Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 409
Arda Beşir
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 18:21

Alıntı:
İP'ten istifa ederek AK Parti'ye geçen Tamer Akkal o üsreci anlattı. CHP ile ittifak görüşmeleri yapılırken ben de Manisa'daki görüşmelere katılmak zorunda kaldım diyen Akkal, "Manisa'da CHP'li belediyelerin bazılarında HDP'nin oy oranı yüksekti. CHP'li milletvekilleri bana 'HDP'nin heryerde aday çıkarmaması için 2-3 kontenjan vermemiz gerekiyor' dedi. Bende buna kesinlikle karşı çıktım. Bir ihanet süreci içerisinde oldukları için istifa ettim İP'ten de istifa ettim" dedi


AKŞAM

Chp-İp-hdpkk ittifakına zillet ittifakı demek gerçekten yanlış, çünkü zillet kelimesi hafif kalıyor


Arda Beşir
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 18:51
Biri Mansur Yavaş'a bunu Devlet Başkanlığı seçimi olmadığını hatırlatmalı


EYT SORUNUNU BEN ÇÖZECEĞİM DİYEN MALSUR YAVAŞ

İşte Mansur Yavaş'ın paylaşımına gelen tepkilerden bazıları...

-Bu belediyenin görevimi Allah aşkına, bol keseden sözler...

- “O kadar çok seçime aday olur hepsinde kaybedersen feleğin şaşar belediye başkan adayı iken Cumhurbaşkanı adayı gibi vaatlerin olur."

- “Ülke mi yöneteceksiniz,belediye mi?

- "Ne zamandan beri belediyelerin kanun çıkarıp,ülkenin mali politikalarına müdahale yetkisi var?”

“Bende EYT’li olarak bu iş sana kaldı ise hiç olmasın”

“K.Kılıçdaroğlu'nun çabucak huyunu kapmışsın. Tebrikler”

“EYT 'DEN SANA EKMEK ÇIKMAZ. NE YAPABİLECEKSİN EYT İÇİN? EYT SENİN MESELEN DEĞİL. POPİLİST OLMAYIN.”

“Ankara BBB adayı olunca adam kendini Devlet Başkanı sanıyor, sen yapamayacağın işleri boşver proje varmı proje”


Muhammet07
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 19:53

Şişli'de chp oy kaybedecekmiş gibi duruyor. sarıgülcülerin chpye verdiği oylar dspye geçer ve ikisi başabaş gider ama 2 partinin oyları düşük olacağı için Cumhur İttifakı büyük ölçüde oy kazanabilirCoşkun HC
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 20:09

Alıntı:
Mehmet Kasım İyonya
mesajlar: 1191 3 saat önce - 16:48 (bugün)

Buradaki tabloya göre, geçen seçimde MHP'ye oy veren 3.5 milyon seçmen, bu seçimde istese de kendi partisine oy veremeyecek. Çünkü adayı yok. Bu 3.5 milyon seçmenin nereye oy vereceğini tahmin etmek zor.


Sen önce bu olay sadece MHP'de olacakmış gibi yarattığın algıyı bırak.

Sonra İyi Parti'nin aday çıkartmayıp CHP'yi desteklediği 12 büyükşehirde 2.428.467 iyi parti seçmeninin kendi partisine oy veremeyecegini hesapla. Bu sayı İyi Parti'nin toplam oy sayısının yaklaşık %50 sini oluşturuyor.

Yoksa senin yukarda dediğin gibi ; O zaman bu 2.5 milyon seçmenin nereye oy vereceğini tahmin etmek zor çünkü adayı yokmu demek lazım.


Ha bide CHP'nin aday çıkartmayıp İyi Parti'yi desteklediği 10 büyükşehirde 1.613.926 seçmen yine kendi partisine oy veremeyecek. ; O zaman bu 1.6 milyon seçmenin nereye oy vereceğini tahmin etmek zor çünkü adayı yokmu demek lazım.


Berat Öz
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 23:31

Mansur eyt ye el atmış hallederiz diyor.
Atma Ziyaaaa.


mahmut11
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 23:34

Seçilirse Ankara'nın kendi sorunlarını çözdü de sadece leylekler kaldı zaar.
CHP böyledir, yapacağım; edeceğim der, 5 yılın sonunda bir çamur deryası bırakır.Komitacı
5 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 23:41

Herkes gerçeğini bilmesine rağmen hikaye anlatıyor seçimlerle ilgili. Ülkede bu şekilde göç olduğu sürece batıda akp ve hdp oyu artmaya devam edecektir analiz kasmanın gereği yok. 2018 nüfus bilgilerini gördük istanbulun kütük nüfusu 2.6 milyon şu anki RESMİ!!! nüfusu 15 milyon. Herkesin asıl memleketine göre oy kullanmadigi bir seçim sistemi gelmezse asla adaletli bir seçim olmaz. Şimdi bu mesaja eksi yağacak eksi verecek kişilerde aslında doğruyu söylediğinmi biliyor. Doğru söz demiri delermiş eskilerin dediği gibi.

Nadiro
5 gün önce - Sal 12 Şub 2019, 00:58

Bodrum'u su basması veya İzmir'de rüzgar esince kokudan durulmaması, Kılıçdaroğlu'nun umurunda bile değildir.
Kılıçdaroğlu asıl bir hezimette karşısına güçlü aday çıkmaması ve koltuğunu sağlama almak için daha pasif adaylar çıkardı, yoksa Belediye seçimleri Kılıçdaroğlu’nun umrunda bile değil.


mahmut11
5 gün önce - Sal 12 Şub 2019, 02:39
Zeybekci: Bu söz İzmir'i uyuttuklarının itirafıdır


AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci, Tunç Soyer'in 'İzmir uyuyan bir güzel. Öperek uyandıracağız, silkeleyeceğiz' ifadesine ilişkin, "20 yıldır buradasınız. Kim uyuttu İzmir'i? Bu söz İzmir'i uyuttuklarının itirafıdır." dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Sivas Güneykayalılar Derneğinin Karabağlar'daki etkinliğine katılan Zeybekci, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in sözlerinin İzmirliler tarafından iyi irdelenmesi gerektiğini belirtti.

İzmir'de yıllardır CHP'li belediye başkanının görevde olduğunu hatırlatan Zeybekci, Soyer'in bir açıklamasında İzmir için "İzmir uyuyan bir güzel. Öperek uyandıracağız, silkeleyeceğiz" sözlerini kullandığını aktardı. Zeybekci, "20 yıldır buradasınız. Kim uyuttu İzmir'i? Bu söz İzmir'i uyuttuklarının itirafıdır." ifadesini kullandı.

Zeybekci, Soyer'in terör örgütünü, eylemlerini hiç kınamayan HDP'lilerin yanında yer alarak, Sur'a gidemediği için üzüntüsünü dile getirdiğini savunarak, şöyle devam etti:

"Benim adaylığım 27 Kasım'da açıklandı. Aziz Kocaoğlu, adaylığıma ilişkin 'iyi bir devlet adamıdır, doğru, dürüst biridir, hayırlı olsun' yorumunda bulundu. Yenilenmek lazım diyerek belediye başkanı adayı olmayacağını açıkladı. Bana karşı aday olma gereğini duymadı. Siyaseten ayrı partilerdeyiz bir mahsur görmedi. Kocaoğlu, CHP İzmir adayının belirlenmesi öncesi adaylığını tekrar koydu. Belediye başkanı olmak için değil, birine karşı İzmir'i teslim etmenin riskli olduğunu gördüğünden adaylığını koydu."

"Hükümetin İzmir'e az destek verdiği" yönündeki eleştirilere de değinen Zeybekci, Türkiye'de tüm belediyelere kişi başına bütçe gelirlerinden pay verildiğini anımsattı.

Zeybekci, "İzmir'e bütçeden gelen kişi başına gelir, Türkiye'de Kocaeli'den sonra ikinci sırada. İstanbul ve Ankara, İzmir'in çok altında. Komşu iller Aydın'a, Denizli'ye gönderilen İzmir'e gönderilenin yarısından az, yüzde 40 seviyesinde. İddiamda yanlış varsa çıksınlar söylesinler, huzurunuzda söylüyorum anında adaylığı bırakırım." ifadesini kullandı.

Açıklamada, Nihat Zeybekci'nin Karabağlar'da Ege Muşlu İşadamları ve Girişimciler Derneği toplantısına katıldığı, AK Partili sandık müşahitleriyle bir araya geldiği belirtildi.

AA - Halil ŞAHİN


Ali talha
5 gün önce - Sal 12 Şub 2019, 08:36

Bu hdpkk sevici tunç izmiri alır onlarca böğüren bağnaz,vatan millet sakarya diye bi pkk hdp seviciyi sırf chp diye oy verir..sayfa 409
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET