Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2430
ramir3438
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 12:01

Alıntı:
Anons sistemiyle alakalı hic bir gelişme olmadı açıldığından beri çalışma yaptiklarini da sanmıyorum

Hattın bakım ve onarımları yükleyiciden ibb ye geçene kadar hiç bişey yapmayacaklar galiba.

En saçma anonsta Altunizade'de Metrobüs aktarma anonsu. Zaten inmişsin nereye gideceğini biliyorsun, istasyonda anonsa ne gerek var. Tren içerisinde anons yap ki, bilmeyenler öğrensin.

Ha bu arada tren anonsunun değişmesi için sadece bir ses dosyası değiştirilecek

aliveli100
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 17:19

Alıntı:
Bence anonsun değişmeme sebebi hat uzamasıyla ilgili olabilir. Hat uzatılınca zaten anonsu değiştirecekler o sırada bu hatayı da düzeltirler diye düşünüyorum

Sn Misafir Berk,
Eğer Sultanbeyli uzatmasından bahsediyorsanız o hat bittiğinde trenler eskimiş, yenilenme zamanı gelmiş olur.

aalpguzel
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 17:24

Trenin gidip geliyor olması tam bir metro olmak için yeterli değildir. Anons, kapı üzeri ışıklar, istasyon bilgilendirmeleri vs. çok eksiği var.
Ayrıca bugünkü arızada kriz yönetiminin ne kadar kötü olduğunu da bizzat yaşamış oldum. 15.40'ta Üsküdar'dan Ataşehire Dudullu üzerinden metroyla gitmek için perona indim. "Gecikme var" anonsları arasında tren geldi ve biz bindikten sonra 10 dakika kapılar kapalı bekledikten sonra kalktı. Bağlarbaşına geldiğimizde güvenlik sadece 1-2 kapıyı açabildi ve karşı perona geçmemizi söyledi. Karşı peronda bekleyen bir tren vardı ve Çekmeköye gideceği anonsu yapıldı. O trenle Altunizade'ye vardım. Kapılar normal bir şekilde açılıp kapandı, yolcular bindi. 5 dakikalık bekleyişten sonra tren Üsküdar yönüne gitmeye başladı. Aktarmayla ilgili hiçbir anons yapılmadı. Bunu Bağlarbaşı'ndaki güvenliğe söylediğimde şaşırdı ve bıkkın bir bakış attı. 10 dakika sonra gelen trenin tabelasında Altunizade yazıyordu ama yine anons yapılmadı. Gelen tren de kapıyı 15 saniye açık tuttuğu için zaten dolu olan trene sadece 15-20 kişi binebildi. Bir teknik arıza ancak böyle krize dönüştürülebilirdi. Eski cumhurbaşkanının da dediği gibi: İnsan gerçekten hayret ediyor.

Hasan Mihrican
2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 11:27

Alıntı:
Turnikelere reklam alınmış. Turnikelerin her tarafı reklam veren firmanın ismiyle giydirilmiş. Bence çok kötü olmuş. Reklam koyacak başka bir yer bulamamışlar mı? Metroya mı biniyoruz yoksa reklam verene mi?

Turnikeler dünyanın her yerinde reklam alanıdır. Reklam gelirleri gibi metroya daha ucuza binmemizi sağlayacak her türlü yasal gelir uygundur.

oturkmen

2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 15:26

Alıntı:
Alıntı:
Turnikelere reklam alınmış. Turnikelerin her tarafı reklam veren firmanın ismiyle giydirilmiş. Bence çok kötü olmuş. Reklam koyacak başka bir yer bulamamışlar mı? Metroya mı biniyoruz yoksa reklam verene mi?

Turnikeler dünyanın her yerinde reklam alanıdır. Reklam gelirleri gibi metroya daha ucuza binmemizi sağlayacak her türlü yasal gelir uygundur.

Pek ucuza bindiğimiz söylenemez.

ramir3438
2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 16:09

Alıntı:
Pek ucuza bindiğimiz söylenemez.

Raylı sistem kullanımını teşvik etmek için cuzi bir indirim olabilir. Neden olmasın ki?

Enflasyonla mücadele kapsamında yüzde 10 indirim yapılabilir.

tolgakaan
2 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 22:32

Alıntı:
M5 açıldıktan sonra Üsküdar Kadıköy vapurları aşırı kalabalık hale geldi.
Hafta sonları gözlemleyebiliyorum, hafta içi farklı olabilir ama hafta sonu Marmaray'a rağmen vapurlarda izdiham yaşanıyor.

Üsküdar ve Kadıköy arasında bir vapur olduğunu sanmıyorum ancak Üsküdar'dan kalkan vapurlar demek istiyorsanız genellikle insanlar kırk yılda bir geldikleri için bir deniz görelim diye düşünerek vapuru tercih ediyor. Hafta sonu daha az işe giden insan olurken vapur kullanan insan sayısının daha fazla olması da bunu kanıtlar. Sık sık işi olan insanlar kolay kolay Marmaray'ı bırakmaz.

aliveli100
2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 10:49

Alıntı:
Üsküdar Kadıköy Vapuru

M5 açıldıktan sonra Üsküdar Kadıköy vapurları aşırı kalabalık hale geldi.
Hafta sonları gözlemleyebiliyorum, hafta içi farklı olabilir ama hafta sonu Maramaray'a rağmen vapurlarda izdiham yaşanıyor.

Siz sanırım Eminönü-Üsküdar ya da Eminönü-Kadıköy vapurlarını kastediyorsunuz değil mi?
Çünkü Kadıköy ile Üsküdar arasında bugüne kadar hiç vapur seferi olmadı. Boğaz hatları hariç aynı yakadaki iskeleler arası seferler pek de mantıklı görünmüyor.

Yakup

2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 11:07

Alıntı:

Biz emniyet şeridene girenleri engelleyemiyoruz, özel şeritleri millete nasıl anlatacağız. Dörtlüyü yakan dalar bu şeritlere, ensesi kalınlar ise ayrı bir muamma, biz de yürümez yani

Ceza uygulamasına gelince kanunlarda var olan yaptırımlar uygulanabilse şu an bile büyük rahatlama sağlarız.

Eski zihniyet ve eski jenerasyon degismeden önce ayni sekilde devam eder..

Alıntı:

Alkollü sürücünün 'akılalmaz taktiği' polise takıldı!

Kütahya'da, 4'üncü kez alkollü olarak araç kullanırken yakalanan hafif ticari araç sürücüsü H.A., polisleri görünce şoför koltuğundan inip, yolcu koltuğuna geçti. Alkolmetreye üflemeyi reddeden H.A., test için hastaneye götürülürken, alkol almaya devam etti. Yapılan kan testinde 1.68 promil alkollü çıkan H.A.'ya para cezası kesilerek, daha önce el koyulan ehliyetinin emniyette kalma süresi uzatıldı.

Sultanbağı Mahallesi tarihi Hisar Kalesi girişinde, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, H.A.'nın kullandığı hafif ticari aracı durdurmak istedi. Polisleri fark eden H.A., aracını uygulama noktasının gerisinde park edip, şoför koltuğundan inerek yolcu koltuğuna geçti. H.A., aracının yanına gelen polislere; kendisinin sürücü olmadığı, aracı kullanan arkadaşının ormanlığa kaçtığı yalanını söyledi. Daha önce 3 kez alkollü olarak araç kullanırken yakalanan ve ehliyetine 2 yıl el koyulan H.A., alkolmetreye üflemeyi kabul etmedi. Kendi aracından indirilen H.A., test için hastaneye götürüldüğü sırada alkol almaya devam etti. Hastanede yapılan kan testinde H.A.'nın, 1.68 promil alkollü olduğu belirlendi.

Polis ekipleri, H.A.'ya 'alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmak' ile "polisin 'dur' ihtarına uymamak" suçlarından 6 bin liralık para cezası kesti ve ehliyetinin 2 yıl emniyette kalma süresini 7 yıla çıkardı. H.A., polislerle tartıştığı için sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Bu pislik yarin yine araba sürecegini adim gibi eminim..

Kafalar degismeden ayni sekilde devam eder... Maalesef...

etoksoz
2 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 11:18

Alıntı:
Siz sanırım Eminönü-Üsküdar ya da Eminönü-Kadıköy vapurlarını kastediyorsunuz değil mi?
Çünkü Kadıköy ile Üsküdar arasında bugüne kadar hiç vapur seferi olmadı. Boğaz hatları hariç aynı yakadaki iskeleler arası seferler pek de mantıklı görünmüyor.

Evet yanlış yazmışım, doğrusu Üsküdar Eminönü olacaktı.

sayfa 2430
ANA SAYFA -> ULAŞIM