Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Turist sayısı rekora gidiyor !
« önceki   123 ... 164165166 ... 179180181   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 165
Ahmet Uluçaylı
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:38

Alıntı:

Arkadaşlar bir sorum olacak 1000 $ e 20 gün normal yani, otel, yemek, vs tatil yapabilinir mi? Lütfen geniş bir ma'lumat sunabilirmisiniz.


Geniş malumat sunamam ama 1000 dolara 20 gün 5* otelde tatil yapamazsınız. Eğer bireysel olarak kendiniz otelden rezervasyon yapacaksanız çok zor. Ama yine de turizm firmalarının seçeneklerine bakmak lazım


mahmut11
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:39

Reklam olmayacaksa şu siteyi paylaşayım : https://www.trivago.com.tr/

Buradan oteller bulunabilir.

***

Ama bence turlarla gelin.
İçinde uçak biletinin dahil olduğu turlar.


istamin uzbek
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:49

Arkadaşlar çok teşekkur ediyorum. Sağ olun.Misafir 321

6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:52

"Bugün bir Alman ile konuştum. Her şey dahil 400 Euro'ya 5 yıldızlı otelde 1 hafta tatil için Türkiye'ye gidecekmiş. Şimdiden rezervasyon yaptırmış. Zaten Almanlar erken yaptırıyor. Ama neden ve nasıl bu kadar ucuz olabiliyor diye sordu.

Evinde otursa ve rutin yaşantısına devam etse daha fazla harcama yapacağı kesin.

Acaba çok mu ucuza turizm hizmeti sunuyoruz? "

Erken rezervasyonun faydaları. Atıyorum temmuzun 20sinde yapacağın tatil için sen gidip 10 temmuzda otel ararsan, o 400 euro oluyor sana 600-700 euro. Uçak biletindeki gibi işliyor. Ne kadar erken yer ayırtırsan o kadar ucuz oluyor


Metin Barut 23
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:54

Ahmet Bey bence yaniliyorsun. 1000 dolar 5-6 bin yapar. Tek kişi 5 yıldızlı otelde günlüğü 250 liradan 20 gün ultra hersey tatil tatil yapabilir. Erken rezervasyon dönemi ile belki daha uyguna satın alır.mahmut11
6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 00:30

5275 TL yapıyor

Ahmet Uluçaylı
6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 00:55

Alıntı:

Ahmet Bey bence yaniliyorsun. 1000 dolar 5-6 bin yapar. Tek kişi 5 yıldızlı otelde günlüğü 250 liradan 20 gün ultra hersey tatil tatil yapabilir. Erken rezervasyon dönemi ile belki daha uyguna satın alır.


Olabilir. Ben de tahminimi yazmıştım. Bilgilendirme için teşekkürlerpyongyang
6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 01:37

Turist sayısı artıyor da turist niteliği artmıyor maalesef. Önemli olan turist sayısı değil turizm geliridir. Kişi başı ne kadar harcama yaptığıdır. Yine de turizmde başarılı ülkelerden biriyiz, potansiyelimizde var ve turizm bakanlığı'nın çok güzel çalışmaları mevcut2023 hedefleri kişi başı 1000 dolar harcama olarak düşünülmüş bu hedefe ulaşmamız lazım aslında ama rakamlar öyle söylemiyor. Daha önce 2023 hedefi için 50 milyon turist 50 milyar dolar turizm geliri olarak belirlenmişti bu rakamlar şimdiki haliyle revize edildi ama o turizm gelirini yakalamamız için mucize gerekir ancak. Bırakın revize halini bir önceki turizm geliri olan 50 milyar doları bile yakalamamız mümkün değil. Bakan Çavuşoğlu 2 gün önce, 2023'te sadece sağlık turizminden 50 milyar dolar kazanacağımızı iddia etmiş. [url=](kaynak: https://www.iha.com.tr/haber-bakan-cavusoglu-2023 ...17/)[/url] Bu da 2018 yılı turizm gelirimiz: 29 milyar 512 milyon 926 bin dolar [url=](kaynak: http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/ekonomi-h ...73/)[/url] Bu arada 2023 ihracat hedefimiz 500 milyar dolar 2018 ihracat rakamımız 168.1 milyar dolar... Yaklaşık 10 yıldır da üç aşağı beş yukarı değişmiyor bir türlü 200 milyarı yakalayamadık. 500 milyar ihracat yapmamız içinde 5 sene içinde ihracatımızı 3 katına çıkarmamız lazım ki hayal ötesi bir durum ne yazık ki..

Yakup

6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 10:51

Türkiye ile İran arasında turizmde iş birliği


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile İran Havayolu Ulaşımı ve Turizm Acenteleri Birliğince (AATTAI) iki ülke arasındaki turizm potansiyelini geliştirmek ve turist sayısını artırmak amacıyla iş birliği anlaşması imzalandı.
Alıntı:Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Prof. Dr. Derya Örs, İran Cumhurbaşkanlığı El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı Ali Asgar Munisan, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve AATTAI Başkanı Hürmetullah Refii'nin katılımıyla Tahran'da bir otelde gerçekleştirilen toplantıda turizmde iş birliği ele alındı.

Örs, burada yaptığı konuşmada, İran ve Türkiye'nin bölgenin birbirinden ayrılması imkansız iki büyük ülkesi ve gücü olduğunu belirterek, "Eğer biz potansiyellerimizi doğru kullanırsak bölgede İran ve Türkiye dışında hiçbir ülke söz söyleyemez." dedi.

Turizm alanında çeşitli sorunlar olduğunu dile getiren Örs, "Türk ve İran bürokrasisinin üst iradesi eğer uygun bir şekilde hızlıca tecelli ederse bunu nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Bunun için çalışacağız." diye konuştu.

Türkiye'de çok sayıda İranlı turistin ağırlanırken Türkiye'den İran'a daha az turist geldiğini ifade eden Örs, bunun sebeplerinden birinin otelcilik alanındaki turizm yatırımları olduğunu söyledi.

İran Cumhurbaşkanlığı El Sanatları ve Turizm Teşkilatı Başkanı Ali Asgar Munisan da İran'ın Türkiye ile birlikte bölgenin büyük bir gücü olduğunu belirterek, "Yaptırımlara ve baskılara rağmen geliştirmeye çalıştığımız alanlardan biri turizmdir. İran'a daha önce 450 bin yabancı turist geliyorken şimdi bu rakam 6 milyona çıktı. İran takvimine göre yeni yıla kadar bu seneki turist sayısının 7 milyona çıkmasını bekliyoruz. Üzerimizdeki tüm baskılara, yaptırımlara ve aleyhimizdeki negatif propagandalara rağmen bu sayıya ulaştık." dedi.

Ülke çapında yaklaşık bin 400 otel ve konaklama merkezi bulunduğunu, 12 milyar dolarlık 2 bin yatırım projesinin de devam ettiğini anlatan Munisan, tanıtım ve pazarlamada Türkiye kadar profesyonel olmadıklarını dile getirdi.

Türkiye ve İran'ın bugün her zamankinden daha yakın ilişkilere sahip olduğunu vurgulayan Munisan, şunları kaydetti:

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan defalarca İran'a geldi ve Sayın Hasan Ruhani de Türkiye'ye gitti. İki ülkenin cumhurbaşkanları birbirine çok yakın. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye ile İran arasındaki turizm iş birliğinin bundan daha güçlü olması gerektiğini söyleyebiliriz ancak iki ülkenin turizm ilişkilerinde denge sağlanabilmiş değil. Bu alandaki dengeyi sağlayabilmemiz lazım. Turist sayısıyla ilgili birbirimize yaklaşmalıyız. Turizm sektörü yaptırım kabul etmez."

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, Bursa, Antalya, Konya ve Düzce temsilcileriyle turizm ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla İran'a geldiklerini belirterek, "Turist alışverişinde İran ile Türkiye arasında bir dengesizlik olduğunun biz de farkındayız. Türkiye'ye gelen İranlı sayısını azaltmak yerine İran'a gelen Türkiyeli sayısını artırma yönünde çaba sarfetmeye ve çözüm bulmaya geldik." diye konuştu.

Türkiye'nin 2018 yılında yaklaşık 40 milyon yabancı ziyaretçi ağırladığını, bunlardan 2 milyonunun İranlı olduğunu aktaran Bağlıkaya, İran'ın zenginliklerini anlatmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Bağlıkaya, imzalanacak iş birliği anlaşmasının ülkelerin turist trafiğini karşılıklı olarak artıracağını ve turizm gelirlerini yükselteceğini söyledi.

AATTAI Başkanı Refii de iki ülkenin Türkiye'de Mevlana İran'da da Beyazidi Bestami ve Feriduddin Attar gibi birçok ortak değere sahip olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"İran'dan yılda yaklaşık 8 milyon turist yurt dışına çıkıyor ve iki Müslüman ülke Türkiye ile Irak'a gidiyor ancak Türkiye'den İran'a gelen turist sayısı yüzde 4'ün altında. TÜRSAB yetkilileriyle yapacağımız anlaşmalarla tek yönlü olan turizmi çift yönlü hale getirmeye çalışacağız."

Konuşmaların ardından Bağlıkaya ve Refii, turizm alanında iş birliğini öngören anlaşmayı imzaladı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Erdem ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, İran'da ilk defa böyle geniş kapsamlı ve hedefleri büyük bir toplantı düzenlediklerini söyledi. Erdem, "Buradaki amacımız, görevi Türkiye'yi etkin bir şekilde tanıtmak olan TÜRSAB'ı İranlı seyahat acenteleri ile tanıştırmak ve iş potansiyelimizi artırmaktır. İran'dan gelen turist sayısının daha da artırılması ve Türkiye'den İran'a gelen turist sayısının da yükselmesini hedefliyoruz." dedi.


Gelsinler…

Iranda yapamadiklarini Türkiyede yapsinlar….


Yakup

6 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 12:01

Hollanda'dan gelen turist sayısı yeniden bir milyonu geçti

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Hollandalı turist sayısının 2018'de önceki yıla göre yüzde 27 artışla bir milyon 13 bine ulaştığını belirterek, "Hollanda'dan gelen turist sayısı iki yıl aradan sonra yeniden bir milyonun üzerini gördü. Hollandalı turist sayısında bu yıl yüzde 20 artış bekliyoruz." ifadelerini kullandı.


Alıntı:


Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin en büyük turizm pazarları arasında yer alan Hollanda pazarında gerilemenin durduğunu kaydederek, Türkiye'ye gelen Hollandalı turist sayısının 2018'de önceki yıla göre yüzde 27'lik artışla bir milyon 13 bine çıktığını bildirdi.
Bu ülkeden gelen turist sayısının iki yıl aradan sonra yeniden bir milyonun üzerini gördüğünü aktaran Bayındır, yükseliş trendinin devam edeceğini, Hollandalı turist sayısında bu yıl yüzde 20 artış beklediklerini vurguladı.


Bayındır, Hollanda pazarının 2013'te bir milyon 312 bin turistle rekor kırdığını anımsatarak, şu bilgileri verdi:
"Sonraki yıllarda gerileme başladı ve 2016'da 906 bine, 2017'de 799 bine kadar geriledi. Ancak 2018'de yeniden yükseliş başladı ve bir milyon barajını aştı. Bir milyonun aşılması elbette sevindirici ancak hedef önce 1 milyon 300 bine ulaşılması ve bu rakamın da aşılması olmalı. Hollandalı turistlerin ülkemizde yaptığı kişi başı harcama 850 dolar düzeyinde. Bu rakam yabancı turistlerin kişi başı yaptığı ortalama 647 dolarlık harcamanın çok üzerinde."
Bayındır, Hollanda'nın özellikle güney destinasyonları için önemli bir pazar olarak algılandığına ve tüm tanıtımların ağırlıklı olarak deniz-kum-güneş tercihlerine yönelik yapıldığına değinerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Hollandalıların özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik ilgilerinin oluştuğunu gözlemledik. Bu bölgelere yönelik bisiklet ve çoklu rota içeren seçeneklere önemli bir ilgi bulunuyor. Ancak bu talepleri karşılayacak bilgilendirici materyal eksiği ve ürün tanıtım eksikliği bulunuyor. Hollandalı turist yaz tatili konsepti dışında, önemli ölçüde aktif kültür ve tarih rotalarına ilgi gösteren bir turist profilidir. Kamping, cycling gibi aktiviteler içeren haritalar, özellikle UNESCO kültürel miras listesi detayları gibi özellikli içerik talep edilmektedir.” ifadelerini kullandı.


KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Güzel bir gelisme...sayfa 165
« önceki   123 ... 164165166 ... 179180181   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET