Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'ya Metrobüs Geliyor [ANK ]
« önceki   123 ... 141516 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Arda Beşir
1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 10:51
Erdoğan'dan Ankara'ya Metrobüs Müjdesi

HABERLER GÜNCEL
Alıntı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak.' dedi.

Yakup

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 10:55

Allah korusun..!!

Metroya odaklansin..

Arda Beşir
1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 10:56

Metro zaten yapılıyor yapılacak.
Esenboğa
Altındağ - Siteler
Etlik - Ovacık

Alıntı:
Siteler'e metro müjdesi!AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı, Siteler esnafı ile buluştu. Ziyarette esnafa metro müjdesi veren Balcı, “Çabalarımız sonucu havaalanı metrosu Altındağ’dan geçecek. Bir durağı da Siteler’de olacak” dedi. Kaynak: Siteler'e metro müjdesi!

Alıntı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ikinci 100 günlük İcraat Programı’na göre Ankaralıların merakla beklediği 26 kilometrelik Esenboğa Metrosu için ihale ilanına çıkılacak

Alıntı:
Gar ile Forum (Ovacık) arasındaki 12 km'lik Etlik Hastaneleri Hattı ve Gar ile Kuyubaşı arasındaki 13 km'lik Gar Kuyubaşı hattı olmak üzere Metronun toplam 25 km uzatılması

Misafir 229

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 11:04

Esenboğa metrosunun ihalesi ne oldu? Kaç yıldır erteleniyor.
Ankaray uzatması ne oldu?
Diğer metrolar ne zaman yapılacak? Ne takvim var, ne proje...

tilsimonline

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 11:05

Metro söylemlerinden vazgeçiliyor diye korkmamak elde değil, tamam metrobüsde yapında öncelik metro olsun. İki sene önceye döndük iki ay metrobüs konusu tartışılır seçimden sonra bi deneme sürüşü olmuyor denilip vazgeçilir. Fakat cidden planlanıp gidiş gelişin arasına şeritler ve duraklar yapılırsa faydalı olur fakat şu an bu profosyonel metrobüs sisteminin uygulanması en az bir sene sürer. Bende metrobüs yerine raylı sistemlere yönelsek hem daha güvenli hem daha konforlu bir toplu taşımamız olur.

Yolun sağından güvenlik şeridi gibi ayrı şeritten körüklü otobüslerle taşıma yapacaklarsa hiç yapmasınlar. Ankara halkı her türlü o şeridi kullanır. Şeritlerin kesinlikle araç yolundan ayrılması gerekir.

Misafir aa0

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 11:11

metrobüs müjde falan olamaz.
Ankara'da zaten metrobüs denebilecek sırf otobüslere ayrılmış hat vardı(ankarayın şu an çalıştığı güzergah) ve çözüm olmadığı görülünce yerine ankaray yapıldı.
İstanbul'da metrobüs'ün kaldırılıp yerine raylı sistem yapılması tartışılırken, nuh nebiden kalma projeleri Ankara'da kim ne yapsın?
Metrobüse müjde diyeceksek, normal olması gereken hizmete ne dememiz lazım? artık Ankara'ya aklı başında düzgün müjdeler verilmeli.

Hamza BAŞYURT
1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 11:13

2019'da ülkenin başkentine müjde diyerek sunulan proje bu olmamalı.

Barış Çakır
1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 11:19

Melih Gökçek'in teleferik otobüs projesine ne oldu?

Misafir d36

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 12:05

Benim derdim ne biliyormusunuz vaat istemiyoruz icraat istiyoruz.bu metrobusü bundan tam 12 yıl önce konuşulmuş hatta Hollanda dan otobüsler alınıyor denmiş ve denmiş vaat olarak kalmış.Artık bu vaatleri istemiyoruz bu vaatlerin yerine getirilmesini rica ediyoruz.Başkentimiz bir modeldir başkent denmiş en yeni sistemler yapılacak hizmetler en önce yapılması gerek değilmi.Bakıyorum hep geriden gidiyoruz Anadoluda ki şehirlere bile hizmetler bizd n önce yapılıyor bilmem farkındamısınız ben vatandaş olarak bunu görüyor ve üzülüyorum hala diyorum cep terminali sözü verildi bir kazma vurulmadı...Artık vaatler icraat olarak en kısa zamanda hizmet olarak gelmeli....Bu isteğimi birkaç kere yazdım nedeni içimizi acıtmasıdır.

Misafir d36

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 12:14

Havaalanına şart metrobüs metro yapılana kadar metro yapılacak güzargahlarda bu bir çözüm olabilir metro bitene kadar bekliyecekmiyiz.Birde tranvay olsa Ulus-Tunalılmiye kadar Beyoğlundaki tranvaydan istiyoruz görselliği muhteşem olur

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet