Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
mimar m. karakoç

4 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 13:19

Alıntı:
Hepsi 1-2 bina yıksa şimdiye açılırdı.

Bütçe uygunsa açılır.


Sezer1616
4 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 01:31

Burası için Sözüneri Mimarlık'ın bir projesi vardı. Altepe döneminde ortaya atılmıştı. Eğer o yapılsaydı bu bölgenin silüeti ve Bursa çağ atlardı. Gel gelelim şu anki yönetimde bunu yapacak ne vizyon var ne cesaret. Projenin görsellerini Google'a "Hanlar Bölgesi Sözüneri Mimarlık" yazarak bulabilirsiniz.

Serkan99
4 ay önce - Pts 18 Şub 2019, 14:43

- Seçim öncesi elle tutulur vaat bile yok artık ...

-Devlette para varken her yere milyarlık yatırımlar yapılırken ağlamayan Bursa halkı devlette para bitince ağlamaya düşünüyor .. (bakın düşünüyor diyorum yine ağlayamıyor.. ) e ne demişler ağlamayan bebeye emzik yok !!

- Birde en irrite olduğum mesele İzmir- İstanbul otoyolunu söyleyip duruyorlar Bursa'ya gelince..

- Afedersinizde işin içinde İstanbul olmasa bu yol hayatta yapılmazdı Bursa'ya..

-Bursa' ya özel ulaşım yatırımı mı yapmak istiyorsunuz ??

-Hadi bağlayın Hızlı treni 2020 mart ayına kadar var mı yüreğiniz ??

-Hadi 2020 Marta kadar çözün şehir içi trafik sorununu 5 dev kavşak ve yeni ana yollarla ??

- Hadi satın alın Büyükşehir stadını Bursa Belediyesinden Toki aracılığı ile seçimden hemen sonra ??

- Hadi 15 senedir bahsettiğiniz kendinizin bile unuttuğu saçma metro güzergahlarını bitirin yapın 2023 kadar ??

- Hadi yıkın Karatepenin Toki doğanbey ini ??

-Çok mu zor bu kısa eylem planım ??

-E tabi vur ensesini al oyunu Bursa lı için gerek yok bunlara değil mi ?

- Bir Bursa 'lı olarak bu kadar kuzu olursak akp de gelse chp de gelse hep yerler bizi ...

-Sorun partilerde değil bence ... Sorun biz Bursalılarda... İstemeyi bilmeyen ... Hakkını aramayan Bursalılarda ....Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Pzr 03 Mar 2019, 19:54

HANLAR BÖLGESİ PROJESİ GÖRSELİ
Alıntı:

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/-bursa-emin-adimlarla-ge ...aber/27215

Anlamadığım şey şudur ki eski Merkez Bankası binasına nedense el sürülmemiş?


UfukRaifoğlu
3 ay önce - Pzr 03 Mar 2019, 21:35

Zafer plaza'nın üst tarafı da yıkılıyor görsele göre.
Vay beEgemen Can Korkmaz
3 ay önce - Pzr 03 Mar 2019, 22:58

Hanlar bölgesini her seçim öncesi vaat olarak sunuyorlar ama ortada somut hiç birşey yok
İnanan varmı gerçekten bu projeyi uygulamaya koyacaklarına


hakanda
3 ay önce - Sal 12 Mar 2019, 11:15

Alıntı:
Anlamadığım şey şudur ki eski Merkez Bankası binasına nedense el sürülmemiş?
Bildiğim kadarıyla Merkez Bankası tüm binalarını mimari yarışmaların neticesinde belirliyordu. Bursa şubesinin eski binası da mimari olarak cumhuriyet dönemini temsil eden binalardandır. Hatta TCMB yeni binasını da yarışma neticesinde belirlemiş, ardından da ne yazık ki bu geleneği artık sürdürmeme kararı almıştır. Son bina yeni Bursa şubesidir. Sorunuzu yanıtı belki buradadır.Misafir 42f

2 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 18:33

aktasin secimden sonra ilk işi bu projeyi ele almak oldu galiba bu donem yapilabilir bu proje

Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 20:51

TARİHİ ÇARŞININ ÇEKİM GÜCÜ ARTIYOR
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Hanlar Bölgesinin çevresinin açılması, otoparklar, ulaşılabilirliğin sağlanması gibi projelerle tarihi çarşı yeniden eski ihtişamlı günlerine dönecek. Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ndeki esnafla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bölgeye yapılacak her çalışmanın esnafla koordineli bir şekilde yürütüleceğini söyledi.Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni döneme damgasını vuracak projelerinin başında Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin etrafının açılması oluştururken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konunun en önemli tarafı olan esnaflarla fikir alışverişini sürdürüyor. Seçim öncesi defalarca geldiği çarşıya bu kez Bursa’nın seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gelen Aktaş, yeni dönemde çarşı bölgesine yapılacak çalışmalar hakkında esnafı bilgilendirdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı Muhsin Özyıldırım, çarşı derneklerinin başkanları ile bölge esnafının katıldığı toplantıda çarşının geleceği masaya yatırıldı.

Öncelikler belirlendi
Başkan Aktaş, Bursa’nın kalbi konumundaki Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin önceliklerini, geceleri de güven verici aydınlatma çalışmaları, seyyar satıcı ve kaldırım işgallerinin önlenmesi, otopark ve ulaşılabilirlik, işleyişle alakalı sorunların çözümü ve reklam tanıtım olarak belirlediklerini vurguladı. Çalışma yöntemi ile ilgili herkesin farklı bir bakış açısı olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Ancak bizim ‘burada çalışma yapacağız. 1-2 ay dükkanları açmayın’ deme gibi bir şansımız yok. Bu arabanın arızasını durdurmadan, yolda tamir etmeliyiz. Esnafın da sürecin içerisinde olacağı, bizim ve Osmangazi Belediyemizin yapacağı çalışmalarla inşallah tarihi çarşımız hak ettiği değeri bulacak” diye konuştu.

Otopark çözümleri
Özellikle otopark sorunun çözümü noktası ilk etapta Kayhan’daki otopark alanın altının da otoparka dönüştürüleceğini bunun yanında Stadyum Meydanı Millet Bahçesi projesinde de 400 araçlık bir otopark olacağını hatırlatan Başkan Aktaş, “Her sorunu çarşı bölgesinde çözmemiz mümkün değil. Bu bölge çevresinde oluşturacağımız otoparklarla bu sorunu önemli ölçüde ortadan kaldıracağız. Yine Tophane bölgesinde tur otobüslerine yönelik bir çalışmamız olacak. Turizm zabıtamızı oluşturduk, turizm tanıtma ofisimizi daha işlevsel hale getirdik. Etap etap hayata geçireceğimiz çalışmalarla çarşıdaki değişimi hep birlikte göreceğiz” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Osmangazi Kent Meydanı Projesi kapsamında 2 bin araçlık bir otopark yapacaklarını hatırlatarak, oraya araçlarını bırakan vatandaşların Heykel – Garaj tramvay hattı ile rahatlıkla çarşı bölgesine ulaşabileceklerini hatırlattı.

Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı Muhsin Özyıldırım da tarihi çarşı bölgesine gösterdikleri önem nedeniyle Başkan Aktaş ve Dündar’a teşekkür etti.

Başkan Aktaş, daha sonra çarşıyı gezerek, esnafa ‘hayırlı işler’ diledi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/tarihi-carsinin-cekim-gu ...aber/27397

Alinur Başkan'ın gelir gelmez bu projeyi ele alıp harekete geçirecek olması sevindirici haber, umarım o bölgeyi rahatlatır.sayfa 15
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet