Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
fatihdemirel

9 yıl önce - Prş 01 Ekm 2009, 10:11

Bence derhal gerekli restorasyon yapılmalı ve gerekli bilgileri içeren bir plaket yanına asılmalıdır. Akın Bey bu arada kaynayıp giden bu konuyu tekrar gündeme getirmeniz çok doğru bende kaynayıp giden bir başlıktan bahsedeyim çünkü bu konyla oldukça alakalı. "Kendin çal kendin oyna" başlığı altında burada konuşulanların yok olmamasını olumlu eleştirilerin gerekli mercilere ulaştırılmasını dile getirmiştim. Ama o konu da itibar görmedi.

Selcuklular
9 yıl önce - Prş 01 Ekm 2009, 10:13

Sanırırm taş temizlenmiş ama buraya ilgili levhalar konunmamış.

Akın abi'nin bahsettiği nokta o kadar önemli bir nokta ki açıkcası bu taş sadece bu deryada küçüçük bir örnek. Suriçinde daha gizemli binlerce örnek var yeryüzünde, toprağın altında ise milyonlarcasına ulaşılabilir belki. Burtada eleştiri yapmadan da geçemeyeceğim, hem İBB, hem vakıflar, hem de kültür bakanlığı suriçi konusunda çok pasifler açıkcası. Bölgede yapılması gereken mümkün olan heryeri kazmak ve Osmanlı-Bizans-Roma-Ceneviz ve bilemediğimiz diğer tüm medeniyetlere ait esetleri bir açık hava müzesi şeklinde suriçinde sergilemek. Ben suriçinin tüm yollarının karayolu ulaşımına kapanıp, bu yolların kazılması viyadükler üzerinde yükselen altı şeffaf havaray şeklindeki araçlarla da ortaya çıkacak eserler üzerinden gezi ya da yolculuk yapılması taraftarıyım. Bu tarz bir proje ile İstanbul, dün yanın en fazla turist çeken şehirlerini 4-5 misline katlar. Ayasofyanın sahil tarafında bu tarz bir kazı var bu, güzel bir örnek tarihi yarımadanın kazılması için.

tatatamara
9 yıl önce - Prş 01 Ekm 2009, 11:15
İstanbul'un Geometrik Orta Noktası Kabul Edilen Tarihi Granit Sütun ...

Bir kaç sene evvel istanbul aşığı bir hocam "istanbul'un merkezi neresi biliyor musun" diye sormuştu derste.Benim aklıma da Çemberlitaş gelmişti.Baktı kocaman adamlar sorunun cevabını bilmiyorlar tarif etmişti bu sütunu.Ben tarifi üzerine gitmiş sütunun bu olduğunu anlamamıştım.İstanbul'un Geometrik Orta Noktası Kabul Edilen Tarihi Granit Sütunun üzerinde, çevresinde buna dair bir levha görememiştim çünkü.Dağ başında üzerinde çaputlar olan bir ağacı önemseyen bir milletin böylesine bir değerle hiç ilgili olmaması ilginç doğrusu...

yasin.yılmaz

8 yıl önce - Prş 12 Ağu 2010, 00:17

(+)

Mehmet DK

2 yıl önce - Pzr 05 Şub 2017, 19:03

Başlığa değişik bir açıdan çekilmiş bir fotoğraf ile katkım olsun istiyorum.. Bu sütunu gidip yerinde görmeyi bende çok istiyorum. Notlarıma aldım ve kısmet olursa yakında gider inceler bi iki fotosunuda çekerim. Umarım halen daha oradadır. Bizde belli olmuyor çünkü, bu gün var yarın yok misali ortadan kaybolabilir..

Kedinin duruşuda gel çimdikle beni diyor cinsten.. Galiba bir simitçi ? görüntülenmiş olmakta. Tam seçemedim doğrusu.

Momoli Mehmet
3 ay önce - Çrş 06 Mar 2019, 09:23

İlgili taş için bir levha koyulmuş.

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet