Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
atk16
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 15:25

Alıntı:
İrfaniye en başından beri Görükle'den ayrı bir yerleşim yeridir. Görükle ile alakası yok. Son bir kaç yıldır Görükle'nin büyümesiyle birlikte İrfaniye ile neredeyse birleşti.

İrfaniye, Görükle ile iç içe şuanda. Orada yaşayanlar gelip Görükle'den alışveriş yapıyor, Görükle içerisinde oturuyor, kalkıyor, geziyor. Her neyse orasıda Görükle nüfusuna dahildir bana göre, bu bir realitedir.

Baygizem75
1 yıl önce - Çrş 28 Şub 2018, 00:31
Görükle Mera

İyi akşamlar arkadaşlar görükle merada imar çalışmaları olduğu duydum yatırım yapılabilirmi bilgisi olan arkadaşların görüşlerini almak isterim vereceğiniz bildiler benim için önemli teşekkürler.

it308351
2 hafta önce - Prş 28 Şub 2019, 14:52

Alıntı:
Görükle Mahallesi'nin nufusu 35 bin rakamının üstünde. Ayrıca Görükle üniversitenin kendi sınırları içinde yer almasından dolayı bildiğiniz gibi öğrenci nüfusunun bir hayli yoğun olduğu bir lokasyon.
Ama öğrenci kardeşlerimiz ikametgahlarını kendi illerinden %95 Bursa'ya aldırmıyorlar, doğal olarak aşağıda 37,979 olan resmi nüfustan daha fazla insan yaşadığı bir gerçektir Görükle'de. Ek olarak Görükle; Dumlupınar mahallesi , İrfaniye Mahallesi ve Görükle mahallesi olarak ayrıldı. Ama konum olarak baktığımız bir bütün olarak düşünmek yanlış olmayacaktır.

Bu durumda;
Dumlupınar mahallesi: 18,735 kişi
Görükle mahallesi: 19,107 kişi
İrfaniye mahallesi: 1,137
Toplam: 37,979 kişi eder.

Görükle Semti 2018 yılı nüfus verileri;

Dumlupınar mah: 20.247 (bir önceki yıla nüfus artışı; 1.512 kişi)
Görükle mah: 20.436 (bir önceki yıla nüfus artışı; 1.329 kişi)
İrfaniye mah: 1.140 (bir önceki yıla nüfus artışı; 3 kişi)

Toplam: 41,823 kişi.

Bir önceki yıla göre toplam nüfus artışı; 3844 kişi.

Efe Elaldı

2 hafta önce - Prş 28 Şub 2019, 15:04

görükle nüfusu her geçen yıl büyüyor bir çok bina inşaa ediliyor bursa batıya doğru büyüyor bundan en çok etkilenecek yerlerden biride görükle olacak

it308351
2 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 10:06

Alıntı:
görükle nüfusu her geçen yıl büyüyor bir çok bina inşaa ediliyor bursa batıya doğru büyüyor bundan en çok etkilenecek yerlerden biride görükle olacak

Evet hocam,teknosab ile akçalar,kayapa,görükle,hasanağa bölgeleri buralarda çalışan insanların nüfus yükünü kaldıracak. Ben yinede buralara halen gereken belediyecilik hizmetinin verilmediği düşünüyorum.
Şehir batıya doğru büyüyor ama siyasi sebeplerden midir bilmiyorum pek fazla yatırım vs. yok.

Mesela Görükle veya civarında en kötü mihraplı parkı gibi, kültürpark gibi bir rekreasyon alanı olmalıydı.
Alışveriş caddesi olmalıydı.

Buradaki yük carrefour,özdilekpark,suryapı gibi avm'lerde birleşiyor. Yani bulunduğun bölgede alışverişini bile yapamıyorsun.

Bunların şimdiden planlanması lazım. Sadece ev yapmakla betonlaşmadan başka birşeye ulaşamazsınız.

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> BURSA