Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu ve Uzantıları
« önceki   123 ... 156157158 ... 166167168   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 157
Misafir da4

5 ay önce - Cmt 09 Şub 2019, 21:33

29 Ekim 2019 de bitireceğiz söylemi gibi, dikkat edin sürekli şuraya da metro geliyor, buraya da metro geliyor, uçuracaz, kaçıracaz diye demeç veriyorlar ve bununla ilgili olarakta basında işi pompalayarak haberler yapıyor. Şurada oturanlara piyango vurdu, burada oturanlar yaşadı...
Bunların tamamı seçim kampanyasıdır, seçimlerden sonra ağız değiştirmeye başlarlar.

mafakyanc

5 ay önce - Cmt 09 Şub 2019, 23:13

Tamam: Belediye Başkanı, Siyasetçisi böyle konuşuyor. Yabancısı olmadığımız tribüne oynamalar bunlar!... Bunlara karnımız tok!... Basın zaten ya yalaka, ya da ahmak; adam haberini yapıyor ama sorsan Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yerini bile bilmesi şüphelidir.

Ama bu metro konusu başta olmak üzere ISG'nin CEO'su dahi benzer ağızla konuşuyor; ben işin orasını anlayamıyorum. Arkadaş, bunların o tarihlerde ol(a)mayacağı belli, sen akıllı fikirli adamsın, politikacı hiç değilsin!... "Bu iş gecikiyor" diye konuşman lazım gelirken!... Hadi ondan da geçtim: "söz gümüşse, sükût altındır!..." diye bir özdeyiş vardır!...

Misafir d5a

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 13:41

Bu metro sonuc olarak 2019 ekim de acılmıyor mu ?
Hem belediye başkanı hem de metro duraklarına yakınlıkta sayısız inşaat projeleri bu şekilde beyanda bulunmuslardı. Son gelinen noktada; sadece metro inşaatı değil, tüm konut-işyeri inşaat projeleri durmus gibi bir izlenim var, siz ne düşünüyorsunuz? Acaba inşaat firmaları son birkaç ay konkordatolar ile gördüğümüz ekonomik durumlardan mı durdu, yoksa metro inşaatı durdugu için mi durdu, o kısmı anlamadım. Anlayan var mı acaba? Demek istediğim; metro inşaatındaki yavaşlıgı sadece yeni havalimanı değilde; ülkenin mevcut durumu da gelinen yavaşlama noktasında etkilidir diye düşünüyorum. Mesela gecen haziran 2018 de metro bitirme hedefi belki de 2019 ekim iken; şu noktada ekonomik durum cok değişti, özellikle inşaat sektöründe. Su anda birkaç sayfa önce arkadaslardan birisi calısanlara sordum, en az 2 senesi var demiş ?

mafakyanc

5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 15:24

Hayır, açılamıyor!... Hele hele, "açılmaktan" kasıt "yolcu taşımaya başlamak" ise KESİNLİKLE AÇILMIYOR!!!

cribtiger
5 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 16:34

Alıntı:
Bu metro sonuc olarak 2019 ekim de acılmıyor mu ?

sevgili misafir bunu münferit defalar tekrar ettik bir kez daha yenileyelim (eski sayfaları okumanı tavsiye ederim).mevcut tünel ilerlemesi ve istasyon inşşatlarının mevcut hali ile (yarin) 7/24 saat esasına ve tüm hızıyla hızlandırımış olsa dahii dikattinizi çekerim istasyonların ortalama 8/15 ay arası tamamlanabilme süreci var tünel içi elektormekanik tava- elektrik ve diğer işlere daha girilmedi bile hasılı değil 2019 2020 sonu açılması ennn erken süredir

Şükrü Güllüoğlu

5 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 11:29

Cribtiger'ın verdiği süreler tutuyor. Marmaray için de Mart 2019 demişti herkes Ekim 2018 konuşurken.

CARENC
4 ay önce - Cmt 16 Şub 2019, 23:00

Şöyle bir şey buldum. Böyle olmasını umuyorum ama olacağını sanmıyorum maalesef.

http://istanbulunmetrosu.com/Home/rayliSistemler? ...Lang=tr-TR

CARENC
4 ay önce - Cmt 16 Şub 2019, 23:22

Sabiha Gökçen İstasyon Alanı.

(+)

(+)

Kurtköy İstasyon Alanı

(+)

Yayalar İstasyonu Son hali

(+)

Fevzi Çakmak istasyonu

(+)

Fotoğraflar alıntıdır. Siteden sildikleri için arşiv olması için yükledim. Sahada pek bir ilerleme yok. Kurtköy istasyonunda 3 haftadır bir tane çıkışı bitiremediler. İstasyon üstünü dolduruyorlar ama günde 10 kamyon taşıyorlar gibi geliyor.
Sabiha Gökçende hiç hareket yok.
Yayalar istasyonunu yanındaki inşaat projesinde çatlaklar vs olduğu için daire teslimi yapılamıyormuş. İstasyonda çalışanlardan aldım bilgiyi. O istasyon elektro mekanik ve ince işleri bekliyor. (tüm istasyonlar aynı anda başlayacakmış çünkü)
Fevzi çakmak istasyonu Allaha emanet uzak olduğu için saha gözlemim olmadı ama arada bir arabayla yanından geçiyorum pek bir hareket yok.

Özetle 500 kişi ile yürümüyor. (bakınız önceki değerlendirmem.) 2019 açılışına sadece gülüyorum. Ha para çıkar da işler hızlanır orasını bilemem (keşke öyle olsa)

CARENC
4 ay önce - Cmt 16 Şub 2019, 23:28

Tünellerin son yüklenen fotoğrafları. Pek ilerleme yok gibi ama ilk fotoda istasyon alanı olduğu anlaşılan tünel bölümü bir sonraki aşamaya hazır gibi.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Fotoğraflar alıntıdır.

Ayhan İmamoğlu

4 ay önce - Cmt 16 Şub 2019, 23:32

Aslinda bu istasyonlar bitse çok güzel bir canlanma olusacak çünkü ataturk havalimani tasiniyor 3. Havalimani zaten çok uzak bu hattin bitmesi her anlamda sabiha gökçen havalimanının elini güçlendirecek pastanın büyük payıni alabilir ve dahada artacak yolcu potansiyeli ,bir önce bitmeli

sayfa 157
« önceki   123 ... 156157158 ... 166167168   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM