Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Köprülü Kavşak çalışmaları
« önceki   123 ... 83848586   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 84
Misafir 8ab

6 ay önce - Sal 20 Ksm 2018, 20:02

Şahsen ben tümsek ve bariyer yerine Işık konulmasını tercih ederim ama ışıkların akıllı dalga veya yeşil dalga sistemi dedikleri gibi düzgün bir sistemde çalışması gerekir ve yoğunluk neredeyse ona göre yönlendirmesi gerekir

nkrlpnt
6 ay önce - Sal 20 Ksm 2018, 20:26

Yeni yapılan akıllı kavşaklara destek veriyorum ama 3 şeritli yol bir anda 1-2 şerite düşüyor buna bir önlem almak lazım madem yapacaksın yolla uyumlu yap her yere aynısı olmaz.

serkansarikurt

6 ay önce - Çrş 21 Ksm 2018, 08:30Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’ye kazandırdığı katlı kavşaklara bir yenisi de Şehir Hastanesi önünde eklenecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bekir Yıldız Bulvarı ile Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nın kesiştiği kavşağa yapılmakta olan katlı kavşak inşaatında incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yatırımları yerinde takip etmeye devam ediyor. Başkan Çelik bu kez Şehir Hastanesi önünde yapımı devam eden katlı kavşak çalışmalarında incelemelerde bulunarak, çalışmaların son durumunu yerinde gördü. Katlı kavşak çalışmalarının trafiği engellemeden sürdürülmesi için yapılan çalışmaları da takip eden Başkan Mustafa Çelik, yapılmakta olan katlı kavşağın şehrin yeni gelişme alanı olan bölgeye önemli bir rahatlama getireceğini kaydetti.
Yapımı devam eden katlı kavşağın dört farklı imalat aşamasından oluştuğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “İnşaatın birinci aşaması Bekir Yıldız Bulvarı üzerinde 350 metre uzunluğunda üç kollu yoncadan oluşan üst geçit köprüsü. Bu kısımda değişken boy ve çaplarda toplam 149 adet fore kazık imalatı bulunuyor. İşin diğer bir kısmı Sarımsaklı taşkın kanalı üzerinde mevcut bulunan köprünün Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde planlanan raylı sistem hattı ve araç yolu için 10’ar metre genişletilmesi işi. Çalışma sonunda mevcut köprü genişliği 50 metreye çıkarılmış olacak. Ayrıca yine proje kapsamında inşa edilen üst geçit köprüsünün torakarme kısmı altından Şehir Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi arasında geçiş sağlamaya imkan verecek olan alt geçit yapılacak. Betonarme olarak yapılan bu imalat 12 metre açıklığında ve 30 metre uzunluğunda olacak. Proje kapsamında ayrıca Sarımsaklı Taşkın Kanalı üzerinde toprakarme yöntemi kullanılarak yapılan yonca yaprağının altında betonarme menfez yer alacak” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, katlı kavşak çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydetti.

https://www.kayseri.bel.tr/haberler/buyuksehirden ...akli-yoncaali alimi012
5 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 08:55

hastane yonca kavşağın köprüleri atılmış. ama 3 ay içinde komple açılması ve yolların yapılması zor.
terminal kavşağı ise ortaya çıkmış. yani 3 ay içinde bitirilip açılacak. martın son haftası havalar da iyi...


Emre92
3 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 16:19

Yeni açılan organize yolundaki kavşaklar yoldan daha büyük dönerken. Tır gönderiyor gibi oluyoruz neden kavşaklar böyle yapıldı bilen arkadaşlar. Cevaplarsa sevinirizAhmet Bby

3 ay önce - Pts 18 Şub 2019, 07:29

Oralardan daha çok TIR vs ağır vasıtalar geçtiği için olabilir.

Nazmi
2 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 00:02

Yapılması Planlanan Yeni Köprülü KavşaklarBu kavşakta çalışmalar şimdiden başlamış. Ben, yolu genişletiyorlar sanıyordum, demek ki kavşak çalışmasıymış. (Hulusi Akar Bulvarı'ndan, ERÜ 15 Temmuz Yerleşkesine giden kavşak.)

Kartal kavşağı için köprülü kavşağa gerek var mıydı? Açılan ve açılacak olan alternatif yolları ve raylı sistemin Anayurt etabını göz önüne aldığımızda bence gereği yoktu. Umarım, fazla maliyetli ve büyük bir proje uygulanmaz.


ali alimi012
2 ay önce - Sal 12 Mar 2019, 11:44

kartal kavşağına ne yapılıyor acaba?
eğer ki eski tünel köprülü kavşak vb ise çok geç kalındı ama yine de destek veriyorum umarım yapılır
yetmez ama evet diyorum.....


ali alimi012
2 ay önce - Çrş 13 Mar 2019, 22:10

yakında terminal alt geçidi açılıyor hayırlı olsun kesintisiz trafikte bir adım daha geride kalacak
tahminen 10 gün içinde açılır


Nazmi
2 ay önce - Çrş 13 Mar 2019, 23:37

10 gün kadar önce geçmiştim terminal köprülü kavşağı önünden, daha çok işi var gibi gelmişti bana. Duvarların sıvası dahi duruyordu. Gece, gündüz çalışıyorlarsa, seçimden önce Çelik başkan süresi dolmadan açmak isteyebilir. Ama tek vardiya çalışılıyorsa bir kaç ayı bulur.sayfa 84
« önceki   123 ... 83848586   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM