Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - İstanbul Hızlı Treni [ANK]
« önceki   123 ... 969798 ... 102103104   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 97
Misafir 216

2 ay önce - Pzr 03 Şub 2019, 22:27

Bu kadar büyük bir yatırımından yeterince yararlanılamaması çok üzücü. 4,5 milyar € para harcayıp İstanbul-Ankara arasını sadece 1 saat indirebildik.

Benim hayalim ise Antalya'dan İstanbul'a uzanan meyve/sebze taşımacılığının yapılabileceği bir tren hattı. Hem kamyonların harcadığı yakıttan tasarruf edilecek, hem de bir sürü kamyon şoförünün harcadığı iş gücünden.

Misafir 830

2 ay önce - Pzr 03 Şub 2019, 23:45

tcdd halkalı gebze arası açılınca hızlı tren seferlerini arttırmak,arttıramadığı yerde anahat ekspresi koymazsa eğer,yolcu talebinin sadece yüzde 1'ine hitap eder,otobüsçüler yine kral olur

KHanbilge

2 ay önce - Cmt 09 Şub 2019, 18:50

Arkadaşlar Ankara İstanbul arası trenler Marmaray açıldıktan sonra 4 tren halkalı dan kalkacak geri kalanlar Söğütlüçeşme yetişmediği için Pendik'ten kalkacağı bilgisine ulaştım. Halkalı dan gelen trenler yol üstündeki YHT garlara uğrayacaktır elbet

brksnp
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 12:48

İnşaat tatile mi girdi? Fotoğraf paylaşan değerli forumdaş “wowtürkiyeli” en son 3 ay önce fotoğraf paylaşmış.

O kadar yeni Velaro seti aldı TCDD. Velaro’ların da İstanbul’a girmesinin tek yolu bu hattın bitmesi. Yoksa sefer artışı da yapılamaz. Marmaray bitti bitecek, YHT’de yer bulmak imkansıza yakın olacak bu gidişle.

TCDD şu hattı bitirse seferleri arttırsa İstanbul-Ankara arasında uçağı da otobüsü de bitirir ama bir türlü beceremediler.

murat967
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 13:32

Alıntı:
Velaro’ların da İstanbul’a girmesinin tek yolu

Bunun tek yolu Tünel26 ve Arifiye ripajının açılmasıdır. Maalesef Velaro İstanbul'a bir süre daha gelemeyecek.

KHanbilge

2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 13:51

Benim canlı gördüğüm bir sene önce içinde teknik ekiple bir velaro Gebze'de geç saatte bekliyordu o tarihten sonra bir daha görmedim. Bir şekilde testler olumlu sonuçlanmadı yada Siemens ten izin alınamadı. Şuan 7 karşılıklı kalkış var 8 olur ilk başta 4 Avrupa yakası 4 Anadolu yakası. Benim görüşüm Eskişehir kalkışlı Ankara trenlerinde eybis ten baktığımda bir caf set gözüküyor Eskişehir yolcusunu zorda bırakmayacak şekilde yarı yarıya satışla bu treni İstanbul kalkışa çevrilebilir tabi benim düşüncem bu kısmen çare üretilebilir diye düşünüyorum.

En son KHanbilge tarafından Pts 11 Şub 2019, 13:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Kasım İyonya
2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 13:56

Alıntı:
Şuan 7 karşılıklı kalkış var 8 olur ilk başta 4 Avrupa yakası 4 Anadolu yakası.

Avrupa Yakası, ülkenin en kalabalık yeri, 4 tanecik YHT seferi dişimizin kovuğuna yetmez. Eskişehir'in 10 katı nüfus var burda.

memoli58

2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 14:55

Yaz izinine Istanbul a geldigimde bu hat tamamlandiginda aktarmasiz Trenle Halkali dan Eskisehir-Ankaraya günübirlik ziyaret etmek istiyoruz..bu mümkünmü?yoksa Pendikten mi binmem gerekiyor ..cevap verecek arkadaslara simdiden tesekürler..

KHanbilge

2 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 17:27

Alıntı:
Yaz izinine Istanbul a geldigimde bu hat tamamlandiginda aktarmasiz Trenle Halkali dan Eskisehir-Ankaraya günübirlik ziyaret etmek istiyoruz..bu mümkünmü?yoksa Pendikten mi binmem gerekiyor ..cevap verecek arkadaslara simdiden tesekürler..
Söylediğiniz gibi halkalı dan Eskişehir Ankara ya aktarmasız gidebileceksiniz yaz aylarına kadar herşey oturmuş olur tren saatleri vs vs. Şimdiden iyi tatiller

Mehmet Kasım İyonya
1 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 13:47
KAPASİTE % 80 BOŞ

ilginç iddialar atılmış

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tren-kazasi-sor ...i-41125060
Alıntı:

Çok büyük hatlar inşa edilmiş ancak hat kapasitesinin yüzde 20'siyle tren çalıştırılıyor. Çok büyük zararla oluyor. Bütün bunların sebebi kötü yönetim. Ankara-İstanbul arasında bir hızla tren hattımız var, çoğu kısmı tamamlanamamış. Bu hattın kapasitesi günde 80 tane tren çalıştırmaya yeterli. Karşılıklı 10 dakikada bir tren çalıştırabilirsiniz. Günde 8 tane tren çalıştırıyorsunuz. Neden peki?

sayfa 97
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 969798 ... 102103104   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM