Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3522
Katakuli
4 ay önce - Sal 01 Oca 2019, 21:17

Dış görüntü olarak Türkiye'nin en iyi bir kaç stadyumundan.

sdgr

4 ay önce - Cum 04 Oca 2019, 11:07

Bursaspor'da artık Allah rızası için kendi taraftarını düşünüp kale arkasındaki tel örgüler için işlemi kendi cebinden yapamıyor mu? Bu kadar mı batık bu kulüp? Bu ne arkadaş herşeyi belediyeden bekle...

Beklenebilecek, toleransı olan bir konu olsa neyse, ama taraftar her maçta mağdur, ortalama bir topçunun aylık maaşından daha fazla tutmayacak bu işlemi de kendi cebinden yap bitir be kardeşim. Yuh artık.


İsmail1963
4 ay önce - Cum 04 Oca 2019, 17:25

Tarık Çapçı

Belediye’nin Bursaspor’a gerektiğinde destek olması; ama iç işlerine karışmaması gerektiğinde hepimiz hemfikiriz.

Ama maalesef kim göreve gelirse gelsin haddi olmadığı halde Bursaspor’un başkanını, hocasını belirlemeye kalkıyor ve maalesef ki başarıyor da.

Başkan Ali Ay’ın tekrar seçilmesinde etkin rol oynayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş geçtiğimiz günlerde Olay Medya ziyaretinde Bursaspor yönetimine yönelik eleştiri mahiyetinde açıklamalar ve sitemlerde bulunmuş.

Özellikle stat konusunda söyledikleriyle belediyenin hatalarını yok saymaya çalışmıştı Sayın Aktaş.

Özetle, stadın yerinin yanlışlığını, Bursaspor’un stada kira ödemediğini, İsim hakkını satamadığını, dükkanları kiraya veremediğini, kafa inşaatının da martta biteceğini ifade etmiş. Budo reklamı örneği ile Bursaspor’a büyük destekleri olduğunu söylemiş.

Aslında kafaya kakmış da denebilir !

Bursaspor kulübü idarecileri bu açıklamalara çıkıp cevap vermez.

Hepsinin cevapları var da çekinceleri nedeniyle susuyorlar.

Kongre üyesi bir gazeteci olarak bizler cevap verelim o zaman.

Eski Yönetici Hakan Dinçtürk’de bu konuda Başkan Aktaş’a sosyal medya hesabından yanıt vermiş.

O'nun açıklamalarından da yararlanarak konuya bende değinmek istiyorum.

SAYIN AKTAŞ…

1-STADIN YAPIMI: Devlet Bursa’ya stat yapacakken “Stadı biz yaparız” diye bu yükü üstlenen Büyükşehir Belediyesidir. Bursaspor “Stadı devlet yapmasın, Belediye yapsın” falan demedi.

2-STADIN YERİ: Stadın taşınmasına Cumhurbaşkanı ve uygulayıcı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı karar verdi. Bursaspor Kulübü ve taraftarları stadın taşınmasını asla istemedi. Stadın taşınma kararının verildiği Belediye toplantısında sizin de yer aldığınız gerçeği de gün gibi ortada duruyor. Kısacası bu konuda yapacağınız tek şey öz eleştiri olabilir.

3-KAFA İNŞAATI. Bu stadın Alamet-i farikası Timsah kafasıdır. Stadın vitrinidir, albenisidir. Uluslararası alanda bile bu özelliği ile ses getirmiştir. Ama önceki belediye başkanı birazını yaptı, siz 14 aydır tek çivi çakamadınız. O kısım bitmeden stadın cazibesi olamaz. Zaten birçok problemi olan bir yapının en önemli kısmını yıllardır bitiremeyen de belediyenizdir. Dolayısıyla bu konuda da eleştiri değil özeleştiri yapmalısınız.

4-DÜKKANLARIN KİRALANAMASI: Stadın etrafını Çin Seddi gibi çeviren gereksiz bariyeleri bir türlü kaldırmayan sizin belediyeniz. Yok güvenlik yok bilmem ne ! Bir sürü geçersiz bahane üretenler sizlersiniz. Ulaşılamayan hatta yanına yaklaşılamayan bir yapıya siz gidip dükkan açar mısınız ? Alın size bir özeleştiri konusu daha !

5-HASTANE İNŞAATI: Sağlık kompleksinin inşaatı stadtan sonra başladığı için bu konuda da stada yönelik eleştiriler yersizdir.

6-İSİM HAKKI SATIŞI: Ulaşımından iç yapısına, Simgesi Timsah kafasına kadar birçok eksiği tamamlanmamış olan Timsah Arena’na bitirilememiş bir projedir. Bitirilememiş bir proje için kira beklemek de, diğer alanlarda gelir elde edilmesini beklemek de akıl ve mantık dışıdır.

7-BELEDİYE YARDIMI Kentin en büyük markası ve milyonların gözü önündeki Bursaspor’un BUDO reklamını göğsünde taşıması BUDO için asıl prestijdir. 3-4 yıldır şampiyonluğa oynayan Başakşehir Kulübü tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin finansmanıyla bunları başarırken, 2 milyonluk BUDO reklamını dillendirmek abesle iştigaldir. Bursasporlu yöneticiler kamuoyu önünde tartışmayı sevmiyor. Ama dost meclisinde söylenenleri biliyoruz

8-BURSASPOR’UN BORÇLARI: Bursaspor’un borçları Timsah Arena’nın para getirecek alanlarının pazarlanabilmesi ile büyük ölçüde bitecektir. Geçmişteki Bursaspor Başkanına “Korkmayın borçlanın stadı bitireceğiz, oradan gelecek parayla ödersiniz” diyen de eski Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Sizin otoparkı alırken “Verin otoparkı daha çok gelir getirecek proje vereceğim “ demeniz gibi bir şeydi o da.

Bu yüzden Sayın Aktaş Bursaspor’un mevcut durumu ve Timsah Arena’dan gelir elde edememesinin en önemli sorumlularından birisi Stat inşaatını 8 yıldır bitiremeyen Bursa Büyükşehir Belediyesidir.

Tüm bu gerçekler ışığında Bursaspor Kulübünü bu konularda eleştirmeniz haksızlık olur.

Zaten Bursaspor kamuoyu da tüm bunların farkında.

Sizin yapmanız gereken, hatayı başkalarında aramak değil, Bursaspor’a söz verdiğiniz destekleri verip, stadına bir an önce bitirmenizdir.sdgr

4 ay önce - Sal 15 Oca 2019, 10:24

arkadaşlar stadyuma girerken passo uygulamasından barkod gösterek girebilirsiniz dediler doğrumu? kartım kayıp da

cCcenk38
3 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 01:41

nuri06
3 ay önce - Çrş 20 Şub 2019, 13:22

Bu stadyuma, bu şehire, bu mükemmel taraftara RESMİ olacak bir MİLLİ MAÇ yakışır

michal
3 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 22:32

Merhaba, Timsah Arena '2018 Yılı Stadyumu' için aday gösterildi. Burada oy kullanabilirsiniz:
http://stadiumdb.com/competitions/stadium_of_the_year_2018mus emrullah
1 hafta önce - Pts 13 May 2019, 18:17
Belediye’de “Timsah Arena’yı satalım” teklifi!


Alıntı:
Muhalefet grup sözcüleri, gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, halk arasında Timsah Arena olarak bilinen Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun devlete satılarak harcanan paranın geri alınmasını teklif etti.


31 Mart seçimlerinden sonra gerçekleşen Büyükşehir meclisine muhalefet grup sözcülerinin sözleri damga vurdu.

Büyükşehir gündeminde BUSKİ‘nin 100 milyonluk, mali hizmetlerin de 250 milyonluk kredi kullanma teklifi sunuldu. Bunun üzerine muhalefet sözcüleri söz alarak çarpıcı bir teklif sundu. Teklifte, “Timsah Arena‘ya harcanan 500 milyon Bursa‘nın hakkı. Bu stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığı‘na devredilsin. Bu konuyu şimdi oylamaya sunalım. Bursa‘nın hakkı olan para bize gelsin. Boşuna kredi çekmeyelim” denildi.

Bu teklif üzerine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da “Şimdi oylama yapma durumu yok. Ben gerekli görüşmelerimi yapıyorum. Değil stadı, bu şehir için belediye binasını, ceketimi dahi satarım” dedi.

Bu konuşmanın ardından meclise gelen diğer kanun teklifleri kabul edildi ve görüşmeler sona erdi.


Kaynak Bursasporluyuz.org


Arda Beşir
1 hafta önce - Pts 13 May 2019, 18:19

İlginç bir teklif, başkanın sözleri de bir o kadar ilginç.

jasminn
1 hafta önce - Sal 14 May 2019, 13:06

Başkanımız makam aracına tekrar kavuşmuş diyorlar doğru mudur?sayfa 3522
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet