Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa TEKNOSAB
« önceki   123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 32
Cemal coskun
4 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 17:46

En son bugün gösteriyordu şimdi ben tekrar baktım kaldırmışlar

Misafir ed7

4 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 21:01

Yerli otomobil Teknosab'a gelir mi?

kerimli80
4 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 15:42
yerli otomobil


Büyükdede, fabrikanın Bilecik'te kurulması ihtimalinin olup olmadığı sorusuna, "Şu anda onların bizden talebi daha Bursa'ya yakın bir yerde olmak şeklinde ama Bursa'da da yer bulmakta zorluk var. Yer seçimi hakkı onların, onlara bırakmamız lazım." yanıtını verdi.

Bakan yardımcısının bu cümlelerinden de anlaşılıyor ki yerli otomobil %90 bursa da üretilecek.Açık açık yer seçimi hakkı onların onlar da bursayı istiyor demiş..Bursa da olursa eğer büyük ihtimal teknosab olur diye düşünüyorum.Hayırlısı olsun..kerimli80
4 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 15:43

'Yerli otomobil fabrikasını Bursa'ya yakın bir yerde kurmak istiyorlar'
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Büyükdede, TOGG tarafından kurulacak fabrika için, "Şu anda onların bizden talebi daha Bursa'ya yakın bir yerde olmak şeklinde ama Bursa'da da yer bulmakta zorluk var." dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Bilecik Valisi Bilal Şentürk'ü makamında ziyaret etti.

Valilik Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükdede, yerli otomobil çalışmalarının hangi aşamada olduğu sorusu üzerine, "Şu anda yerli otomobille ilgili olan TOGG iyi bir çalışmanın içinde. Başında da çok değerli bir arkadaşımız var sağ olsun. Biz de destek veriyoruz. Şu anda hızla özellikle Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde, orası da Bakanlığımıza bağlı bir kurum, onun 16'ncı katında mühendisler grubu start veriyorlar, yeni başladılar." ifadelerini kullandı.

Şu anda fabrikanın kurulacağı yer ve tesisin büyüklüğünün belirlenmesiyle ilgili sürecin devam ettiğini söyleyen Büyükdede, hazırlıkların hızla ilerlediğini dile getirdi.

Büyükdede, fabrikanın Bilecik'te kurulması ihtimalinin olup olmadığı sorusuna, "Şu anda onların bizden talebi daha Bursa'ya yakın bir yerde olmak şeklinde ama Bursa'da da yer bulmakta zorluk var. Yer seçimi hakkı onların, onlara bırakmamız lazım." yanıtını verdi.

Teknolojik yatırımlar ve yazılımcı gençlere sağlanan destekler
Büyükdede, bir başka soruya cevap verirken de Türkiye'de yürütülen teknolojik çalışmalar ve yazılımcı gençlere sağlanan desteklere değindi.

Savunma, Uzay Havacılık Kümesinin 4 yıl başkanlığını yürüttüğünü belirten Büyükdede, şöyle devam etti:

"Türkiye'deki insansız hava araçlarının üretilmesi, roketlerinin üretilmesi, uçaklarının üretilmesi, kendim de bir uçak mühendisi olduğum için uçak endüstrinin Türkiye'deki gelişimi için çok ciddi bir çalışmanın içinde olduk. Şu anda Türkiye kendi insansız hava aracını belki dünyada en iyi yapan ülkelerden biri haline geldi. Kendi silahlarını, kendi zırhlı araçlarını, kendi tankını, topunu, mühimmatını bir de uzay çalışmalarını, şimdi uzay ofisi de kuruldu artık uzay çalışmalarını da başlatmış bir ülkeyiz. Gençler için de Bilişim Vadisi'nde biliyorsunuz 175 bin metrekarede sadece gençlerin dijital platformlara geçmesini sağlamak için kurduk esasında oraları. Üniversitelerimizde de dijital konularda gelişmelerini sağlayacak bir yapılanmanın içine girdik. Bakanlığımızda 3 bakan yardımcısıyız, biri de gençlerin dijitalleşmesi konusunda çalışan bakan yardımcıları olan bir bakanlığız. Bu konuya o kadar önem verdiğimiz bir dönemi yaşıyoruz ki Sayın Bakanımız da hakeza bu konuları en iyi bilen arkadaşlarımızdan biri ve dijitalleşme gençlerin yeni sanayi 4.0'a adaptasyonlarının sağlanması, yeni yazılımlarda etkin hale gelmesini sağlayacak çözümler üretmeye gayret ediyoruz."

Hasan Büyükdede, özellikle yazılımcılar için hazırlanan özel yönetmeliklerin de yakında yayımlanacağını ifade etti.

Özel destekler dönemine girildiğine dikkati çeken Büyükdede, "Gençler hakikaten son derece tempoları hızlı ve dünyanın yeni trendine bizden çok daha hızlı adapte olabilecek yapıya geldiler. Bundan da gurur duyuyoruz hakikaten." diye konuştu.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/yerli-otomobil-f ...r/1399838#


Misafir da6

4 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 21:50

İnsallah bursaya ve teknosab a cok büyük ilgi uyandıracak. Bi haber İnsallah en kısa zamanda gerceklesir.Misafir 64a

4 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 09:04

Heyecan verici bir haber yerli otomobil bursa teknosab içinde büyük önem taşıyor

Misafir a0a

4 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 15:18

Bursa'nın kapasitesi bir fabrikayı daha taşıyamaz, mümkünse anadoluda gelişmemiş alanlara yapılsın.
mevcut hali ile bile çok kalabalık olan Bursa'ya yazık etmemek lazım. şu anda nufus yaklaşık 3 milyon yerli araba fabrikası kurulduktan sonra bu rakam 4 milyonu zorlar. sonra Nilüer çayı biraz daha kirli akmaya başlar, trafik biraz daha artar, hava biraz daha kirlenir. oysaki bursa'nın en verimli toprakları tarım için kullanılmalı.Misafir 64a

4 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 20:24

Otomobil sehri bursa gerek alt yapısıyla gerek tecrübesiyle gerek tedarikcisiyle gerek limanlarıyla her sekilde bursa öne cıkıyor zaten bursa ticaret sanayi odasının her seferinde teknosab da yerli otomobil E yer var yeriniz hazır seklinde defalarca dile getirdi birazdaha gayretli somut adımlar atılmadı gerekiyor lafta değilde içraat lazım simdi artık btso nun bastırması gerekiyor buyurun yeriniz hazır demesi gerekiyor insallah daha güzel haberler bekliyoruz

carca
3 ay önce - Sal 05 Mar 2019, 19:57

Yerli otoda ipi Bursa göğüsledi

Türk otomotiv sektöründe heyecan yaratan yerli otoda adres belli oluyor. SABAH'ın edindiği bilgiye göre, birçok ilin kıyasıya rekabet halinde olduğu yarışta Bursa ipi göğüslemek üzere. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yakın zaman önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na üretimi Bursa'da yapmak istediğini bildirdi. Bursa'da kurulacak fabrikanın yerinin ise Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) civarında olacağı ifade edildi. Bursa kent merkezinin yaklaşık 30 kilometre batısında, Bursa-Karacabey Karayolu'nun da yaklaşık 2.5 kilometre kuzeyinde yer alan yeni sanayi bölgesi Gemlik Limanı'na da 50 kilometre mesafede yer alıyor. Uzun süren fizibilite çalışmaları sonunda bu yönde karar alan TOGG'un, otomobil fabrikasının büyüklüğü, tasarımı ve mühendislik çalışmaları için Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde de bir Ar-Ge merkezi kurduğu öğrenildi.

TOGG'un Bursa'da üretim talebini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri de doğruladı. Kararın büyük ölçüde netleştiği ancak, Bursa'daki 4 farklı arazi üzerinde fizibilite sürecinin de devam ettiğini belirten yetkililer, birkaç hafta içinde açıklama yapılacağını ifade etti. Bursa iş dünyası, Türkiye'nin ilk otomobil test merkezinin açılacak olması, otomobil üretimi için altyapısı ve sanayi bölgeleri, kalifiye eleman gibi artıları nedeniyle üretimin Bursa'da yapılması gerektiğini savunuyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı'na ve TOGG'a ilk üretim yeri raporu da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sunulmuştu. Türkiye'de üretilen 15 modelin 9'u Tofaş Bursa tesisleri ile OYAK Renault Bursa tesislerinde üretiliyor. OYAK Renault Bursa fabrikası yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault'un Batı Avrupa dışında en yüksek kapasitesine sahip üretim tesislerinden birisi. Tofaş ise yılda 450 bin araçlık üretim kapasitesine sahip.


Doğan DEMİRBAĞ
2 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 03:00
Teknosab yerli otomobilden sonra wolksvagen içinde yer aranıyor


https://www.olay.com.tr/mobi/yerli-oto-teknosab-y ...4276yy.htmsayfa 32
« önceki   123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet