Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 31
muzaffer gurcan
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 03:50

Alıntı:
Şahsi fikrim demiryolu hattının kuzeyinden gelen metro hattını Ankaragücü tesislerinin yanına Gar istasyonu için hattın güneyine alıp adliye istasyonu için tekrar kuzeyine alıp daha sonra Kızılay için tekrar güneyine almak saçma geliyor. Adliye istasyonunun yapılmasını da mantıksız görüyorum. Adliyenin taşınması konuşulurken ve buraya çok yakın bir metro bir de banliyö istasyonu varken hattı bu kadar dolandırmak ve bir istasyon yapmak israftan başka bir şey değildir.

Tamam da projede yer olarak orası belirlenmiş. Hem
zaten Adliye taşınacak olsa bile o durağın adı "Eski
Adliye" olur. Bu kadar basit. Gar ile Kızılay arasındaki
boşluk oldukça fazla zaten. Araya bir durak koymak
varken şimdi gidip de buna "İsraf" demek bence çok
saçma. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

cemsevim
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 09:17

Muzaffer Bey yazının cevap verdiğiniz kısmını alıntılamışsınız ama yazı sadece bundan ibaret değil.

Alıntı:
Adliye istasyon fotoğraflarından anlaşıldığı kadarıyla bu istasyon demiryolu hattının kuzeyine yapılıyor gibi gözüküyor. Şahsi fikrim demiryolu hattının kuzeyinden gelen metro hattını Ankaragücü tesislerinin yanına Gar istasyonu için hattın güneyine alıp adliye istasyonu için tekrar kuzeyine alıp daha sonra Kızılay için tekrar güneyine almak saçma geliyor. Adliye istasyonunun yapılmasını da mantıksız görüyorum. Adliyenin taşınması konuşulurken ve buraya çok yakın bir metro bir de banliyö istasyonu varken hattı bu kadar dolandırmak ve bir istasyon yapmak israftan başka bir şey değildir. Kızılay gar arasına bir istasyon yapılacaksa bence bunun için en uygun yer Atatürk Lisesi otoparkının altı en kötü ihtimal eski havagazı fabrikası arazisi olmalıdır.

Şeklinde yazmıştım yazımı

Gar Kızılay arasına istasyon yapılacaksa olması gereken yeri belirtmişim ben. İsraf olarak nitelendirdiğim şey hattı dolandırmaktır. En makulü Gar’dan Kızılay’a en kısa yoldan gitmesidir ve bu güzergah üzerinde istasyon olabilecek uygun yerlerden birisidir Atatürk Lisesi bahçesi altı

muzaffer gurcan
6 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 10:54

Alıntı:
Gar Kızılay arasına istasyon yapılacaksa olması gereken yeri belirtmişim ben. İsraf olarak nitelendirdiğim şey hattı dolandırmaktır. En makulü Gar’dan Kızılay’a en kısa yoldan gitmesidir ve bu güzergah üzerinde istasyon olabilecek uygun yerlerden birisidir Atatürk Lisesi bahçesi altı

Cem Bey, kusura bakmayın ama her şey benim veya
sizin istediğiniz gibi olsaydı bu dünya yaşanmaz bir
yer oldu. Pardon da o kadar cümle yazmadığınızı
ben de biliyorum. Yani sizin karşınızda hiçbir şeyden
anlamayan birisi yok. Bir de kendi cümlenizi alıntı
yaparak zaman kaybetmişsiniz. Siz söylemiştiniz
bana, yapılacak olan Gar istasyonunun çok önceden
stadyum olduğunu. Bakın, bir konuda bir bilgi verip
beni aydınlattınız. Teşekkür ederim. Ama izin verin,
ben dahil herkes fikrini söylesin. Ben sizin fikrinize
saygı duyuyorum ancak Bakanlık böyle istedikten
sonra bizim yapabileceğimiz bir şey yok. İyi günler.

muzaffer gurcan
6 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 15:38

Alıntı:
Ankara Törekent metrosu Nallıhan'a kadar uzayamayacak mı? Yenikent, Ayaş, Beypazarı,
Nallıhan'a kadar uzayacak mı?

Törekent metrosu, Yenikent'e uzayacak. Sadece ama
sadece Yenikent'e uzayacak. Nokta.

ekselans0666
6 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 15:08
2019 Butce

2019 icin 267 milyon tl butce ayrilmis.Neredeyse projenin yuzde 40 i yapiyor.
Bu kriz ortaminda iyi tahmin bence.

(+)

Misafir d0b

6 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 21:03

şimdiye kadar yapılanlar artı %40 olarak düşünürsek güzel gerçekten

Misafir a9a

5 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 22:04

Sabahları Batıkent - Kızılay metrosunda afedersiniz ama mezbahaya taşınan büyükbaşlar gibi taşınıyoruz.
İçeride adım atacak yer olmuyor.
Günlerdir bu forumu takip ederim bir allahın kulu da çıkıp da bu yoğunluktan bahsetmedi.
Demek ki bizim milletimiz hak ettiği gibi yönetiliyor.
Umarım yoğunluktan metro bir gün İvedik köprüsünden aşağı düşer de o zaman bana hak verirsiniz.

Misafir 759

5 ay önce - Çrş 20 Şub 2019, 23:27

Bugün Kızılay - Batıkent seferini yapan metroda iş çıkışı saatte havalandırma çalışmıyordu
Mezbahaya götürülen hayvanlar gibi taşınmaya devam
Ankaralı kardeşlerim kendilerine layık olanı iyi bilir
Bekamız önemli

Misafir 2c5

5 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 14:04

Misafir dediğin yoğunluk Ankara ya özel değil İzmir İZBAN ve İstanbul daki metrolarda da oluyor. İzmir de iş giriş ve çıkış saatleri tren ağzına kadar doluyor yine dışarda kalanlar arkadan gelene biniyor.
Türkiye yi geçtik Tokyo metrosunu ac izle görürsün.
Rahatça yaşamak istiyorsanız Ankara gibi 5 milyonluk bir şehirde değil gidip Yalova'da yaşayabilirsiniz. Rahatça gidersiniz heryere.
Paris Londra Newyork Tokyo Moskova dünyanın bütün metropollerinde pik saatlerde metrolar otobüsler tıklım tıkış olur bu Ankara ya has bir durum değil yani bilmem anlatabildim mi?

Misafir 24d

5 ay önce - Prş 21 Şub 2019, 15:50

Misafir 2c5 Ankara metroda çok geride kaldı.20 yılda Keçiören metrosunu yarım yamalak bitirdi. Ulaşım dolmuş ve halk otobüslerine bırakıldı. Hala Hava terminaline otobüsle ulaşım sağlanıyor. Paralar Lunaparkla çarçur edildi..

sayfa 31
« önceki   123 ... 303132 ... 353637   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet