Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 634
Ahmet YükselS
5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 13:40

Uçaklar derken? Kaç uçak çekilmiş ki çoğul kullandın? Bir cumartesi uçağı çekildi bilgisi var. Başka?
Şu anda tüm meydanlarda yolcu düşüşü var Türkiye genelinde. Sadece Maraşa özgü değil. %30-40'a varan düşün yaşayan kentler var. Maraş %11 düşmüş. Ocak ayı yolcu grafiğine bak öyle artistlik yap hased misafir

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=95981& ...start=6290


batu130
5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 16:19
Süper zeka Misafirler


Bu süper zeki misafirler bir söylese de bilsek sefer sayısının artışı için ne olması gerektiğini. Yeni ve daha iyi bir terminal yapılıyor, etkisi olmaz deniliyor. Yolcu sayısı ülke genelinde artarken en çok artanlardan, ülke genelinde azalırken de en az azalan şehirlerden biri Kahramanmaraş ama onun da etkisi olmazmış. Mevsimler de önemli değilmiş. Peki nedir bu ana etken faktör. Misafirlerin olur vermesi mi, yoksa lobi falan mı? Bir işe olmaz derken olumlu olması için ne olacağını da söyleyeceksin ki insanlar sana itibar edecek. Nası olacağını söylemeden olmaz o iş diyenler yalnızca hasetler, ben her şeyi bilirim diyen egoistler ve kötü kişilerdir.

Terminalin iyileşmesi ve büyümesi slot sorunu çözer ve sefer sayısına etki eder.
Yolcu sayısının artışı firmayı kar amacı ile çeker.
Mevsimler ise iniş kalkış problemlerine etki ettiği için yine sefer sayısını artırır.
Pist sorunu ise malum. İyileşirse uçaklar daha rahat iner ve yolcu sayısı yine artar.

Yani tüm bu etkenler sefer sayısını artırır. Terminal de o etkenlerden biri. Öyle olmaz demeyle olmuyor o işler. Lütfen hesapsız konuşmayalım. Fakat bu etkenlere rağmen seferler artmıyor ise o zaman da kimse kızmayacak lobi var diyenlere.

Not: Bu şahıslar komşu illerden ise bir zahmet baksınlar bakalım bahsettikleri listede komşu havalimanlarında mı yoksa Kahramanmaraş Havalimanı'nda mı daha fazla yolcu düşüşü var.


batu130
5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 16:27
Ek Bilgi


Bu arada belirteyim. Kahramanmaraş-Ankara seferleri zaten haftada 5 gün idi. Pazar günü Kahramanmaraş-Ankara gidiş yoktu ancak cumartesi vardı. Onun yerine cumartesi için gidişler kaldırılmış ancak yerine pazar seferleri konulmuş. Yani sefer sayısında azalma falan yok.Misafir 9d3

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 18:37

Alıntı:
ahramanmaraş ama onun da etkisi olmazmış. Mevsimler de önemli değilmiş. Peki nedir bu ana etken faktör.

Saptırmayalım. Mevsimler önemsiz dediğim mi var ? Mevsimsel ise geçen kış ile bu kış arasında ki farkı gösterin de görelim dedim. Bu başlık bence sizin fantezilerinize alet oldu. Kilitlenip yeni bir başlık açılmasını talep etmek lazım.


Misafir dd6

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 18:56

Yeni havalimanı ile güzel bir ivme yakalanacaktır. Daha pist sorunu çözülmedi mania sorunu çözülmedi. yaz planları yapılmadı. Hepsi sırayla olacak paniğe gerek yok.Misafir 635

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 22:05

Selam edeler, yaz sozon icin ne zaman tarifeler gelcek Ve zaman arkadaslar??

Misafir 3dc

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:13

3 bin metre yeni pist yapılması için Twitter üzerinden şehrin ileri gelenlerine yazılar yazmalıyız. Bu soruna dikkat çekmek lazım. Eninde sonunda bu konu ile ilgileneceklerdir.

Ayrıca DHMİ iletişim kısmından mail yollamalıyız. Gerekli sayıya ulaşırsa dikkate alacaklardır.erhan344

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:52

Ve yarın 12 Şubat ama şehre gelen önemli bir lider yok bildiğim kadarıyla. Havalimanımızın açılması ve 30 Ocak ta ilk uçuşun gerçekleşmesi şuan sevindirdi diyebilirim. Görünen o ki resmî açılış seçim öncesi yani Mart sonu itibariyle Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilecek .

Gurbet Brian

5 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 00:13

Merhaba arkadaşlar ya iyi güzelde buralara dağ başına verimsiz yerlere bukadar paralar gömmeye değermi mağdem şehir milliyetçilik yapılıyor bisürü geri kalmiş yer var bayburtumuza taş konmuyor ya böyle diyince kiziyosunuz ama

Ökkeş46

5 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 00:20

Merhaba Arkadaşlar,

Kahramanmaraşın 12 Şubat Kurtuluş Bayramı Şehrime ve Ülkeme Hayırlı olsun.

Dün helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet ailelelerine sabır diliyorum.
Rabbim birdaha bu acıyı yaşatmasın.sayfa 634
ANA SAYFA -> ULAŞIM