Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Teknik Üniversitesi
« önceki   123 ... 414243

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 43
Özkan_Bayhan
2 yıl önce - Çrş 18 Oca 2017, 22:25

Bursa Teknik Üniversitesinin Yıldırım ve Mimar Sinan Kampüslerinden çektiğim bazı fotoğraflar paylaşmak istiyorum. BTÜ Yıldırım Yerleşkesi eski Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinin olduğu yerde inşa edilen yeni bina. Asansörlü ve güzel sınıfları ile dikkat çekiyor. Mimar Sinan Yerleşkesi ise kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesinin kampüsleri. BOÜ kapatılınca bu binaya BTÜ yerleşti. İtiraf etmek gerekirse Bursa Orhangazi Üniversitesinin kampüsü gerçekten harikaydı. Özel üniversite olduğundan yatırım yapılmıştı. Asansörlü kampüs, geniş, ferah ve akıllı donanıma sahip sınıfları vardı.

Bursa Teknik Üniversitesi Yıldırım Yerleşkesinden Fotoğraflar:


(+)(+)(+)


Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesinden Fotoğraflar:


(+)(+)(+)Ve Bonus, Yıldırım Yerleşkesinden Uludağ Manzarası.

(+)


Volkan__34
2 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 00:56

Bu nasil universite? Ogrenciler nerede? Hocalar nerede?

Musa Dmr
2 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 10:11

Alıntı:
Bu nasil universite? Ogrenciler nerede? Hocalar nerede?

yorum yapmak için yorum yapıyorsunuz:)
sınıfta dersteler demekki öğrenciler:)Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 12:17

Yaz BTÜ'nün sitesine Akademik Takvim diye öğrencilerin nerede olduğu belli olur.

Misafir 000

2 yıl önce - Prş 02 Mar 2017, 12:32

Bursa'nın en önemli bu yatırımı ne oldu?
27 Şubat 2017 Pazartesi, 07:26
Ersel PEKER
erselpeker@bursahakimiyet.com.tr

Kentimizde uzunca süre konuşulan en önemli yatırımlardan biri olarak da gösterilen Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) yapımıyla ilgili Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'ın dışında kimsenin ağzını bıçak açmıyor.
Zira hükümetin her ile bir üniversite projesince kentimiz de payına düşeni almış olmasına rağmen ne yazık ki iki yıl yatırımın nereye yapılacağıyla ilgili tartışmalarla geçmiştir.
Netice itibarıyla Kestel'e yapılmasında karar kılınan Bursa Teknik Üniversitesi'nin ana kampusu inşaatına bir türlü başlanılamamasıyla da iki yıl daha ilave kayıp zaman oluşmuştur.
Yapılacak kampus inşaatı alanı içinde kalan vatandaşa ait yerlerin ücretleri ödenip kamulaştırılması yapılmış olmasına rağmen, en küçük bir gelişmenin olmayışına TBMM'de Bursa'yı temsil eden siyasi iradenin de yatırıma olan ilgisizliği hayret edici boyuttadır.
Evet, Orhangazi Üniversitesi'nin 15 Temmuz sonrası lağvedilerek mevcut binalarının Bursa Teknik Üniversitesi'ne devredilmesi kampus yapımı sürecini sekteye uğratmıştır.
İyi de, kampusun Kestel'e yapılacağının açıklanmasıyla başta Kestel Belediyesi'nin üniversite gençliğine hitap edecek plan, proje çalışmalarıyla birlikte bölgede yaşanan yatırım hareketliliği bu yüzden durmuştur.
Aynı şekilde ilçe halkında da pekala haklı olarak üniversitenin Kestel'e yapılmaktan vazgeçilip yatırımın başka bir yere kaydırıldığı görüşü hakim.
İnşaatın başlamasına ilişkin somut bir gelişmenin olmayıp beklentilerin gerisinde kalınması hiç şüphe yok ki, en çok Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'ı güç durumda bırakmıştır.
...

Kaynak : http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/ersel-p ...-9934.htmlMisafir b83

2 yıl önce - Cum 16 Hzr 2017, 17:05

Özür dilerim yukarıda mesajımı yazarken yanlışlıkla tuşa basıp mesajı henüz bitirmeden gönderdim o yüzden anlamsız bir mesaj ortaya çıktı. O mesaj silinirse memnun olurum. Neyse şu anda Bursa'ya kurulması planlanan Bursa BTSO Üniversitesi ve Sınav Eğitim Kurumları Başkanı Gıyasettin Bingöl tarafından kurulması planlanan bir özel üniversite daha var.

Haberin detayına buradan ulaşabilirsiniz; http://www.bursaport.com/haber/egitim/bursaya-yen ...80378.html


Misafir 563

1 yıl önce - Pts 19 Şub 2018, 12:36

Ayrıca bir de Cavit Çağlar'ın Mudanya Yolu'na çephe olacak olan ünivesite projesi var. Yani 2 yıl içinde Bursa net olarak 3 vakıf üniversitesine kavuşacak. Bir ara otosansit'e Emir Sultan tıp Üniversitesi kurulacağı da konuşuldu, ama o biraz zor. Keşke sadece tıp üniversitesi kurulabilse.engincl

3 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 19:04

2010 yılında kurulan Bursa Teknik Üniversitesi geçen dokuz yıl içinde maalesef fazla bir gelişme gösteremedi.Son üç yıldaki öğrenci sayısındaki artış ve gelişme kapatılan bir üniversitenin kampüsünün ve öğrencilerinin BTÜ'ye devredilmesi sonucudur. Kapatılan bu üniversite olmasaydı BTÜ'nün hali ne olurdu?
Çataltepe'ye yapılması düşünülen ancak bir türlü yapılamayan kampüs yüzünden Bursa Teknik Üniversitesi küçücük bir üniversite olarak kalmıştır. BTÜ ile aynı zamanda diğer şehirlerde açılan üniversiteler kampüslerine kavuşmuş yada kavuşmak üzere iken BTÜ'nün gelişmesini, büyümesini sağlayacak bir kampüsünün olmaması üzücü.

Bursa Teknik Üniversitesi'nin resmi sitesinden aktardığım istatistiki tabloları incelediğimizde BTÜ'nün gelişim süreci (ki bence yerinde sayma süreci) daha iyi anlaşılıyor.2019 yılında BTÜ'nün ulaşabildiği seviye 6 fakülte, 2 yüksekokul, 2 enstitüdür..3.755 lisans öğrencisi, 910 lisanüstü öğrenci olmak üzere toplam 4.665 öğrenci vardır.. 2018 yılındaki toplam öğrenci sayısı ise 4.615'tir. Son bir yıllık öğrenci artışı yalnızca 50 (elli) öğrenci. Üzücü ve yazık.

Misafir 7b9

3 ay önce - Cmt 16 Mar 2019, 11:18

Daha 2019 başındayız yeni öğrenciler Eylül’de geliyor mezunlar Haziran’da oluyor güzel bir artış var istatistikleri yanlış yorumlarmışsınız

engincl

3 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 17:37

Alıntı:
Daha 2019 başındayız yeni öğrenciler Eylül’de geliyor mezunlar Haziran’da oluyor güzel bir artış var istatistikleri yanlış yorumlarmışsınız


Yanlış yorumlama yok. Tablolardaki rakamlar Bursa Teknik Üniversitesinin internet sitesinde ( http://www.btu.edu.tr/index.php?sayilarlabtu=0 ) yayınlanmış olan resmi veriler. 2019 yılı rakamları 2018-2019 öğretim yılının 2019'daki (kaydını sildirenler veya kaydı silinenler düşüldükten sonraki) net öğrenci sayısıdır. Güncellenme tarihi 06.03.2019. Bir önceki yılla karşılaştırırsanız artış falan yok yerinde sayma hatta gerileme var. Mevcut sözde kampüsler yetersiz.
Israrla diyorum ki;
Çataltepe'ye yapılması düşünülen ancak bir türlü yapılmayan, yapılamayan kampüs yüzünden Bursa Teknik Üniversitesi küçücük bir üniversite olarak kalmıştır ve kalmayada mahkumdur.sayfa 43
« önceki   123 ... 414243
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet