Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
Cüneyt5316

1 yıl önce - Cmt 05 May 2018, 17:31
Bursa'da asfalt sezonu başladı


Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2018 asfalt sezonunu Keles ilçesindeki 14 kilometrelik Alpagut, Uzunöz, Akçapınar, Belenören, Haydar ve Menteşe Grup Bağlantı Yolu’ndaki çalışmayla açtı.


Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı asfalt sezonunu Dağ Bölgesi'nde açtı.

Keles ilçesinde törenle start verilen çalışmalar kapsamında Alpagut, Uzunöz, Akçapınar, Belenören, Haydar ve Menteşe Grup Bağlantı Yolu’na 14 kilometrelik sıcak asfalt atıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dağ yöresi nüfusunun az gözükmesine karşın şehir merkezinde bu yöreyle ilişkisi olan çok fazla insanın bulunduğunu söyledi.

Yapılacak yol ve altyapı çalışmalarıyla dağ bölgesine insan akışının daha da artacağına inandığını belirten Aktaş, "Bu düşünceyle asfalt sezonunu Keles ilçemizde başlattık. Bu sene dağ yöresinde 80 kilometreden fazla sıcak asfalt, 240 kilometreden fazla da sathi kaplama çalışması yapacağız. Sezon itibariyle çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdüreceğiz. İnsanlarımızın Bursa ile dağ yöresi arasında, ilçeler arasında, köy ve mahalleler arasında rahat ulaşım yapmasını arzuluyoruz. Vatandaşımızın bizlere teveccühü olduğunu biliyoruz. Bizler de Keles'in her noktasına daha hızlı hizmet için çalışacağız. 2018 asfalt sezonumuz şehrimize hayırlı olsun" dedi.

"Dağ yöresini çekim merkezi haline getirmek istiyoruz"

Tarihsel derinliği olan Keles'e büyük önem verdiklerine değinen Aktaş, Büyükşehir marifetiyle Kocayayla gibi önemli bir değere yönelik çalışmaların sürdüğünü anlattı. Bölgenin ciddi çekim merkezi olması gerektiğinin altını çizen Aktaş, "Dağ yöresinin yüzünü turizm ve hayvancılığa çevirmesi gerektiğine inanıyorum. Bununla ilgili yapılacak projelerimiz var. 4 ilçenin orta noktasına hayvan pazarı, et kombine tesisi ve çeşitli yatırımlar düşünüyoruz. Dağ yöresini çekim merkezi haline getirmek istiyoruz. İnşallah doğal güzellikler bozulmadan yapacağımız yatırımlarla bu bölgeler çekim merkezi olacaktır” şeklinde konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise, son 4 senedir Keles açısından çok verimli geçtiğini, ciddi yatırımlar aldıklarını belirtti. Kırsal turizm alanında bölgeyi çekim merkezi haline getirmek istediklerini anlatan Teke, "Ciddi potansiyele sahibiz. Doğru işler yapılıyor. Bizlere desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a teşekkür ediyorum. Kırsal turizm sayesinde bölge halkının ekonomik anlamda kalkınacağına inanıyorum. Nüfus değil, buraya gelen insan sayısının önemli olduğunu düşünüyorum. Kısa zamanda Keles'i Türkiye'nin cazibe merkezi yapacağız" diye konuştu.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/bursada-asfalt-sezon ...51652h.htm

Dağ ilçelerinden bence tek çekim yaratacak ilçe orhanelidir... Gerek yeni yapılacak sanayi sitesi ve TOKİ’ler ile gerekse doğası ile muhteşem ivme kazanıyor ve kazanacakta. Belediye kent meydanı çalışmalarına başlamış bile..


Cüneyt5316

1 yıl önce - Cmt 05 May 2018, 19:21
Gürsu, Büyükşehir ile dönüşecek


Alıntı:
İlçelere yönelik değerlendirme toplantılarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gürsu'da muhtarlarla bir araya geldi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçelere yönelik değerlendirme toplantıları kapsamında Gürsu'da muhtarlarla buluştu. Mahallelerde yaşanan sıkıntıların dile getirildiği toplantıda konuşan Başkan Aktaş, sıkıntıların birlik ve beraberlik içerisinde giderileceğini söyledi.

Mahallelerin tüm ihtiyaçlarını yakından bilen muhtarlar, Gürsu’daki bir restoranda gerçekleşen toplantıda görüş ve taleplerini dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçede sürdürülen çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Buluşmada, genel olarak altyapı, ulaşım, sosyal donatı alanları, yol, otopark ve tarım konuları ele alındı.

"Birlik ve beraberlik içerisinde meseleleri çözeceğiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, değerlendirme toplantılarının 13'üncüsünü Gürsu'da yaptıklarını söyledi. Göreve geldikleri gibi 17 ilçeyi hızla taradıklarını, ardından teknik ekiplerin bir araya geldiğini belirten Başkan Alinur Aktaş, son olarak demokrasinin uç beyleri muhtarlarla buluşarak tüm konu ve sıkıntıları yerinde dinlediklerini ifade etti. Alınan kararlarla yol haritasına şekil verdiklerini vurgulayan Başkan Alinur Aktaş, ortak akla ve konunun ilgili paydaşlarıyla buluşmaya özen gösterdiklerini ifade etti. Konuşmasında Gürsu’nun ‘görevi başında vefat eden’ bir önceki Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ı da rahmetle anan Başkan Aktaş, ilçenin sıkıntıları için vakit ayıran muhtar ve yöneticilere teşekkür etti. Başkan Aktaş, "Yaklaşık 6 aydır ekibimizle aktif şekilde çalışıyoruz. Bursa, 3 milyona yaklaşan nüfusu, 17 ilçesi ve 1058 mahallesiyle hareketli ve aksiyonu bol olan bir şehir. Her şehrin olduğu gibi buranın da bazı sıkıntıları var. Ancak tüm meseleleri kısa zamanda atlatabilecek gücümüz de var. Bu şehre kim hizmet ettiyse, hepsinden Allah razı olsun. Bizler çıtayı yukarı çıkarmanın derdindeyiz. Özellikle yarım işlerin bitirilmesine önem veriyoruz. Ardından öncelikli ve acil konular bizim için geçerlidir. 2018'i yol ve ulaşım yılı ilan ettik. İhtiyaç ve kaynaklar doğrultusunda hareket ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde meseleleri çözeceğiz" dedi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise, genişletilmiş istişare toplantısına katılan muhtarlara teşekkür etti. Gürsu'ya daha iyi hizmetler yapabilmek adına bu tür buluşmaların önemli olduğunu söyleyen Işık, toplantının hayırlar getirmesini diledi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gökay Bilir de Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin vatandaşla temas halinde bulunduğunu, hayatı kolaylaştıracak adımların en kısa zamanda atılacağını belirtti.

AK Parti Gürsu İlçe Başkanvekili Osman Acak'ın da yer aldığı toplantıya, Büyükşehir Belediyesi'nin bürokratları, meclis üyeleri, AK Parti ilçe kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı.


Kaynak: http://www.olay.com.tr/gursu-buyuksehir-ile-donus ...51750h.htm

Aktaş seçim hazırlıklarına yavaş yavaş başladı... İlçeleri dolaşarak daha da iyi tanıma fırsatı elde ediyor...


Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 09 May 2018, 13:13
Kanuni Sultan Süleyman mirası bahçede iş makinesi sesleri


Alıntı:
Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti Bursa, yüzyılların birikimini barındaran pek çok tarihi mekana bugün de ev sahipliği yapıyor. Bu mekanlardan biri de Kükürtlü Bahçe.
Kanuni'nin 650 yıllık Kükürtlü Bahçe'sine kepçeyle düzenleme

Kısa adıyla GÜMÇED olarak bilinen Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Genel Başkanı Adnan Önürmen’in geçtiğimiz hafta çektiği fotoğraflara bakarken ağzımız bir karış açık kaldı.

Çünkü…

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan 650 yıllık Kükürtlü Bahçe’nin hem tarihi, hem de bitki örtüsü bakımından eşsiz dokusuna inşaat kepçesi sokmuşlar, düzenleme yapıyorlar.

Çekirge Caddesi üzerinde olan ve Bursalıların yıllardır kenarında oturup bir bardak çayla huzur buldukları havuzun çevresinde tarihten kalan her şey kepçe darbeleriyle tarumar olmuş...


Kaynak: https://www.olay.com.tr/kanuni-sultan-suleyman-mi ...52101h.htm

Bir yandan yapıp bir yandan yıkmak böylemi oluyordu...
Daha uygun yolu yokmuydu bunun...Güven Hoca

5 ay önce - Cum 21 Arl 2018, 19:16
Bursa güvenlikte 1.olmuş
Güven Hoca

4 ay önce - Cmt 29 Arl 2018, 11:24
Bugünde böyle haber geldi


İhracatta 2.


Mehmet BAYA

3 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 12:38


(+)Dün sabah saatlerinde yaşanan yangın. Yer Mumcular / Somuncu Baba Evi civarı.sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet