Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 11 Nis 2018, 13:46

KVC HASTANESİ AY SONU AÇILIYOR
Alıntı:
Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğinde yapımı tamamlanan Kardiovasküler Cerrahi Merkezi ay son hizmete açılıyor.Dün Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Yüksek Özkan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gittik.

Yüksel Hoca tatlı bir telaş içindeydi.

Daha bir kaç ay evvel atandığı görevde büyük bir sorumluluk üstlenmiş.

Ankara Yolu üzerindeki eski Tıp Fakültesi olarak bilinen Kalp Hastanesi’nin yeni binaya taşıma işlemlerinin sürdüğünü anlattı.

300 yataklı yeni Kalp Damar Cerrahi Merkezi’nin kendilerine bağlı olarak faaliyet yürüteceğini belirten Prof. Özkan, içerideki donanımın tamamlandığını, artık ay sonundaki açılış için gün belirleneceğini anlattı.

Yüksek İhtisas’a 5 büyük hastanenin bağlı olduğunu anlatan Prof. Özkan, eski Şevket Yılmaz, Kadın Doğum ve Çocuk, yeni açılacak Kardiovasküler Cerrahi Merkezi, 15 Temmuz ihaneti sonrası FET֒cülerin el konulan FSM’deki Nilüfer Ek Hizmet Binası ve Görükle’deki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile birlikte toplamda bin 427 yataklı dev bir sağlık kuruluşuna dönüştüklerini hatırlattı.

Prof. Özkan, oluşturdukları yeni kadro ile 5 ayrı binada hizmet vermeyi sürdüreceklerinin altını çizdi. 

Yüksek İhtisas zirvede 
Prof. Özkan ile konuşurken, Türkiye’den en çok acil vaka kabul eden sağlık kuruluşununu Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu da öğrendik.

Sadece o değil, en çok acil poliklinik yapan hastaneler arasında da Yüksek İhtisas 3. sıraya yükselmiş.

Bu demek oluyor ki, kentin doğusunda faaliyet yürüten Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bursa’nın batısındaki hastanelerin de yükünü alıyor.

Yine, nitelikli ameliyatlar bakımından da Yüksek İhtisas’ın Türkiye’de önemli bir sırada olduğunu öğrendik.

Yeni KVC ile bu sayıların daha da artacağı ortada.

300 yataklı KVC’nın 75 yoğun bakım yatağı da var.

Ancak bunların tümünü hizmete girmesi mümkün görünmüyor. Başhekim Özkan, en az 100 hemşire ve bir o kadar da doktora ihtiyaçları olduğunu vurguluyor.

Bursalı hemşerimiz, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun bu talebi karşılayacağını düşünüyoruz. 

Otopark büyük dert 
Başhekim Özkan, kampüs alanı içinde otopark sıkıntısının had safhada olduğunu, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile de sorunun çözümü noktasında görüşme yaptığını hatırlattı.

Hastanenin hemen altında BURULAŞ’ın doğu bölgesi otobüslerinin depolama alanı bulunduğunu, burayı hastaneye katarak sorunu çözebileceklerini, otoparkın işletmesini de yine belediye şirketi BURBAK’ın yapabileceğini söyledi.

Otopark sorunu yüzünden sık sık güvenlik görevlileri ve hasta yakınları arasında problemler yaşandığını da hatırlatan Prof. Özkan, ayrıca hasta bekleme alanını büyütmek için bitişikteki Sağlık Parkı duvarlarını da kaldırmayı düşündüklerini ifade etti.

Özkan, böylece hastaların o parktan da faydalanmış olacağını sözlerine ekledi.

Prof. Özkan çalışkan bir hekim.

Bir koltukta bir kaç karpuz taşıyacak meziyetleri var. Hem yöneticilik yapıyor hem de iyi bir ortopedi cerrahı olduğu için hastalarının ameliyatlarına girmeyi de sürdürüyor. Kendisinin bir de STK yöneticiliği var.

Yüksel Hoca’nın bunca sorumluluğun üstesinden gelebilecek bir yapısı var.

Kendisine kolaylık ve başarılar diliyoruz.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/kvc-hastanesi-ay-sonu-aci ...1670yy.htm

Darısı etap etap Şehir Hastanesi'nin başına.


Serkan99
1 yıl önce - Çrş 11 Nis 2018, 17:06

-Ulen ne salata adamlar ya ... Otopark sorunu diyor... Otopark projenin başında planlanır... Proje bitmiş otopark yeri arıyorlar ... Birde paralı yer yapcaklar.. desenize bütün etrafında sokaklarda otopark kavgası rezilliği olacak... Vizyon sıfır yemin ederim .. Dostlar iş yaptı görsün ...

Misafir 371

9 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 07:19

Babam devlet hastanesinde zatureden yatiyor odalar 3 kisilik, saglam giren hasta cikar, refakatci koltugu pislik icinde mat dolu kasinti tuttu resmen, bursa da yapilanlar yetersiz bence. Sehir hastanesi falan yillar once hizmete girmeliydi.sayfa 13
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet