Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
KayseRAY [Kayseri Ulaşım]
« önceki   123 ... 160161162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 161
Nazmi
4 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 19:17

Alıntı:
Bu süre zarfında ildem hattına ulaşım nasıl sağlanacak? Acaba Elektrikli otobüsler gelince bu arada ki aktarmaları bu araçlar mı sağlayacak? Çünki yaklaşıl 2 Km lik kısım trafiğe kapatılacak..


En mantıklısı otobüs. 2-3 otobüs koyarlar, gidip, gelirler durmadan. Bağlantıyı sağlamış olurlar.


Emre92
4 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 22:29

Hastane gibi olur otobüsle aktarma olur

Nazmi
3 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 17:57

Alıntı:
Anayurt Raylı Sistem Hattı İçin Sona Gelindi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Talas-Anayurt Raylı Sistem Hattı’nın finansmanı için İslam Kalkınma Bankası ile detaylı bir toplantı gerçekleştirildi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Talas-Anayurt Raylı Sistem Hattı’nın finansmanı için İslam Kalkınma Bankası ile detaylı bir toplantı gerçekleştirildi. Bürokratlarla yapılan toplantının ardından İslam Kalkınma Bankası yetkilileri ile görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, en kısa zamanda ihale aşamasına geleceklerini açıkladı.

Talas-Anayurt Raylı Sistem Hattı için bir süredir finansman görüşmelerinin yapıldığı İslam Kalkınma Bankası yetkilileri Kayseri’ye geldi. İslam Kalkınma Bankası Ulaşım Projeleri Türkiye Sorumlusu Atiq Ahmed başkanlığındaki heyet ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman başkanlığındaki bürokratlar detaylı bir toplantı yaptı.

İslam Kalkınma Bankası Heyeti daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile görüştü. İslam Kalkınma Bankası Ulaşım Projeleri Türkiye Sorumlusu Atiq Ahmed, görüşmelerde son aşamaya geldiklerini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de şehirler için ulaşımın önemli bir sorun olduğunu ve yerel yönetimlerin de bu konu üzerinde ağırlıklı durduğunu söyledi. Ulaşımı rahatlatmanın birinci şartının toplu taşım sistemlerini geliştirmek olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Talas-Anayurt nüfusu en hızlı artan bölgemiz. Bu nüfusu mevcut raylı sistem hattımıza entegre edecek olan hattın yapımı bizim için çok önemli. İnşallah İslam Kalkınma Bankası kredisi ile kısa zamanda yapacak durumdayız. Kısa sürede ihalemizi yapıp temeli atmayı planlıyoruz. İnşallah hep birlikte hayırlı bir işi neticelendireceğiz” dedi.

[ ! ]


Başkan Çelik, Anayurt etabının en kısa zamanda ihale edileceğini belirtmiş. Temeli, Çelik başkan zamanında mı, yoksa seçimlerden sonra mı atılacak acaba! 'en kısa zamanda' dan kasıt ne bilmiyorum, ama Çelik başkan gidene kadar şehre imzasını atmaya çalışıyor. Durmasın da zaten, bu şehrin kaybedecek fazla zamanı yok. Umarım seçim sonrasına kalmazAhmet Bby

3 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 09:48

Facebook da ulaşımla alakalı paylaşımlar yaptıkca çelik başkan, altına yorum yazanlar kıymetini bilemedik diyor. Bilmiyorum siz katılıyor musunuz? Ben katılmıyorum.

Alper Tekkuş

3 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 14:00

Anayurt Tramvay hattı ANATURTTAN KAPALI CEZAEVİNE KADAR OLAN KISIM OLAN HAT sonrası yeni İstinaf mahkemesine kadar olan hat ise METRO olacakdı... Acaba etap etap mı yapılacak?salih38
3 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 14:04

Alıntı:
Anayurt Tramvay hattı ANATURTTAN KAPALI CEZAEVİNE KADAR OLAN KISIM OLAN HAT sonrası yeni İstinaf mahkemesine kadar olan hat ise METRO olacakdı... Acaba etap etap mı yapılacak?

Evet etap etap yapılacak ilk etapta Şehit Furkan Doğan Yurdu ile Anayurt arası yapılacak.


Nazmi
2 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 00:02


(+)

Kısa ve orta vadede yapılacak olan yeni raylı sistem hatları. Yeni dönemde, Şehir hastanesi, Anayurt ve Nostaljik tramvay hatları yapılacak büyük ihtimalle.

Yukarı görsel, hatlar tamamlandığında oluşacak raylı sistem haritasını gösteriyor. Beyaz Şehir-İldem arasından Toki bölgesine doğru bir bağlantı da düşünülseymiş, hiç de fena olmazmış. Hem kısa mesafe, hem de o bölgede yoğunluk fazla. İleride düşünülür umarımAhmet Bby

2 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 17:04

Anayurt hattı 15 Temmuz Bulvarı üzerinden geçse daha iyi olmazmıydı sizce nazmi bey?

Nazmi
2 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 20:12

Raylı sistem Umut Caddesi'nden geçerse, Karasu Caddesi, Heves Caddesi, Papatya Caddesi gibi nüfus yoğunluğu olan yerler de yararlanır. Ama, 15 Temmuz Caddesi'nden geçseydi, bu nüfusu yoğun yerler, hem mesafeden dolayı, hem de araya koca bir üniversite gireceği için yararlanamayacaktı raylı sistemden. Bu şekilde çok daha iyi Ahmet kardeşim.

Haritaya bakarsak, ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır


Misafir 933

2 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 18:46

Anons sistemi çok çok kötü keşke ANKARA - İSTANBUL METRO VE METORBÜLERİNDE ki Dublaj sanatçısı GÜL SELÇUK seslendirse İstasyon adlarını ve uyarı anonslarını...sayfa 161
« önceki   123 ... 160161162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM