Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Alihan 97

1 hafta önce - Sal 12 Şub 2019, 00:07

Bahçelievler'de birçok hasarlı bina var. Yetkililerin Bahçelievlere'de bakması gerekiyor. İlla bir binanın çökmesi mi lazım illa canların yanması mı lazım. Halen 99 depreminden ders alınmamış malesef
Geçtiğimiz yılda bizim oturduğumuz semtte bir binadan beton parça düştü bir arabanın üstüne. Binayı hemen yıktılar Allahtan. Şirinevler bölgesi ve çevresinde riskli binalar mevcut. Bir çok bina deprem hasarlı.
Malesef bazı hasarlı binalar kentsel dönüşüme sokulmuyor. Tehlikeli olmasına rağmen insanlar oturmaya devam ediyor. Bina denetimlerinin arttırılması gerekli. Çevremde kaçak katlı binalar çok. Hasarlı binalar çok.
Bahçelievlere yetkililerin bir an önce el atması lazım yoksa bu gidişte önlem alınmazsa daha çok canlar yanacak.


Onur Yaşar

4 gün önce - Pts 18 Şub 2019, 15:05

Basın sitesindeki 11 katlı bina için mühürleme emri verilmiş.
https://www.mynet.com/istanbul-da-site-bosaltildi ...0104918898


Alihan 97

4 gün önce - Pts 18 Şub 2019, 19:16

Kartal'da yaşanan bina çökmesinden sonra belediyeler bina denetimlerine başlamış. Malesef bu denetim için geç kalındı bile. Denetimlerin başlamasına gerçekten çok geç kalındı. Hala İstanbul'da deprem riski taşıyan binalarla dolu. Halen insanlar bu binalarda oturmaya devam ediyor. Bir felaket yaşandıktan sonra yetkililer uyanıyor. Ne yazık ki Türkiye'de yapı planlamada çok geride.
Bahçelievler bölgesinde yapılan kentsel dönüşümler düzgün mimaride yapılmıyor. İnşallah bu seçimlerden sonra bölgemize güzel kentsel dönüşüm projeleri yapılır. Bahçelievler, Şirinevler ve Yenibosna bölgelerine acilen el atılması lazım. Bina dönüşümü değil, Kentsel Dönüşüm İstiyoruz...

Mesajıma şunuda eklemek istiyorum Mahmutbey caddesinde bir bina mühürlendi. Bahçelievlerde şu an
ilk mühürlenen bina Birlik Apartmanı oldu.
https://www.gazete365.com/bahcelievler-de-9-katli ...8/[/quote]sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet