Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 234
igaspotter
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 12:07

Alıntı:

Bir yakınım uçtu, memleketten İstanbul 1,5 saat, havalimanından ev 3 saat sürdü demişti sonraki uçuşunu da Atatürk'e yaptı

Merak ettim acaba bu yakınınız nerede ikamet ediyor. İstanbul Havalimanı’ndan 3 saat sürdüyse Atatürk Havalimanı’ndan da mantıken 2 saat 15 dakika sürmüş olması gerekiyor zira İHL ile AHL arası yolculuk 45 dakika sürüyor.

Misafir 2ca

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 13:07

İgaspotter bey 3 mart'ta tasinma gerceklesiyor mu ?

igaspotter
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 14:52

Alıntı:

İgaspotter bey 3 mart'ta tasinma gerceklesiyor mu ?

Bir fikrim yok.

ali alimi012
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 15:30

çatlasanız da patlasanız da açıldı işte. kör ve nankör olanlar göremez bunu. yolcu uçağı ifadesinden içinde yolcu olan her uçağı kastedip tamamen taşınsa bile ama cb buradan uçuyor demek ki açılmamış dersiniz.
ne de olsa o da yolcu o da yolcu olan bir uçak.
kafanıza takılmış, divert diye
ne biliyorsun divert olmadığını
diyelim yok. sanki öyle bir algı yapmışsın ki tek uçak inmiyor o yüzden divert eden tek uçak da yok.
her gün bir sürü uçak inip kalkıyor. divert etmeye mi ihtiyacı var.
divert etmiyorsa en önemli sebebi yolcuları mağdur etmemek
orası çok uzak gibi bahaneleri yolculardan duymamak
önceden planlanmış yerler varken istanbul havalimanına divert edilmez.gerekirse edilir
ama gerek yok.

Misafir 685

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 20:59

31 aralik'tan 3 mart'a erteleme yapilirken Dhmi genel muduru Funda Ocak erteleme sebebi olarak hava koşullarından bahsederek 3 mart tarihinde tasinilacak ve ahl ticari ucuslara kapatilacak demisti. Bakalım 3. kez erteleme olacak mı ? Olursa neden olarak ne gösterilecek ?

brksnp
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 21:04

Güzel bir inceleme video’su çekmiş yabancı bir arkadaş.

başkan furkan
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 21:07

binali yıldırım,seçim arefesinde açılırda,sorunlar çıkarsa,seçimde gezip,dolaşırken yarattığım oy potansiyelini kaybederim diye,seçimden hemen sonra açalım demiş
Alıntı:
İstanbul Havalimanı bilmece mi bulmaca mı?

Zaman yaklaştıkça gerginlik de artıyor. İGA tarafından yapılan İstanbul Havalimanı kısmi uçuşlarla bir nevi test uçuşu niteliğinde çalışıyor. Temelli taşınmanın da 3 Mart 2019 tarihi itibari ile bitmiş olacağı açıklanmış ve bu karara göre taşınma süreci tamamlanacak idi.

Ancak Türkiye’de öyle her istediğiniz, istediğiniz zamanda gerçekleşmeyebilir. Bunun siyasi gerekçeleri de olabilir, ticari gerekçeleri de olabilir.

İstanbul Havalimanı’na taşınma sürecinin ötelendiğini AirportHaber olarak geçen hafta haberleştirdik. Bir anda ortalık toz duman oldu. Sanki saklanacak bir durummuş gibi taşınmanın ötelenip ötelenmediğini İGA yöneticilerine soran sektör “hayır” cevabını alınca dönüp bize sordular ve biz de “evet” cevabını verdik.

Ve yine diyoruz ki “evet ötelenecek”.

Durun gerçeği anlatalım. Mantıklı mı değil mi o vakit “hayır” diyenler mi “evet” diyen mi gerçekçi anlarsınız.

Mesele şu; malum yerel seçimler var. Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bu ülkenin başbakanlığını yapmış, TBMM’nin başkanlığı gibi bir makamı yürüten Binali Yıldırım’ı aday göstermiş. Seçim bu. Dernek başkanlığı falan değil. Bir oy dahi önemli. İzmir seçimlerinde olduğu gibi kaybetmenin bahanesi dahi olamaz. O halde ince eleyip sık dokumanın tam zamanı.

İstanbul Havalimanı taşınma sürecinin seçim sonrasına bırakılması talimatı mı diyelim, isteği mi diyelim ne derseniz deyin Binali Yıldırım’dan geldi. Ben bu talebe siyaseten doğru talep diyorum. Çünkü taşınma sürecinde yaşanacak olan en küçük aksaklık ve bu dönemde olumsuz çıkacak her haber Ak Parti ve dolayısıyla Binali Yıldırım’a yansıyacaktır.

Binali Yıldırım’ın bu talebine “hayır” diyecek olanın alnı beş karış olmalı diye düşünüyorum.

Şimdi gerek İGA yöneticileri veya gerekse devletin herhangi bir kurumunda çalışan bürokratın, danışmanın her kim ise devleti yönetenlerin etrafını bir sur gibi çeviren şahsiyetlerin doğruları söylememesinden kaynaklı ülkenin durumu ortada.

Doğruları söyleyin. Kimse doğruyu söylediniz diye size cephe almaz. Bahane mi istiyorsunuz. Söyleyin “seçimler dolayısıyla erteledik” deyin “öteledik” deyin kimse size “hayır öteleyemezsiniz” demez. Davul da elinizde tokmak da elinizde.

Sözün özü şu. Halen “hayır” diyorsanız varsın sizin dediğiniz olsun. Ve ben halen “evet” diyorsam varayım ben yalancı olayım ve benim kelli felli kaynaklarım, devletin en tepeleri beni yanıltmış olsun. Kabul, her şeye kabul. Yeter ki siz yalancı olmayın...

THY OPET konusu çok su götürür…

“Eşeledikçe Kokuyor” başlığı altında yazdığım yazı çok ses getirdi. Bu konuyu bitirmiş değilim. Aslına bakacak olursanız bitecek gibi de değil.

SkyTanking Ovenon cephesinden bir ses çıkmadı. Oysa şu bir gerçek ki THY Opet öyle bir kumpasın içine sokulmuş ki, İstanbul Havalimanı yakıt ihalesine dahi sokulmamış. İşin boyutunu hesaplamanız açından söylüyorum.

SkyTanking Ovenon & THY Opet konusunu ileride yazmaya devam edeceğim. THY Opet’e içeriden mi operasyon yapıldı, Alman operasyonu mu bunu çözüme kavuşturacağız.

Ben bu ikiliye hayranım…

İki gündür Corendon Havayolları’nın davetlisi olarak Amsterdam’yım. Yıldıray Karaer ve Atilay Uslu ikilisi inanılmaz uyumlu iki ortak. 1997 yılında kurdukları şirket şimdi devasa boyutlarda. 1 milyar euro ciroya ulaşmış. Kim bilir ne acıklı hikayeleri vardır. Takip etmişsinizdir Boeing 747 tipi uçağı Hollanda gibi bir ülkede karadan yürütüp otellerinin kapısına yerleştirdiler. Tüm otellerinde uçak ikonu mutlaka var.

Bu konsept ile de devam edeceklerini söylüyorlar. Ben onların ortaklığının tertemiz bir ortaklık olduğunu, ortaklık temelinin mütevazılık olduğunu düşünüyorum.

Hollanda’da gerçekleştirdikleri Boeing 747 operasyonu ile tüm dünyada isimlerini duyurdular. Operasyonun maliyeti 5 milyon euroyu bulmuş olsa bile, belki de 30 milyon euroluk tüm dünyada reklam yaptılar.

Alkışlanacak bir durum ve alkışlıyorum…

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim. Kanıma dokunduğu için yazmak zorundayım. Corendon'un karadan uçak yürütmesi projesinin anlatıldığı basın toplantısında "Schiphol havalimanı veya KLM gibi şirketlerin tarlada bir uçak olmasından rahatsız olup olmadıklarına yönelik bir soruya" kendini havacı gazeteci tanımlayan Uğur Cebeci'nin alaycı şekilde gülerek "biz çayıra çimene inmeye alışığız" diyerek 2009 yılında yaşanan THY kazasıyla dalga geçmesi açıkçası rahatsız etti. Bilin istedim.
https://www.airporthaber.com/kose-yazilari/istanb ...ca-mi.html

ali alimi012
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 22:01

airporthaberin her dediği doğruysa 31 aralıkta hatta 31 ekimde de taşınacak dedi 3 martta da dedi.
bu da mı gol değil. buna inanan ona da inanırdı.işinize gelene inanın. öyle birşey yok 3. havalimanı sıkıntı olsa bile bu oy oranını pek etkilemez. her havalimanında sıkıntı var. burası dev bir liman illa olacak kusursuz olacak değil ya. işinize gelmeyince türlü bahanelerle iftira atarsınız. yok seçim. hani açılmadıydı ya lan. seçimden önce gene açarlardı ya lan. ne bitmez açılışmış aç aç bitmiyor. yok mayıstı yok hazirandı. yok sene sonu derken 2023 te açılsın diyeceksiniz açılmış yere.

Misafir 364

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 22:04

"çatlasanız da patlasanız da açıldı işte"
--> Basari mi var ortada catlayalim patlayalim??
Kurdele kesildi günde 10 tane göstermelik ucus var AHL den tasinma 2 kez ertelendi basaridan bahsediyorsunuz...

ali alimi012
1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 22:10

Alıntı:
Alıntı:
> Yaşam Haberleri > İstanbul Havalimanı'ndan Turkish Cargo'nun ilk kargosu
İstanbul Havalimanı'ndan Turkish Cargo'nun ilk kargosu
Türk Hava Yolları'nın alt markası Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı'ndan ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimini gerçekleştirerek tarihi bir ana imza attı. İlk kargoda Türk bayrağı, Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) taşındı.

> Ekonomi Haberleri > İstanbul Havalimanı 3 ayda 187 bin 553 yolcuyu uçurdu
İstanbul Havalimanı 3 ayda 187 bin 553 yolcuyu uçurdu
> Ekonomi Haberleri > İstanbul Havalimanı’na dev sevkıyat
İstanbul Havalimanı’na dev sevkıyat
THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma işlemleri sürüyor. THY, bazı birimlerine ait teçhizat, malzeme ve makinelerini dün 35 TIR’lık konvoyla sevk etti. Büyük taşınma ise 3 Mart’ta sonlanacak

biraz okumak şart

sayfa 234
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM