Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Rize Artvin Havalimanı
« önceki   123 ... 575859 ... 636465   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 58
Aptullah Dede
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 02:05

Ordu-Giresun Havalani da Cengiz tarafindan yapildi. Ortada taseronun cekip gitmesi yok, zam isteyen calisanlarin toptan isten cikarilmasi var. Ben sahsen Cengiz Insaatin kendi memleketinin havalanini en kisa surede bitirecegine inaniyorum.

atinali53
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 11:00

İstanbul havalimanının işletmecisi de yüklenici konsorsiyum.Tabi ki bir an önce bitirip işletmeye açacak ki para kazanacak. Burada ise öyle bir durum yok burada havalimanını dhmi işletecek. 2017 Ocak'ta ihale yapıldı ve sözleşmeye göre 5 yıllık süre var yani 2022 Ocak ayına kadar süresi var.Bu süreyi de sonuna kadar kullanacaktır.
Bu arada Ordu-Giresun'da yerel taşıyıcılar ile çalışıldı hatta oradaki kamyoncu kooperatifi ile. Burada da öyle çalışılabilir.Yöre insanı da daha fazla ekmek yer böylece.Umarım bir an önce ilerleme hızlanır ama ben bu yavaşlamanın ülkenin genel ekonomik durumundan olduğunu düşünüyorum.Bütün böyle yüksek bütçeli projelerde şuanda sorun var. Bu tür işlerin içinde olduğundan biliyorum tüm bakanlıklarda ödenekler kısıldığı ve hakedişlerde gecikme olduğu için yükleniciler ağırdan almaya başladı.

mafakyanc

2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 12:30

Alıntı:
Cengiz inşaat istanbul havaalanının en küçük ortağı (zati şaşırmadım ya nasıl ortak yapıldığına)ve siz diğer ortaklara bakarak niye erken bitti anlayabilirsiniz,cengiz ve onun altındakilerin yiyecegi halt değil ohavaalanını inşa etmek milyar eurolardan bahsediyoruz..

Bilginiz biraz yanlış. İstanbul Havalimanı Y.İ.D. Projesidir ve burada 5 eşit ortak var(dı). Bunlar IGA Konsorsiyumunu ve Şirketlerini oluşturdular... Cengiz bunlardan biriydi. Hatta Yönetim Kurulu Başkanı da Mehmet Cengiz seçilmişti ve 29 Ekim'deki açılışta Erdoğan'a (Erdoğan'ı dahi rahatsız edecek şekilde) methiyeler düzen açılış konuşmasını da bu kişi yapmıştır.

Konuyu az daha saptırayım: Bı ortaklık çatırdamaya (ya da bilinçli/planlı bir şekilde çatırdatılmaya) başlandı; ortaklardan birisi %20'lik hissesini bir diğerine devretti. Şimdilerde de 2. bir ortağın benzer şekilde ayrılacağı dedikoduları dolaşmakta.

Neyse konumuz bu değil: Eğer Rize-Artvin Havalimanı için ihalede verilmiş süre 5 yıl ise, müteahhit bunu tepe tepe kullanacaktır. Bu iş Erdoğan'in "bitirile!..." diye buyurmasıyla da bitemez. Zaten önümüzdeki birkaç yıl ekonomi açısından Türkiye ciddi sorunlarla karşılaşacak ve maalesef iktidarın tüm yalanlamalarına rağmen (zaten Türkiye'de bugüne kadar hangi iktidar bir şeyi yalanladı ve de o şey olmadı?) IMF belası bu sefer katmerli olarak (Kemal Derviş dönemine defalarca rahmet okutacak şekilde! ) Türkiye'ye yerleşecek gibi gözüküyor. Bu durumda, kendi çapında her proje etkilenecektir; zira Devlet'in kasasında para kalmamıştır; vergilerle vs. toparlanabilenler de zaten zorunlu iç ve dış borç ödemelerine, maaş ödemelerine vb. yerlere harcanacaktır. Finansmanı temin edilememiş, yarım porsiyon yapılmış Y.İ.D. projeleri de bundan nasibini alabilir! Devletin ihale ettiği ödenekli projelere planlanmış yıllık tahsisatlar da mutlaka kısalacak ve tamamen kesilmezse bile daha uzun süreçlere yayılacaktır. Durum benim görüşümle böyledir.

Hamit Karadeniz
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 16:25

Arkadaşlar.!!!
Alın size bir istemezukçu daha !!!
Yukarıdaki yazı baştan aşağı laf ebeliği, kendi temenni leri.
17 yıldır bekliyor zavallı.
İktidar bir tokezlese de üzerine leş kargaları gibi çullansak diye düşünenlerin avukatlığını yapıyor.
17 yıl beklemek sabır ister,bu sabır da tuzu kurulduğundan ileri gelir.
Bu memlekete dair bir aidiyet duygusu taşımıyor demektir.

Ali talha
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 17:50

İstemezcuk olayı değil muhtetem bu sadece,gereksiz yatırımları acizane görüşümüz ile paylaşım yapmak...

Aptullah Dede
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 18:00

Alıntı:
İstemezcuk olayı değil muhtetem bu sadece,gereksiz yatırımları acizane görüşümüz ile paylaşım yapmak...

Neden gereksiz, Trabzon'a zarar verir diye mi korkuyorsun? Trabzonlular'in Rize'ye yapilan yatirimlari elestirmelerini hatta gereksiz gormelerini normal karsiliyoruz. Cinku onlar "hep banacilar" dir. Yillarca Rize'ye gelen ziyaretcilerin kaymagini yediler. Ama malesef bu sefer basarili olamadilar, olamayacaklar. Rize Artvin Havalani ile beraber Trabzon buyuk bir turist gelirinden mahrum kalacak. Karin agrilari bundan.

Ali talha
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 21:05

Apdullah kardeş,
Suizan yaptın tek kelimeyle

Serkan Pehlivan
2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 11:35

Taşeron firma krizinden sonra ilk yüksek ziyaret

(+)

ali alimi012
2 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 00:10

(+)

Ali talha
2 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 08:29

Sayın bakanın gelmesi inşaat hızlanacak demektir...

sayfa 58
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 575859 ... 636465   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM