Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 341
eö93

6 gün önce - Pzr 10 Şub 2019, 23:42

Bohemian Rhapsody - 2018

8/10

Mehmet BLC
6 gün önce - Pzr 10 Şub 2019, 23:48

Babamın Ceketi

8 / 10

Haldun Turan

5 gün önce - Sal 12 Şub 2019, 00:27

Alita: Battle Angel - Alita: Savaş Meleği

Japon anime serisinden sinemaya uyarlanan bu görselliği güzel bilimkurgu,aksiyon,romantik filme 7 puan veriyorum.

İzmir Mavibahçe Cinemaxium IMAX salonunda izlediğim filmi meraklıları kaçırmasın diyorum.

Alita:Battle Angel James Cameron yapımcılığı ve Robert Rodriguez yönetmenliğinde Hollywood'a giriş yapıyor.

Dünyada meydana gelmiş bir savaşın üç yüz yıl sonrasında geçen film,bu savaşa bağlantılı olarak ayakta kalan gök kent Zalem'in cennet tasviri ve Iron City'nin düşük yaşam standartları arasında Cyberpunk temasını işleyerek hikayenin yapısını oluşturuyor.

Iron City ödül avcılarının ,sayborgların arz-ı endam ettiği bir yer olarak anlatılıyor ve Alita kısıtlı materyallere rağmen cidden ilgi çekici bir evren kurmayı başarıyor.

Iron City görsel olarak çok iyi dizayn edilmiş bir yer ve bu faktör IMAX teknolojisi ile birleşince ortaya görsel anlamda çok etkileyici bir iş çıkıyor.

Robert Rodriguez biliyorsunuz Quentin Tarantino'nun ekibindendi.

Kendisi Sin City'in yönetmenidir.

Yapımda yer alan dev isim James Cameron'ın bu filmde Avatar 2'de kullanacağı teknolojiden pasajlar sunduğu söyleniyor.

mahmut11
5 gün önce - Sal 12 Şub 2019, 00:32

Organize İşler - Sazan Sarmalı

4/10

çok daha eğlencelisini izledim

Aile Arasında"nın yanından geçemez.

ezgi7

5 gün önce - Sal 12 Şub 2019, 01:12

Çiçero, 2019 çıkışlı biyografik drama filmidir. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve "Çiçero" lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan film.

Etkileyiciydi savaştan çıkan bir ülkenin yeni bir dünya savaşına karşı durduğu denge ve akıl politikasını anlatan güzel bir filmdi. Keyifle izlenilebilir. 8.5/10

alperen 465

3 gün önce - Çrş 13 Şub 2019, 15:44

10-7

Nasıl Yani

Tahir, Osman ve Taci Samsun'da yaşayan üç kardeştir. Tamamen normal hayatları olan bu üç kardeş bir sabah Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen haberle şoke olurlar. Zira kardeşler aslında Leonardo Da Vinci 'nin 6. nesilden akrabalarıdırlar. Üstelik sürprizler bununla sınırlı değildir. Da Vinci'nin dünyaca ünlü olan Mona Lisa adlı tablosu Çarşamba'da uzun süredir görüşmedikleri dedelerine miras olarak kalmıştır. Dedelerinden tabloyu almanın yolunu bulmak için plan kurmaya başlayan üçlü kısa sürede zengin olma hayalleri kurmaya başlarlar. Ancak işler sandıkları kadar kolay olmayacaktır...

~alperen 465~

Haldun Turan

3 gün önce - Prş 14 Şub 2019, 00:25

Bu kez izlediğim 3 filmi paylaşmak istiyorum.

Hotel Artemis

Jodie Foster'ın başrolde olduğu bu fütüristik filmi beğendiğimi söyleyebilirim ve puanım 6

Değişik bir atmosfer ve sene 2028 ve ABD'nin Los Angeles kentinde yaşanılan ilginç olaylar.

Oskar ödüllü Jodie Foster'ın yaşı ilerliyor ama bu filmde iyice yaşlandırmışlar

The Old Man & The Gun - İhtiyar Adam ve Silah

Yılların usta aktörü Robert Redford'un başrolde olduğu biyografik suç ve dram temalı filmi beğendim ve puanım 7

Robert Redford'a onun gibi Oscar ödüllü Casey Affleck ve yıllanmış şaraplardan Sissy Spacek ve siyahi aktör Danny Glover eşlik ediyor.

Bu film 5 nisan'da gösterime girecekmiş ama internete düşmüş bile.

Gayet güzel görüntülü ve Türkçe altyazılı olarak var internetde.

Deccal

2015 yılının temmuz ayında sinemalara gelen '' Deccal '' isimli Türk korkusunu bir sinema sitesinde izledim ve haydi canım sende dedim her zamanki gibi

5 puan vereyim gene de.

Filme bakıldığında ana tema tamamiyle Hristiyanlık'dan çalıntı.

Hristiyanlık dininde kadının doğurganlığının şeytanla birleşebildiğine daha doğrusu kadının şeytandan hamile kalabildiğine dair mantık vardır filmlerde yada ritüel olarak bir grup tarikatın şeytan çağırıp , istediği insanın bedenini almasına aracı olması durumu

Kadın ve şeytanın çocuğu mantığına örnek olarak sayısız bir çok film gösterebilirim Omen gibi.

Bir film eğer ruhani boyutu temel alıyorsa eğer,dinle birebir örtüşmesi gerekir korkutabilmesi için.

Şu portrenin veya temanın İslam diniyle alakası yok.

Bir kere dinde 'şeytan' kavramının soyunu bir insandan yürütebileceğine dair bir ibare yok.

Bunu dini konulara hakim olan arkadaşlar daha fazla bir açıklık getirebilir

Maalesef Türk korkuları izlenecek filmler listeme yazma takıntım sürdüğü için bu filmi internetde görünce izledim.

2.si de çevrilmişti ve o da var internetde

feyyazturu
22 saat önce - 14:53 (dün)

19. yy başlarını konu alan veya o dönem de senaryolaşan filmleri severım ve tavsiye ederim. Nedense IMDb puanı düşük veya orta olan filmleri daha çok severim.

sayfa 341
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET