarıdakiler değil; hem halk hem de yerel otoriteler. Sadece İzmir mi? Elbette hayır, Türkiye'nin her gelişen şehrinde olan bu. İnsanımız böyle.

Benim gözümde güzel İzmir Balçova'dan sonrasıdır. Ondan bu yana merkez berbattır. Lamı cimi yok. Bizim Karşıyaka tam anlamıyla harabedir. Ben oraya Gazze Şeridi diyorum. Azı yok fazlası var. İnsanı güzeldir, medenidir, elittir vs. onlar ayrı mesele. O kadar elit olsak İzmir böyle olmazdı. Kendimizi kandırmayalım.

Çağrı33
3 ay önce - Sal 04 Arl 2018, 15:37

Alıntı:
Osmanlı'dan gelme İzmirliyiz. Bununla birlikte İzmir'de hep yanlış işler yapılageldi, bunu da inkar etmenin bir anlamı yok. Burada takım tutar gibi İzmir'i savunmanın ya da eleştirmenin bir anlamı yok. Benim bir üst neslim Bayraklı'da plajda yüzer, bizim boklu dere olarak bildiğimiz Manda Çayı kenarında piknik yaparlarmış. Kaybettikleri yüzüğü bir gün sonra denizin kumları içinde bulmuşlar. Anlayın yani deniz nasıl pırıl pırılmış. Yanlışı yapan da dışarıdakiler değil; hem halk hem de yerel otoriteler. Sadece İzmir mi? Elbette hayır, Türkiye'nin her gelişen şehrinde olan bu. İnsanımız böyle.

Benim gözümde güzel İzmir Balçova'dan sonrasıdır. Ondan bu yana merkez berbattır. Lamı cimi yok. Bizim Karşıyaka tam anlamıyla harabedir. Ben oraya Gazze Şeridi diyorum. Azı yok fazlası var. İnsanı güzeldir, medenidir, elittir vs. onlar ayrı mesele. O kadar elit olsak İzmir böyle olmazdı. Kendimizi kandırmayalım.

O denizde yüzük bulma hikayende izmirin nufusu kaçtı şimdi kaç acaba bi düşün bakalım 50 60 yıl önceki zamanla bu zamanı nasıl bir tutuyorsun şaşıyorum

Misafir 2c3

3 ay önce - Sal 04 Arl 2018, 22:24

İzmir, güzellikleri ve avantajları çok olan bir şehirdir! Ancak yıpranmış, yozlaşmış, geri kalmış yönü de çoktur...

Tüm bu olumlu ve olumsuz unsurların bileşiminden ortaya "tatminkar" bir sonuç çıkar ama mutlak (efsanevi) bir üstünlük çıkmaz...

Tabu yaratmaya ve bunun üzerinden tartışmaya gerek yok; İzmir'in iyi ve ileri olanını korumaya, kötü ve geri olanını da iyileştirip ilerletmeye ihtiyaç var!..

yusuf lutfi

1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 16:18
İzmir aşığı Portekiz vatandaşı.

Turist olarak Türkiye'ye gelen ve o gece heyecandan uyuyamayan Maria Vivas, İzmir'e ilk görüşte aşık oldu. Her fırsatta İzmir'e çok geç kaldığını söyleyen Vivas, yaşadığı zorluklara rağmen bu şehirden vazgeçemeyiş öyküsünü Türkiye'deki Yabancılar programında anlattı.

mehmet GZL
1 hafta önce - Pts 11 Mar 2019, 19:36

(+)

murad_1299
1 hafta önce - Pts 11 Mar 2019, 19:50

Mehmet Bey bu resimi nereden çektiniz?

mahmut11
1 hafta önce - Pts 11 Mar 2019, 21:12

Buca sınırındaki Şahin tepesi

mehmet GZL
1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 18:14

Sanırım mahmut beyin dediği yerden bucadan camdibine inen bir yol var MTK ya giden oradan geçerken çektim

sayfa 67
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 656667
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet