Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8094
sahinok
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 18:42

Sanane yahu sanane isteyen sevinir isteyen üzülür, isteyen gaza gelir. Seni neden ilgilendiriyor bu sitede veya başka sitede birilerinin sevinmesi.

Rahat olun biraz. Bırakın insanlar bildiğini yapsın. İsteyen sevinsin isteyen üzülsün, isteyen tahminlere inansın isteyen inanmasın.

Şener86
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 19:56

Bazı forumlarda insanlar öyle kibirlenmişki "hıh ne ısı adası ya, ay ortasında kesin kar yağacak" gibisinden laflar söylüyorlar. Kış geldimi her ay en az 3 zilla lı sistem getiriyorlar. Hepsi fos. Akıllanmadılar bir türlü. İstanbula bahsettikleri gibi kar yağması için mucize sistemler gelmesi gerekiyor. O da 3-4 senede bir belki olur. Allahın hikmeti. Vardır bir bildiği

Yalçın2150

2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 20:08

Gfs yine abartılı senaryolar çizmiş,27 Şubat tarihinde Sibirya'dan inen -16 yanıbaşımıza kadar gelmiş.
Keşke sistem böyle gelse, fakat gerçekçi bakarsak zor görünüyor.
Muhtemelen güncellemelerde nasıl törpülendiğini göreceğiz. Aynı senaryoları tekrar tekrar yaşadık.

snowsnow
2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 00:56

Alıntı:
Yalçın2150

Gfs yine abartılı senaryolar çizmiş,27 Şubat tarihinde Sibirya'dan inen -16 yanıbaşımıza kadar gelmiş.
Keşke sistem böyle gelse, fakat gerçekçi bakarsak zor görünüyor.
Muhtemelen güncellemelerde nasıl törpülendiğini göreceğiz. Aynı senaryoları tekrar tekrar yaşadık.

ah be yalçınım gfs 2 senedir bunu kaçıncıya uyguluyor. inan ki ben buraya sadece okumaya gelirdim eskiden yorumları ama geçen sene o kadar çok hayal kırıklığına uğradık ki bu sene gfs ye bakarak bende yazıyorum burda ama ben gaza gelme olmasın diye yazıyorum yani gfs öyle bir hal aldı ki 3-4 gün kala gördüğün sistemi yorumlayacaksın. biz ise 15 gün sonra gördüğümüz modeli yorumluyoruz sonra da tahmin yaptık bu diyoruz. tamam tahmin ama 2 senedir gfs nin kıvırdığını görüyorsun o zaman milleti niye dolduruşa getiriyorsun . lafım sana değil burda Yalçın hocam anladın sen ortaya attım. yani anlıcağın üzülüyorum üzülüyorum üzülüyorum. sanırım bu kışta görmek istediğimiz kar yağışlarını göremeyeceğiz. zaman iyice daraldı ne yazık ki.

Gurbet Brian

2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 01:07

Merhaba arkadaşlar ay ortası yağmurla sulu kar arası bişeyler gibi görünüyor ay sonuda yüzde 30 ihtimal kar değerlerinde arkadaşlar. Bu sınırda sulu karlı sistemleri görüp görüp her seferinde şamar oğlanina dönüp yinede akillanmazlar ya eskiden olsa bu havalar 10 cm 15 cm kardı. Onlar bize çamur atmasa bizde atmazdık ama neyse ya dedimya ay ortasi biraz kar olabilir şubat 3. Haftada bişeyler görüküyoda ihtimal yüzde 30 ısı adasından işler kesat islandada baya aktif belki yine yağaş olursa ankarada kaymağnı yeriz

Kemal2914

2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 20:40

Gfs nin vermis oldugu senaryo cok guzel duruyor ama keşke gelmeyecek olan sistemin veya gelecek olan sistem ney ise gercekten onu bize gosterse ne iyi olurdu hem daha basarili diye anilirdi...bu senaryo törpülenerek kim bilir nasıl bir sisteme dönüşecek bu arada İstanbul ısı adası tamam ama rakım 500-1000 mt arasında değilki her gelen sistemde kar yağsın İstanbul'un genel olarak yuksek kesimleri 100-300 mt arasidir boyle rakimada kar zor yağar sağlam sistem olmadikca...ısı adası ismini hak olarak kazaniyor İstanbul çünku efsane bir sistem bile kar getirse malesef gunes bi acsin cadde veya sokak arasindaki karlar hemen erimeye baslar bile ama acik alandaki karlar cadde veya sokak arasina gore daha cok duruyo çimlerin uzerinde...

hasan basrii

2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 20:49

Bence yeninesil kar konusunda istanbulda bayağı şansız ... Eski kışlar neyazık oluyor artık

Analizatör Osman
2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 13:10

Evet arkadaşlar tahmin konusunda gene turnayı gözünden vurduk.Bu sistemden bir cacık olmayacağını söylemiştik gördüğünüz üzeri olmadı.Bazı kişiler efsane getiriyordu şubat ortasında karakaçan geliyordu birşey gelmedi.Biz söylemiştik tutturduk çok şükür.Şubat son haftası bir olasılık var ama umutlanmamak lazım hemen olasılığı düşük daha.Biraz daha yükselirse oturur konuşuruz.

MeteHan!
2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 13:12

Bence bu sene daha kar yağmaz İstanbul'a. Öyle hissediyorum
Neyse ki çok yağmur yağdı, barajlar dolu

karadulcem

2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 13:45

Kar geliyor

sayfa 8094
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet